5. TJ Durman Staré Město 16

Muži: Muži rozstříleli Albrechtice... (Aktualizováno)

neděle 8.října 2017 - mistrovské utkání 1.A třídy sk.B

FK BANÍK ALBRECHTICE

Branky Dobré:  32,56 a 87.Šmahaj L., 22.Korzeniowski(vlastní), 42.Papřok, 82.Laštovička
Sestava Dobré:  Lužný(86.Řízek) - Šmahaj D., Maléř, Javorek, Platoš(86.Pánek) - Groš(79.Alexa), Bařina(55.Malchárek), Filipčík, Papřok, Kisza(68.Laštovička) - Šmahaj L. TRENÉR: DAMEK DALIBOR

V neděli 8. 10. čekalo Doberské fotbalisty venkovní utkání v Albrechticích. Domácí tým měl prachbídný vstup do soutěže, ale v posledních třech utkáních zabral a vydoloval z nich všech 9 bodů, takže jsme očekávali obtížné utkání proti formu nabírajícímu soupeři.

A začátek tak i opravdu vypadal. My se nemohli dostat do tempa, domácí dobře kombinovali a nebýt velmi dobrých obranných zákroků našich stoperů, měli by i brankové příležitosti. Ve 22. minutě ale zčista jasna udeřilo na druhé straně. Krásný průnik a následný centr našeho Lukáše Papřoka skončil odrazem míče bránícího Korzeniowskeho do sítě a my se tak dostáváme vlastním gólem do vedení 0:1.

To nás nakoplo a domácí opařilo. Za nedlouho si domácí zasadili další úder. Dezorientovaný obránce zahrával malou domů, nevšiml si ale našeho Lukáše Šmahaje, kterému tak namazal do samostatného úniku. Ten obešel brankáře a zvýšil na 0:2 z pohledu domácích.

Po této brance jsme se trochu zatáhli a chodili do brejků. Některé moc pěkné kombinace další branku nepřinesli a tak jsme si museli opět pomoci gólem z kategorie šťastnějších. Zahrávali jsme roh, k odraženému balonu se dostal Jenda Filipčík, „opřel“ se levačkou do balonu, který ještě patou tečoval L. Papřok a balon doskákal přesně k tyči, my těsně před koncem poločasu vedeme už 3:0!

O pauze jsme se nabádali, že ještě nemáme vyhráno, že domácí už nejsou pod tlakem a tak musíme být hlavně v prvních minutách druhé půle obezřetní. A povedlo se nám to. Navíc jsme se dostávali do šancí. V té první ještě Vlastík Kisza v samostatném úniku neuspěl, ale v 56. minutě svou druhou branku v utkání po krásné individuální akci vstřelil L. Šmahaj a my tak definitivně zlomili odpor domácích a vedeme 4:0.

Po zbytek utkání můžeme sledovat marnou domácí snahu aspoň o čestný zásah a naše pěkné kombinace se snahou vstřelit co nejvíce branek. V obrovských šancích se zjevili Vlastík Kisza, Lukáš Šmahaj útočící na hattrick, střídající Honza Laštovička, ale stav utkání zůstává až do 82. minuty stejný. V ní se po pěkném uvolnění od Lukáše Šmahaje prosazuje poprvé v našem dresu Honza Laštovička a stav utkání je 5:0.

Trenér nakonec poslal do hry všechny střídající hráče včetně brankáře. A ti si mohli vychutnat přímo na hřišti i poslední branku v Albrechtické síti, to když nakonec zkompletoval hattrick střelou od tyče Lukáš Šmahaj a upravil stav na pro domácí hrozivých 0:6!! Tak utkání i skončilo.

Tento výsledek jsme opravdu nečekali. Je ale třeba říct, že nebýt fantastického výkonu obou stoperů, mohl to být o poznání těžší zápas. Samozřejmě celý tým dopředu zahrál výborně, na některé kombinace bylo opravdu radost pohledět a snad budeme v těchto výkonech pokračovat. A to nejlépe hned příští víkend, kdy v sobotu 14. 10. doma od 15:00 přivítáme Stonavu, momentálně souseda v tabulce. Snad budeme moct opět udělat radost našim fanouškům, kterým nesmím zapomenout poděkovat, protože do Albrechtic jich přijelo více než dost a připravili nám domácí atmosféru.

Rozpisy podzim 2017
Muži