Dorost nestačil na Těrlicko

TJ Sokol Dobrá vs FK Těrlicko 2022

1 : 3

V neděli 2.června hostili naši dorostenci borce z Těrlicka. Věděli jsme, že nás nečeká vůbec jednoduchý zápas, protože nám v základní sestavě chybělo hned několik důležitých opor týmu. Na druhou stranu to byla dobrá příležitost pro spoustu mladíků, kteří se tak ocitli hned v základní sestavě. Na lavičce jsme měli pouze jednoho borce, takže i fyzicky nás čekal těžký úkol.

Hned od začátku bylo patrné, že jsme se soupeře zbytečně zalekli. Nechávali jsme mu spoustu prostoru, nenapadali jsme ho, a tak jsme už v 10.minutě prohrávali 0:1. Náš přístup se nezměnil a soupeř tak mohl hladce kombinovat a ohrožovat naši bránu i nadále. Náš brankář Filip Feber si opravdu zachytal, ale bohužel ve 22.minutě kapituloval podruhé a bylo to 0:2. Pořád jsme dělali stejnou chybu a soupeře nechávali hrát. Trenér Kamil Zícha uděloval pokyny svým svěřencům neustále, ale bez výsledku. Zhruba od 35.minuty se ale najednou obraz hry změnil, začali jsme soupeře dostupovat a začali jsme mu tím dělat problémy. To vyústilo v 42.minutě k vstřelení kontaktního gólu na 1:2 Markem Pokorným po spolupráci s Markem Georgiovským, kdy před tím pro nás vybojoval standardní situaci Matěj Cviček. Škoda jen, že se po chvíli šlo do šaten a nemohli jsme pokračovat v tempu, do kterého jsme se dostali.

V 2.poločase se nám ale podařilo soupeře trápit i nadále, soupeř tak znervózněl a my jsme ho do ničeho nepouštěli. Kdybychom vyrovnali, rozložilo by ho to úplně. To se nám bohužel nepovedlo, naopak 75.minutě jsme po smolném odrazu dostali další gól na 1:3 a bylo „vymalováno“. Těrlicko bylo opět na koni a my jsme už na nic víc nezmohli.

Kluci nám ale dnes i sobě ukázali, že i v této velmi oslabené sestavě můžeme konkurovat kvalitnímu soupeři. Děkujeme opět všem fanouškům, kteří přišli, byli jste opět skvělí. Další neděli 14.6. přivítáme doma Staré Město. Čeká nás tedy parádní derby, tak nás opět přijďte podpořit…

Za TJ Sokol Dobrá vedoucí dorostu

Stanislav Drexler