Dorost veze povinné 3 body

FK Spartak Jablunkov : TJ Sokol Dobrá

0 : 2

V neděli 12.května jeli naši dorostenci odehrát 21.kolo krajské soutěže do Jablunkova. Čekal nás tady papírově nejslabší soupeř této soutěže a taky to tak na hřišti podle toho vypadalo.

Popravdě jsme všichni, jak my z realizačního týmu, tak i naši věrní fanoušci, čekali, že Jablunkov deklasujeme rozdílem třídy, ale nebylo tomu tak. Jednoduše řečeno jsme se k vítězství spíše protrápili. Né proto, že by nás soupeř svým výkonem zaskočil, ten určitě odpovídal postavení Jablunkova v tabulce. Obraz celé hry jsme vytvořili my a ten byl takový řekl bych až příliš opatrný. Jako by jsme nechtěli nic riskovat a hráli jsme celou dobu na jistotu. Borci se snažili spíše podržet balón, kombinovat postupně od zadních řad směrem dopředu a zakládat postupné útoky. Tato taktika může fungovat, ale bohužel byla tato naše snaha až příliš pomalá a často hodně nepřesná, což vedlo k častým ztrátám míče. A když už se nám povedlo dostat se k bráně soupeře, naše zakončení bylo „jalové“, bez razance a přesnosti.

Zpočátku prvního poločasu byla naše hra mírně svižnější, a tak jsme už v 10.minutě slavili vstřelení vedoucího gólu po přesném centru Matěje Zezuly z pravé strany na Sebka Vraňáka. Ten míč před hranicí malého vápna dobře zpracoval a z otočky přesně a razantně zavěsil k pravé tyči. Čekali jsme další zvýšení našeho tlaku na soupeře, ale jak jsem už zmínil, dostat soupeře do „úzkých“ se nám nepodařilo. A tak jsme čekali na vstřelení dalšího gólu až do 58.minuty zápasu. Opět k němu došlo po postupném zakládání útoku, kdy možnost zakončit mělo hned několik našich borců. Míč prošel za obran, kde v její úrovni stáli snad 4 naši borci. Nejrychlejší a nejrozhodnějsí byl Fillip Čapčuch, který tak projevil svůj přehled a přímočarost. Dobře vyběhl za míčem a na zadní pravou tyč poslal míč technickou placírkou kolem brankáře. Vedli jsme o 2 branky a mohli tak být klidnější, že máme zápas alespoň pod kontrolou.

Nic víc se v podstatě za celý zápas nestalo, snad ještě dvě nebo tři nějaké šance tam z naší strany byly, ale nic, co by stálo za zmínku. Bohužel z pohledu nás i fanoušků to byl určitě ne extra koukatelný zápas, ale 3 body jsme si domů dovezlia splnili tak svou povinnost. Musím pochválit celou zadní řadu, ta fungovala po dobu celého zápasu spolehlivě. I navrátilec po zranění Toník Řeha pracoval na výbornou, jako by snad ani neměl žádnou pauzu. Střed hřiště, kde se po 3 zápasech vrátil vykartovaný Robin Foldyna, spolu s Filipem Čapčuchem odváděl slušnou práci, ale už tady se nám začínaly kupit chyby, kdy nám spolupráce mezi všemi řadami neklapala tak, jak by měla, především z důvodu už zmíněné přesnosti a rychlosti v rozehrávce. Nejhůře na tom byl přechod do útočné fáze, tady jsme byli opravdu úplně „jaloví“. Snad se z toho ponaučíme, protože na dravějšího soupeře nám tento výkon stačit nebude. Už ve středu 15.května nás čeká další kolo doma s Fryčovicemi, zápas začíná v 17:00 na Spartě, tak nás přijďte opět podpořit. O víkendu máme tentokráte volno…

Za TJ Sokol Dobrá vedoucí dorostu

Stanislav Drexler