Výsledkový servis 4.5.-5.5.2024

Dorost: Domácí remíza

TJ Sokol Dobrá vs FC Kopřivnice 2 : 2

V neděli 5.května přivítali naši dorostenci borce z Kopřivnice. Počasí bylo letní, takže jsme čekali fyzicky trochu náročnější fotbal. Naštěstí se na většinu hrací doby slunce schovalo za mraky, tak se v tomhle všem borcům trochu ulevilo.

Naše sestava byla opět oslabená, chyběli nám Robin Foldyna, Vojta Ochman, Tomáš Špok, Toník Řeha a Honza Zícha, všechno zkušení borci. Další tři velice důležití hráči pro dorost, konkrétně Marek Pokorný, Filip Čapčuch a Honza Čagala, hráli předešlý den opět za muže, takže byli fyzicky opět velice unavení. Posledně jmenovaní tři dorostenci odehráli za posledních 9 dnů celkem 5 soutěžních utkání, 2 za muže v soutěži 1.B třídy a 3 za dorost v krajské soutěži. Za dorost v plném počtu minut a za muže někdo v plném počtu minut, zbytek poměrně vysokou dávku minut. Tato enormní zátěž se samozřejmě projevila i v tomto dnešním zápase a především Honza Čagala je typ hráče, který se na hřišti pro ostatní vydá na maximum, což je z mého pohledu dost nebezpečné. Takové vytížení už je příliš a je potřeba ho více rozložit, jinak je jen otázkou času, kdy se někdo z nich zraní. Tohle přetížení je navíc ve výsledku stejně kontraproduktivní a hráčům nic pozitivního nepřinese, ba právě naopak, začnou chybovat, začnou nestíhat a z toho jim roste frustrace, která se pak přenáší na celý tým.

V prvním poločase měli naši borci i přesto všechno mírnou převahu, která hned v 10.minutě vedla ke vstřelení vedoucího gólu Petrem Jeníkem. Ona únava se ale bohužel začala projevovat už v prvním poločase a ve 22.minutě soupeř po chybě obrany srovnal na 1:1. Naši borci se však snažili dále hrát na maximum, což vedlo k dalším šancím, ale bohužel neproměněným. Po trefeném břevnu z 30.minuty Petrem Jeníkem zvyšoval v 53.minutě na 2:1 Sebastian Vraňák. Hned v 63.minutě trefil levý horní roh rámu brány Šimon Ochman. Bohužel nám chybělo trochu toho fotbalového štěstíčka. Tyto neproměněné šance nás určitě stály vítěztví, protože soupeř díky tomu zůstal ve hře a hned v 67.minutě srovnal ze standartní situace na 2:2. V našich silách už však nebylo se zápasem něco udělat, ale zvládli jsme alespoň udržet nerozhodný stav až do konce.

Děkujeme opět všem fanouškům, kteří přišli, byli jste opět skvělí a vaše podpora je nám tou nejlepší odměnou. Další neděli 12.5. jedeme v 13:00 do Jablunkova, tak se neváhejte ku nám přidat…

Za TJ Sokol Dobrá vedoucí dorostu

Stanislav Drexler