Mládežnický fotbal uspěl v Kopřivnici

FC Kopřivnice vs TJ Sokol Dobrá 1:3

V sobotu 16. září měla kompletní doberská fotbalová mládež v krajských soutěžích doslova „Kopřivnické žně“. Tentokrát se musím zmínit i o úspěchu starších a mladších žáků, kteří jeli, stejně jako dorost, do Kopřivnice odehrát zápas Krajské soutěže. Žáci odehráli svá utkání v ranních a dopoledních hodinách, kdy postupně porazili Kopřivnici nejprve starší žáci poměrem 1:4 a hned poté mladší žáci poměrem 2:5. Kopřivnice patří vždy k velmi těžkým soupeřům, proto je to úspěch opravdu mimořádný. Všichni tak netrpělivě čekali, jak si povede v konfrontaci s Kopřivnicí v odpoledních hodinách tým dorostu. Byla to tak trochu zavazující situace, protože jsme samožřejmě chtěli na úspěch žáků navázat. Borci ale vzali zápas velmi zodpovědně a povedlo se, Kopřivnici porazil poměrem 1:3 a kompletní „vyloupení Kopřivnického chrámu“ doberskou mládeží tak bylo dokonáno.

Jako vždy se zápas hrál od prvních minut ve vysokém tempu. Našim borcům se dařilo dobře kombinovat, soupeře jsme přehrávali po všech směrech a fungování všech řad šlapalo na výbornou. Nezůstávala žádná mezera mezi středem a obranou jako minule, obrana se tak nedostávala pod zbytečný tlak a nedocházelo k zbytečným ztrátám anebo odevzdaným míčům. Soupeř si díky naší hře nedokázal vytvářet nadějné příležitosti, z jeho strany docházelo k ohrožení naší branky jen sporadicky. Naopak my jsme díky zodpovědné hře měli šancí doslova hromadu. Jen během prvního poločasu poslal Patrik Stryja 3 kvalitní střely na soupeřovu bránu, bohužel ani jedna však netrefila „zařízení“. Vytvářeli jsme si spoustu různých brankových příležitostí, a tak tohle byla tentokráte jediná kaňka na našem jinak dobrém výkonu, to, že jsme z tohoto množství šancí dokázali proměnit pouze 3. Myslím, že nás ta nejistota ve finální fázi během celého zápasu neustále trochu nahlodávala a trochu se to projevilo i na celkovém dojmu z našeho výkonu. Byl po celou dobu takový jako by nejistý, nedotažený. Ale důležité je, že to borci i přesto zvládli. V 32. minutě jsme se konečně dočkali, Marek Pokorný se nemýlil a otevřel skóre zápasu na 0:1. Soupež se neustále snažil dostat se před naší bránu a bohužel se mu to ve 43. minutě i povedlo. Po našem faulu před pokutovým uzemím jsme podlehli emocím a snažili se diskutovat, soupeř toho chytře využil a rychlou rozehrávkou přímého kopu srovnal skóre na 1:1. Zůstali jsme stát jako opaření, ale kdo by čekal, že nás to zlomí, ten by se mýlil. Jako by tato situace našim borcům naopak vlila čerstvou krev do žil, hned po rozehrání z půlky a z prvního útoku na bránu opět zaúřadoval Marek Pokorný a „opařil“ na oplátku soupeře, vedli jsme 1:2. Do šaten se nám tak šlo opět mnohem lépe než soupeři.

Druhý poločas se tentokráte hrál ve stejném duchu, jako ten první. Soupeř si díky našemu dobrému rozestavení, rychlému přistupování k soupeři, rychlému rozehrávání po zisku míče a v neposlední řadě hlídaní si ofsajdové lajny nebyl schopen vytvořit rozumnou brankovou příležitost. My jsme i nadále úspěšně pokračovali v dalších a dalších útocích na soupeřovu bránu a stejně tak i ve spalování šancí, či spíše v trápení se ve finální fázi. Skóre zápasu se nám tak podařilo navýšit už jen po střele Robina Foldyny z poza hranice vápna z levé strany, kterou nechtěnou tečí usměrnil domácí hráč do vlastní brány. Více se nám už z našich šancí vytěžit bohužel nepovedlo.

Závěrem však musím celý tým za výkon na hřišti opravdu pochválit. Všichni pracovali dobře, plnili pokyny trenéra a dali do toho maximum. Je opravdu vidět zlepšení celého týmu. Konec prázdnin a dovolených, poctivý přístupu k tréninku a tím postupné zlepšování technických i fyzických dovedností se tak musí zákonitě začít projevovat. Po šesti zápasech sezóny jsme na 4. místě tabulky soutěže, což je určitě výborná průběžná pozice a máme před sebou ještě dalších 7 zápasů podzimní části soutěže, takže je tady dostatek prostoru na progres. Trenér Kamil Zícha odvádí s kluky skvělou práci, takže borci děkujeme…

Za TJ Sokol Dobrá vedoucí dorostu

Stanislav Drexler