Dorost: 3 body v 1.minutě nastavení

FC Kozlovice : TJ Sokol Dobrá

1 : 2

V neděli 26.května odehráli naši dorostenci 23.kolo krajské soutěže proti Kozlovicím na jejich hřišti. Výsledek napovídá tomu, že jsme soupeře přehráli a zápas měli pod kontrolou. Probíhalo to však úplně jinak.

Tentokrát jsme si vybrali štěstí až do dna. Soupeř byl od prvních minut tím lepším týmem. Dobře, přesně a rychle kombinoval, počínal si velmi dobře i takticky, jeho hra byla velmi účelná a taky pro oko diváka pohledná. Měl převahu ve středu hřiště a snadno tak přecházel do protiútoku, neustále operoval na ofsajdové hranici. Naše obrana v čele s Honzou Čagalou a Markem Georgiovským však fungovala také velmi dobře a kontry soupeře úspěšně přerušovala. A když už se soupeři podařilo vystřelit na naši bránu, její ochránce Filip Feber nepřipustil žádné drama a vše se vší brankářskou parádou zlikvidoval. V 17.minutě zahrával Robin Foldyna rohový kop. Jeho centr se dostal na hranici velkého vápna k Honzovi Čagalovi, ten si míč výborně zpracoval, bránící hráče si otočkou s přehledem vychutnal, míč si navedl na levou nohu a poslal neskutečnou ránu přesně pod břevno. Parádní trefa, určitě „Gól kola“. Brankář domácích neměl nejmenší šanci a my jsme po prakticky naší první střele na bránu vedli 1:0. Soupeř se však nenechal nalomit, naopak ještě zvýšil svoji aktivitu. Nám to dělalo velké problémy, protože nás dobře dostupoval a nenechal nám chvíli klidu na rozehrávku.  V podstatě takto vypadal zbytek zápasu.

Hned po začátku 2.poločasu se podařilo soupeři přelstít naši obranu i brankáře a srovnal tak na 1:1. Tlak soupeře neustále sílil. Nám se povedlo dostat se ještě do 2 stoprocentních šancí, kdy se sám před gólmanem soupeře ocitl toho času ještě starší žák Vilém Stříž, ale tady se bohužel projevila jeho nezkušenost v takovýchto momentech a pokaždé minul. Více jsme si toho nedokázali vypracovat. Kozlovice nás většinu času svíraly na naší polovině, vytvořili si několik dobrých příležitostí, ale ty naštěstí vždy skončily u našeho dnes opravdu skvělého gólmana. Filip Feber byl dnes bezpochyby „mužem zápasu“ a jen díky němu jsme nakonec dokázali urvat vítězství v samém závěru zápasu. Vlastně až v 1.minutě nastavení. Soupeř vsadil v poslední minutě zápasu vše na útok, tlačil nás z míčem až do naší brány. Nám se však při posledním výkopu brankáře podařilo přejít do rychlého protiútoku, kdy si svůj okamžik slávy užil již zmíněný Vilém Stříž. Poslal míč přesnou ulicí do běhu Metějovi Zezulovi a ten dokázal projít hned přes dva bránící hráče i brankáře a zakončoval v podstatě do prázdné brány. Ta euforie ze vstřelené vítězné branky byla neskutečná, kluci prokázali i v tak nevydařeném zápase opravdového bojového ducha a to pověstné „srdíčko“ a tím si vlastně to vítězství nakonec opravdu zasloužili.

Děkujeme opět našim věrným fanouškům, kteří nás doprovázejí a fandí nám a povzbuzují nás i v těchto fotbalově těžkých chvílích, vážíme si toho! V neděli 2.června v 10:00 přijedou do Dobré borci z Těrlicka, tak vás opět rádi uvidíme…

Za TJ Sokol Dobrá vedoucí dorostu

Stanislav Drexler