Výsledkový servis 6.-7.4.2024

⚽ KONEČNĚ VÍTĚZNÉ DOMÁCÍ UTKÁNÍ ⚽

VENDRYNĚ PORAŽENA 👏👍

⚽ DOROST VEDENÍ NEUDRŽEL A PODLEHL ⚽

Naši dorostenci sehráli v neděli 7.dubna druhý domácí zápas jarní části aktuální fotbalové sezóny proti borcům z Vendryně. Opět to byl souboj dvou podobně silných týmů, ale bohužel se nám opět nepovedlo dotáhnout zápas do vítězného konce.

Podmínky na hřišti už byly tentokráte mnohem lepší a příznivější, než tomu bylo první dvě kola. My jsme do zápasu vstoupili na výbornou a hned od začátku jsme vytvářeli obrovský tlak na bránu soupeře, dařila se nám kombinace a rychlý přechod do protiútoku, soupeři jsme míč moc nepůjčovali a už vůbec jsme ho nepouštěli do nebezpečné vzdálenosti od naší brány. V bráně nám teprve podruhé v sezóně nastoupil brankářský nováček Vašek Zugar, tak bylo potřeba mu co nejvíce pomáhat a tohle byl ideální způsob. Vašek měl za sebou teprve 2. brankářský trénink a do této chvíle se tomuto postu vůbec nevěnoval, je opravdu absolutní začátečník.

Naše hra přinesla po spoustě neproměněných gólových šancí první ovoce až v 35.minutě zápasu, kdy z pravé strany zahrával rohový kop Robin Foldyna a do soupeřovy sítě nekompromisně hlavou zakončoval Honza Čagala. Bohužel byl tohle náš poslední skvělý moment zápasu a naše hra začala od této chvíle vadnout a upadat. Nevím, možná na nás přišla únava po tom skvělém a náročném výkonu, který jsme do této chvíle předváděli. Možná na nás zapůsobilo i něčekaně teplé počasí, na které není nikdo v této roční době zvyklý. Ale jako vždy, ve stejných podmínkách hrají oba dva týmy, takže se není na co vymlouvat. Soupeř udeřil hned v 42.minutě zápasu a vyrovnal na 1:1. Kluci z toho zůstali tak trochu opaření, protože gól jsme dostali po chybě gólmana. Nebýt ale té spousty neproměněných šancí z první půlhodinky, vůbec by jsme se do této situace nemuseli dostat.

Do druhé půle jsme bohužel nastoupili pořád rozladěni a naše hra z první půlhodiny zápasu se nám už vůbec nedařila. Soupeř se nám svou aktivitou na hřišti minimálně vyrovnal a pokračoval v nebezpečném ohrožování naší brány i nadále. V 70.minutě zahrával soupeř nepřímý volný kop. Ten se mu náramně povedl, míč šel za naši obranu a bohužel doputoval přesně na kopačky soupeře. Ten se nemýlil a zvrátil tak vývoj zápasu na svou stranu, zvýšil na konečných 1:2. To byla poslední kapka, která nás připravila o veškerou schopnost něco s výsledkem udělat a už jsme se na nic dalšího nezmohli.

Nemá cenu se více zmiňovat o tom, kdo za prohru může. Vypracovali jsme si spoustu příležitostí k tomu, abychom tento zápas vyhráli . Stejně tak tomu bylo už v 2. jarním zápase v Bystřici. Je to vždy výkon a výsledek celého týmu a tak je k tomu potřeba i přistupovat. Každý z nás nemá někdy svůj den a ostatní v týmu jsou tady v tu chvíli od toho, aby se s tím popasovali a pomohli si v tom navzájem. Je třeba zůstat pozitivní i v těžkých zápasových momentech a vzájemně se hecovat, podržet, né ztrácet nervy a koncentraci. Snad to všichni v týmu chápou a do dalších bojů vyrazí s hlavou nahoře. Na závěr jako vždy děkujeme všem fanouškům, kteří nás opět přišli podpořit i v tomto nedělním teplém a krásném letním počasí...

Za TJ Sokol Dobrá vedoucí dorostu

Stanislav Drexler

STARŠÍ ŽÁCI PROHRÁLI S PŘÍBOREM ⚽

Starší žáci nám i v neúplné sestavě ukázali proti prvnímu celku tabulky krásný fotbal... Prohrálo se, ale s hlavou vzhůru 💪

MLADŠÍ ŽÁCI SVÉ UTKÁNÍ PO DRAMATICKÉ KONCOVCE ZVLÁDLI A PORAZILI PŘÍBOR 👏👌⚽

Mladší žáci zvládli vítězně i druhé utkání jara. Soupeř z Příbora závěr utkání zdramatizoval, i přes to kluci v poslední minutě utkání urvali na svou stranu.