Po úspěšných 5 kolech první menší zaváhání

V neděli 7.května odehráli naši dorostenci domácí zápas proti Starému Městu a vytěžili jsme z něj pouze bod.
Ono slovo “pouze” jsem použil jen proto, že jsme byli z posledních zápasů tak trochu zvyklí na pravidelný příděl třech bodů za výhru díky vysokému tempu naší hry, díky bojovnosti a radosti z fotbalu, ale tentokrát to bylo jinak. Né, že by soupeř byl vyloženě lepší, jen jsme to prostě nebyli my. Nedokázali jsme navázat na naši dřívější herní pohodu. Svůj velký podíl na tom samozřejmě nesly vynucené změny v sestavě. Z důvodu nemoci a zranění jsme bohužel přišli hned o 3 důležité hráče základní sestavy. Oba stopeři Ondřej Pohludka a Matěj Rozehnal bojují s nemocí, ofenzívní záložník Filip Čapčuch se zase zranil den předem v zápase mužů. Sestava tak doznala opravdu velkých změn a trvalo, než si trochu sedla. A tak už ve 12. minutě jsme prohrávali 0:1. Celý zápas jsme jako by bojovali spíše sami se sebou, než se soupeřem. Když jsme byli na míči, chyběl nám klid a přehled, v rozehrávce jsme byli nepřesní a tak se nám nedařila ani kombinace, úplně nám chyběl střed hřiště a tím pádem se nedařilo téměř nic ani dopředu, ani dozadu. Po ztrátě nás stálo spoustu sil vybojovat balón zpět, protože jsme také špatně presovali a přistupovali k soupeři pomalu. Tahle nepohoda se projevila velkou frustrací a nervozitou nejen v zakládání našich akcí, ale stejně tak i v soubojích o míč. Hlavní ale bylo, že se dva noví záložníci Sebastián Vraňák a Honza Zícha ujali své role výborně a v podstatě neudělali žádnou chybu, kterou by soupeř mohl znovu využít a navýšit tak svůj náskok. V 80. minutě se nám díky zakončení Vojty Ochmana podařilo vyrovnat stav utkání na konečných 1:1.
Vývoj zápasu odpovídal výsledku a více než bod jsme si tentokráte nezasloužili. Ale i takové zápasy jsou potřeba. Je to zrcadlo, které nás nutí být neustále ve střehu, takže hlavu vzhůru borci a jede se dále…