ODKAZY
ODKAZY
NÁVŠTĚVNOST
 
Muži: tři důležité body zůstaly doma... (Aktualizováno)


sobota 2.9.2017 od 16:30 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání 1.A třídy sk.BTJ SOKOL DOBRÁ

1.FK SPARTAK JABLUNKOV
1 (1)
0 (0)

Branky Dobré:  Malchárek
Sestava Dobré:  Lužný - Šmahaj D., Šebestík(31.Kisza), Maléř, Filipčík - Damek(90.Pánek), Javorek, Malchárek, Papřok, Alexa(72.Bařina) - Šmahaj L.

4. kolo, které jsme 2.9. odehráli opět doma, tentokrát proti postoupivšímu Jablunkovu z 1. B třídy, přineslo celkem zajímavé utkání s dostatkem šancí, ale jen jedinou vstřelenou brankou.

Začátek střetnutí mnoho vzruchu nepřinesl. Až tak v 15. minutě se pomalu dostáváme k tlaku, který vyústil ve vedoucí branku doberského týmu. Přímý kop z levé strany, který byl na hranici šestnáctky, poslal Patrik Malchárek mezi několika hráči tak šikovně, že propadl pod tělem hostující brankáře a my tak vedeme 1:0! Od této chvíle na hřišti existuje pouze jedno mužstvo, a to našich kluků z Dobré. V minutě pětadvacáté zahráváme rohový kop, na který si nejvýš naskočil náš stoper Maléř, ale míč stihli obránci hostí ještě před čarou zblokovat. Ve 31. minutě přichází první nepříjemný okamžik střetnutí, kdy kvůli zranění kolena musí střídat náš Mirďa Šebestík (dle posledních informací zranění snad natolik vážné nebude a za pár týdnů budeme mít Mirka zpět). Daří se nám i kombinace ve středu hřiště a z jedné takové se řítí sám na brankáře Lukáš Šmahaj, jeho lob končí ale těsně vedle. Ve 40. minutě má znovu P. Malchárek příležitost ke skórování z obdobné pozice, brankář hostí tentokrát ale míč vyráží. V posledních minutách prvního poločasu se díky našim dvěma chybám dostali k velkým šancím i hosté, ale buď se zaskvěl Lužný, jako v prvním případě, nebo to hostující útočníci nedotáhli až ke střele, tak jako v případě druhém. Poločas tak končí 1:0 pro nás.

V kabině se kluci vybízeli k tomu přidat co nejdřív další branky, ať z toho není drama až do konce. Jak ale Jablunkov v první půli vypadal téměř neškodně, tak v poločase druhém hru o dost zlepšili a my se ze začátku jen bránili. Hosté totiž posunuli na hrot Nieslanika, pomohli si nakopávanými balony právě na něj a to nám dělalo problémy. Ve velké šanci byli hosté v 60. minutě, kdy po centru zprava byl zcela sám mezi penaltou a malým vápnem útočník hostí, balon ale naštěstí minul a dorážka Szotkovského skončila vedle. Krátce poté jsme se do velké šance dostali i my, bohužel Kuba Alexa přestřelil. Hosté jsou stále častěji na naší půlce, ale my se tak dostávali do nadějných brejků. Bohužel ani dvě nadějné situace L. Šmahaje, nebo šance Lukáše Papřoka, který ač tísněn utíkal sám na branku, gólem neskončili. Naštěstí ani Jablunkov žádné své náznaky nevyužil, a tak když poslední nebezpečnou střelu v 80. minutě vyrazil Lužný na roh, zrodilo se naše vítězství, byť nejtěsnějším rozdílem 1:0. Po čtyřech kolech máme tak na kontě 7 bodů se skórem 3:3. Je vidět, že naše obrana funguje velmi dobře, jen škoda, že některé šance, které se nám naskytnou, nedokážeme dotáhnout do zdárného konce. Je třeba také ještě pochválit za výkon naše dorostence Alexu s Bařinou, jelikož určitě nezklamali a ukázali, že jakmile budou na sobě pracovat, místo v kádru rozhodně mají.

Příští týden, 9.9. hrajeme od 16:00 derby ve Starém městě. Snad navážeme na naše výkony a odvezeme si z jejich hřiště konečně už nějaký ten bod. Všechny fanoušky samozřejmě zveme a doufáme, že se jim odvděčíme dobrým výkonem a bodovým ziskem.
 
Informace
Muži - zimní příprava 2021
Vzhledem k nouzovému stavu a opatřením vlády nelze trénovat standardním způsobem ve skupinách.
Tréninky MUŽŮ i DOROSTU jsou tedy ode dnešního dne až do odvolání individuální – běžecké.

Náplň: 2x týdně výběh na známém nošovickém okruhu s tím, že mezi jednotlivými tréninkovými dny musí být 2 dny pauza.
Běh se skládá ze 4 sérií (kol) po 11 minutách. Každou sérii běžet vysokým tempem. Jedno kolo by mělo být uběhnuto za 6-8 minut. Z toho vyplývá odpočinek mezi sériemi (3-5 minut).
Před každým tréninkem je důležité rozběhání, rozdýchání a protažení. Mezi jednotlivými sériemi rovněž protáhnout a dostat se co nejvíce do klidového režimu před další kolem.
Po konci tréninku protáhnout a dostat se co nejrychleji domů do tepla.
PARTNEŘI