Dorost: Nečekaný kolaps v 3.kole soutěže

TJ Sokol Dobrá vs TJ Mořkov 0 : 5

V neděli 27.srpna odehráli naši doberští dorostenci 3.kolo Krajské soutěže dorostu proti Mořkovu na domácím hřišti. Věděli jsme, že soupeře nemůžeme podceňovat, protože nám Mořkov už v minulosti ukázal, že mají velice kvalitní dorostenecký tým. Co se však na hřišti dělo, to nečekal asi nikdo z realizačního týmu ani z fanoušků.

Našim borcům hned od začátku utkání jakoby „nešlapaly ani nohy, ani hlava“. Mořkov začal rychle a kombinačně tlačit na naši obranu hned od začátku zápasu a my jsme mu nestačili v ničem. Né, že byl soupeř tak výborný, ale my jsme byli prostě „špatní“. A i když se nám „nějak“ podařilo soupeře zastavit a připravit o míč, obratem jsme ho zase soupeři svou „zmatenou, nepřesnou, pomalou a naivní hrou“ v podstatě odevzdali. To vedlo už ve 4.minutě zápasu k nepřehlednému závaru před naší branou, kdy smolně a reflexivně na brankové čáře reagoval domácí hráč a míč vyrážel rukou. Popravdě, reagovali by jsme každý stejně, avšak tohle musel hlavní arbitr potrestat červenou kartou a nařízeným pokutovým kopem. Náš brankář Filip Feber se však předvedl a nařízenou penaltu správným výběrem strany soupeři zlikvidoval. Naši borci tak drželi najději, že zápas i v 10 nějak dotáhnou do úspěšného konce. Bohužel se vývoj zápasu nezměnil, naše špatná hra pokračovala i nadále a naše frustrace tím pádem narůstala. To vše postupně vedlo k našim dalším faulům a dalším trestným kopům na naši bránu, kdy už soupeř nezaváhal. Tak jsme už v 36. minutě prohrávali 0:3 a nic nenasvědčovalo tomu, že to můžeme nějak zvrátit. Trochu jsme doufali, že po přestávce bude líp, ale bohužel. Soupeř nám i přes to, že už v druhém poločase hrál jen na půl plynu, dal další dvě branky a my jsme si dokázali za celý druhý poločas vytvořit pouze 3 šance, z kterých jsme ale bohužel neskórovali.

Tímto chci každému dorostenci vzkázat, že přesně takovéhle zápasy jsou taky třeba zažít, protože právě tyhle tě dokážou zvednout vzhůru. Ukážou ti, kde a na čem je třeba pracovat a odkazují na staré dobré přísloví, že „bez práce nejsou koláče“. Takže borci, hlavu vzhůru, vemte si z toho jen to nejlepší a hurá do dalších bojů…

Za TJ Sokol Dobrá vedoucí dorostu

Stanislav Drexler