Dorost vybojoval remízu v nastavení

TJ Sokol Dobrá vs 1. SC Staré Město 1 : 1

V neděli 9.června sehráli naši dorostenci derby se Starým Městem na domácí půdě. Čekali jsme trochu vyhrocený souboj, jak už tak s tímto soupeřem bývá, ale nakonec se vše odehrálo bez problémů.

Zápas to byl na obě strany nahoru dolů hned od prvních minut. Nikdo to „nezabetonoval“, ale obě strany hrály poctivě od zadu. Starák více kombinoval, my více nakopávali. Při stálé abscenci Filipa Čapčucha nám chybí ve středu hřiště kvalita a jistota, tak jsme šli častěji touto cestou. Jelikož jsme si moc dobře uvědomovali kvalitu soupeře, snažili jsme se předvést koncentrovaný výkon prostý zbytečných chyb. Důležité pro nás bylo nedostat brzy hloupý gól, abychom dokázali soupeře znervóznět a pak ještě lépe ho zaskočit. Celkem se nám to i dařilo, ikdyž herně mělo Staré Město mírnou převahu. Né že by nás přehrávalo, ale jeho borci byli přesnější v kombinaci a tak snadněji procházeli do naší obrany a ohrožoval tak naši bránu. Ve výsledku to ale bylo i na šance 50 na 50, jen my jsme se díky naší nepřesnosti na všechno více nadřeli. Do šaten se však šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas byl už více o tom kdo z koho. Soupeř začal být nervóznější, začaly se objevovat konflikty mezi hráči při soubojích. Mysleli jsme, že se nám toho podaří využít, ale bohužel nás soupeř v 54.minutě zaskočil a vsítil první branku zápasu. Soupeř měl ještě jednu vyloženou gólovku, kdy střelou z dálky trefil břevno naší brány a míč se odrazil těsně před brankovou čárou směrem ven. V dalších situacích, které měly taky gólové parametry, nás zase podržel brankář Filip Feber. My jsme si ale také vytvořili několik slibných momentů. Především Marek Pokorný se v krátkém časovém úseku dostal hned do dvou krásných střel z voleje. Ta první byla z výborně sehraného rohového kopu Petrem Jeníkem na Marka, ta druhá vyplynula ze hry. Bohužel pokaždé míč vykopl protihráč těsně před brankovou čárou ven. A tak tady byl konec zápasu a hrála se minuta nastavení, poslední šance na zvrat. Kopali jsme přímý kop z pravé strany asi 4m před hranicí velkého vápna. Arbitr všechny upozornil, že nechá zahrát tuto situaci, dovolí nám jednu dorážku a zápas ukončí. K míči se postavil Samuel Nytra, nachystal se a rozhodl se dobře. Místo centru do chumlu hráčů zvolil celkem razantní střelu na zadní tyč svou levou nohou, ale horním obloučkem a pěkně točenou, takže brankář na míč nedosáhl a ten zapadl za ním zhora těsně pod břevnem do sítě. Krásný gól a obrovská euforie celého našeho týmu, protože doslova v poslední vteřině zápasu jsme urvali bod.

Děkujeme všem za bojovnost do posledních vteřin, takto to má borci vypadat! Děkujeme všem fanouškům za podporu, dneska vás tady bylo i díky fanouškům ze Starého Města opravdu hodně a bylo vás krásně slyšet. Už v sobotu nás čeká poslední duel této sezóny v 11:00 ve Frýdlantě, ale jede se auty, tak doufám, že na nás ani přesto naši fanoušci nezapomenou…

Za TJ Sokol Dobrá vedoucí dorostu

Stanislav Drexler