ODKAZY
ODKAZY
NÁVŠTĚVNOST
 
Muži: Hlubina nám dala lekci z produktivity... (Aktualizováno)


sobota 3.6.2017 od 17:00 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání 1.A třídy sk.BTJ SOKOL DOBRÁ

TJ UNIE HLUBINA
0 (0)
2 (1)
Sestava Dobré:  Lužný - Šmahaj D., Šebestík, Maléř, Pietroszek (70.Filipčík), Damek D., Platoš, Figura (82.Malchárek), Gryžboň O. (70.Laštovička), Papřok - Šmahaj L.

V první červnový víkend fotbalisté Dobré hostili TJ Unii Hlubinu. Soupeři, který bojuje o postup do vyšší soutěže, jsme neprodali kůži lacino, a i když si tři body bohužel nakonec fotbalisté Hlubiny odvezli, náš výkon, hlavně v prvním poločase, byl opravdu kvalitní.

V úvodu utkání jsme tak trochu čekali, s čím přijde soupeř a hráli opatrně. Jelikož ale nic nebezpečného nepřicházelo, začali jsme přebírat iniciativu my. Do první obrovské šance se dostal po krásném balonu od Papřoka Platoš, ale hostující brankář vyběhl včas a gólu zabránil. Poté hosté zahráli křížný míč, který si tak, jak potřeboval, zpracoval Schmutz a střelou z voleje pod břevno nedal Lužnému šanci a my tak z jediné! střely na bránu v první půli prohráváme 0:1…

Nemuselo tomu tak ale být o dvě minuty později. To O. Gryžboň vybojoval zdánlivě ztracený míč, který se dostal na velké vápno k Lukáši Papřokovi, bohužel vypálil vedle. Další velkou šanci po centru koho jiného, než Papřoka, měl Lukáš Šmahaj, ale jeho hlavičku s obtížemi hostující brankář Otoupalík vyrazil. Když jsme poté nedokázali využít ani nedorozumění v obraně Hlubinských, do kabin odcházíme se ztrátou jednoho gólu, nicméně s pocitem, že jsme lepší mužstvem a máme na to zápas otočit.

Druhý poločas hrajeme stále více s míčem na našich kopačkách, ale nějaká výrazná příležitost ne a ne přijít. A aby toho nebylo málo, přichází druhá střela na naši bránu a výsledek je 0:2… V 58. minutě dlouhý nákop od brankáře nikdo z našich obránců nezachytil, a tak si to hostující Hyrník šine sám na branku a s pomocí tyče překonává našeho brankáře podruhé. O pár minut později a znovu samostatný nájezd na naši branku. Lužný ale chytá a uchoval nám naději do zbytku utkání. My se sice snažíme s nepříznivým stavem něco udělat, ale snaha je to jalová, bez nějakých šancí. V 75. minutě už mohlo být definitivně rozhodnuto, ale stoper Maléř svou předchozí chybu v rozehrávce napravil skluzem proti střele mířící do prázdné branky. V 80. minutě se nám konečně naskytla možnost kontaktní branky, ale Dan Damek po pěkném centru na zadní tyči nedoskočil. To nás probudilo, zatlačili jsme soupeře, ale ani druhé nedorozumění v hostující obraně jsme nevyužili, a když potom v 90. minutě trefil Damek jen tyč, je o osudu utkání rozhodnuto.

Dostali jsme lekci z produktivity. My své šance neproměnili, hosté ano. Hlavně první poločas měl skončit úplně jiným výsledkem, bohužel. Náš výkon byl ale slibný a s týmem, který se pere o nejvyšší příčky, jsme odehráli rovnocennou partii.

Příští sobotu, 10. 6. hrajeme od 17:00 náš poslední domácí zápas, derby se Sedlištěmi. Ačkoli s nimi už dlouhodobě nemáme úplně nejslavnější bilanci, v tomto zápase nebereme nic než tři body, ať se doma s našimi fanoušky rozloučíme v naší první sezoně v 1. A třídě po delší době vítězně.
 
Informace
Muži - zimní příprava 2021
Vzhledem k nouzovému stavu a opatřením vlády nelze trénovat standardním způsobem ve skupinách.
Tréninky MUŽŮ i DOROSTU jsou tedy ode dnešního dne až do odvolání individuální – běžecké.

Náplň: 2x týdně výběh na známém nošovickém okruhu s tím, že mezi jednotlivými tréninkovými dny musí být 2 dny pauza.
Běh se skládá ze 4 sérií (kol) po 11 minutách. Každou sérii běžet vysokým tempem. Jedno kolo by mělo být uběhnuto za 6-8 minut. Z toho vyplývá odpočinek mezi sériemi (3-5 minut).
Před každým tréninkem je důležité rozběhání, rozdýchání a protažení. Mezi jednotlivými sériemi rovněž protáhnout a dostat se co nejvíce do klidového režimu před další kolem.
Po konci tréninku protáhnout a dostat se co nejrychleji domů do tepla.
PARTNEŘI