Výsledkový servis 27.4.-28.4.2024

Muži: Důležitá výhra v Oldřichovicích.

DOROST STÁLE ČEKÁ NA PRVNÍ JARNÍ VÝHRU - TENTOKRÁT NESTAČILI NA VÁCLAVOVICE ⚽🫤

V neděli 28.dubna odehráli naši dorostenci další zápas proti Václavovicím na jejich hřišti. Bohužel pro nás se tentokrát zápas vyvíjel úplně jinak, než jsme doufali.

Tak jak jsme zvyklí na každého soupeře vlítnout hned od začátku, tak tentokrát vlítli borci Václavovic na nás. Ale jen obrazně. Nebyl to totiž z jejich strany nějaký velký tlak anebo vyjímečná hra, která by nás vyřadila ze hry. Prostě jen hráli to, co stačí. Hráli důrazně, častokrát za hranicí regulérnosti, hráli rychle na dva doteky, běhali a dělali si prostor, po ztrátě míče byli okamžitě u nás a přerušovali naši snahu rozjet nějakou akci. V zadu hráli na výbornou ofsajd systém. My jsme byli v tomto zápase bohužel pravý opak toho všeho.

Soupeř otevřel skóre v 23.minutě z přímého kopu technickou střelou nad bránící zdí do pravé šibenice. Vašek Zugar tak neměl v bráně šanci. O 11.minut později se nám podařilo skóre vyrovnat po výborné přihrávce za obranu na Marka Pokorného a ten se umístěním k levé tyči kolem brankáře nemýlil. Bohužel to bylo z naší strany pouze jedno ze dvou ohrožení soupeřovy brány, které jsme si v zápase vypracovali. Soupeři se podařilo do poločasu opět skórovat a navýšit na 2:1. Krátce po začátku 2.poločasu soupeř navýšil skóre na 3:1 a už to s námi vypadalo špatně. Nám se však povedla ještě jedna akce, která nás mohla vrátit do zápasu. Po vydařené kombinaci se před brankářem soupeře v malém vápně objevili osamocení Matěj Zezula a Marek Pokorný. Bohužel však nevyhodnotili situaci úplně správně a místo střely na bránu zvolili vzájemnou spolupráci a hlavní sudí nám neuznal vstřelený gól pro údajný ofsajd. Já jsem jakožto pomenzní rozhodčí v tu chvíli bohužel nestál přesně na jejich úrovni a tak sudí nebral mé námitky k tomu, že to ofsajd nebyl, vážně. To byla pro nás asi poslední kapka, která nám sebrala veškerou naději na obrat.

Nechci někoho omlouvat, ale přece jenom velký vliv na našem výkonu měla účast 4 tahounů našeho dorosteneckého týmu na sobotním zápase mužů. Marek Pokorný a Filip Čapčuch odehráli za muže celý zápas a Honza Čagala 63 minut. Na všech třech tak byla vidět veliká únava, nejvíce na Filipovi. Šimon Ochman sice odehrál za muže pouze 11 minut, ale on pro změnu trpěl tím, že se na hřišti hledal. Trenér Kamil Zícha byl totiž z důvodu abscence dlaších dorostenců donucen se sestavou trochu improvizovat a tak to né každému na hřišti sedlo. Z různých důvodu nám chyběli Robin Foldyna, Vojta Ochman, Marek Georgiovský, Antonín Řeha a dlouhodobě zraněný Honza Zícha, všichni velice platní hráči. Na střídačce nám tak zůstali pouze dva borci, kteří se na dorosteneckou kategoriji teprve adaptují. To je výčet opravdu hodně faktorů, které tento zápas z naší strany bezpochyby nepříznivě ovlivnily. Ale nemohu si odpustit to, že nic neomlouvá zbytek týmu, který se tomuto všemu absolutně poddal a nepřebral na sebe zodpovědnost. Chyběla tam motivace, drajv, prostě všechno a zároveň někdo, kdo by celý tým probral k životu. Samuel Nytra, Patrik Namyslo a Matěj Zezula odehráli dobrý zápas, na svých postech udělali vše, co bylo potřeba, ale to je bohužel málo. V takových zápasech je třeba se semknout, hrát na 120% a vzít to všechno na sebe, hecovat se jeden druhého navzájem a vybízet se k maximálnímu výkonu. Nic z toho tady bohužel nebylo. V druhé půli už Václavovicím postupně docházely síly a hlavně neměli potřebu se někam hnát, hráli už jen to, co jim stačilo. My jsme sice díky tomu postupně přebírali držení míče na svou stranu, ale už se nám z toho nepodařilo nic víc vytěžit a vytvořit si jedinou vážnější šanci.

Po závěrečném hvizdu svěsili všichni hlavu dolů a v podstatě odešli beze slov do kabin. Věřím, že v tom nebyl úmysl, ale v tom šoku si většina borců ani neuvědomila, že si mají se soupeřem podat ruce. Jejich frustrace byla tak veliká. Na to si však borci musíme dávat veliký pozor, není to vůbec férový přístup k soupeři, ať už dopadne zápas jakkoliv. Tady musím vyzdvihnout přístup Honzy Čagaly jakožto správného kapitána týmu, který na to reagoval a důrazně v kabině všechny upozornil, že se tohle nesmí opakovat. Nakonec nezbývá nic jiného než si z toho všeho vzít ponaučení a do dalších bojů nastoupit připraven odevzdat týmu maximum.

Prosím borci a fanoušci nezapomeňte, že dohrávka odloženého kola s Českým Těšínem se hraje teď ve středu 1.5.2024 v 17:00 na hřišti na Spartě, tak nás přijďte jako vždy podpořit…

Za TJ Sokol Dobrá vedoucí dorostu

Stanislav Drexler