Muži: Další vítězství na domácí půdě... (Aktualizováno)

sobota 30.9.2017 od 15:30 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání 1.A třídy sk.B

FC LIBHOŠŤ

Branky Dobré:  2x Groš, Kisza, Šmahaj L.

TJ SOKOL DOBRÁ - FC LIBHOŠŤ 4:2 (3:2)
11. a 44.Groš Rostislav, 19.Kisza Vlastimil, 58.Šmahaj Lukáš (pk) - 15.Blažek Tomáš, 34.Jachník Jiří
ŽK: Filipčík,Groš,Šmahaj L. - Eckelsberger,Blažek,Čapka,Velart
ROZHODČÍ: Krokosz Zdislav - Šištík Petr, Farnik Lukáš
SLED ZÁPASU: 1:0,1:1,2:1,2:2,3:2,4:2
DIVÁCI: 121
SESTAVY:
Lužný - Šmahaj D., Maléř, Javorek, Damek D.(78.Alexa) - Groš(85.Pánek), Bařina(68.Gryžboň O.), Filipčík, Papřok, Kisza - Šmahaj L.
TRENÉR: Damek Dalibor

Martinovský - Eckelsberger, Velart, Symerský, Pojezdala(60.Kotešovec) - Blažek, Čapka P., Fendrich, Čapka J. - Jachník, Bartoň
TRENÉR: Salač Miroslav

Poslední zářijový den se utkali naši muži s celkem z Libhoště. Hosté, kteří se loni zachránili jen díky skóre, měli velmi dobrý vstup do nového ročníku a před tímto zápasem se nacházeli na 2. místě tabulky. Všichni jsme proto byli zvědaví, s čím na nás soupeř vyrukuje.

Utkání začalo ve slušném tempu, i když hřiště vlivem počasí v minulém týdnu a předchozím zápasem dorostu nebylo v úplně skvělé kondici, a i tak byl k vidění celkem slušný fotbal. V 11. minutě jsme se dostali do vedení, kdy po pěkné kombinaci Bařiny s Lukášem Šmahajem zakončoval svým prvním gólem v Doberském dresu Rosťa Groš a stav utkání je tedy 1:0.
Netrval ovšem dlouho. U míče za obranu byl jako první hostující Blažek a krásným lobem v 15. minutě srovnává na 1:1.
Za 4 minuty poté už je ale opět vše jinak. Lukáš Šmahaj si u lajny doslova pohrál s hostujícím obráncem a předložil míč před bránu Vlastíkovi Kiszovi, kterému nezbývalo nic jiného, než nás opět poslat do vedení – 2:1.
Zanedlouho mohli hosté znovu vyrovnat. Po rohu se k odraženému balonu dostali hosté, střela (jež sice byla tečována naším hráčem, ale to snad ofsajd neruší pane pomezní!!!) se dostala k hráči Libhoště stojícím ve zmíněném ofsajdu, kterého ale naštěstí vychytal Lužný, z následné skrumáže hosté ještě trefili břevno, ale naše vedení naštěstí trvá. O chvíli později po pěkné uličce mezi obránce pelášil sám na brankáře znovu Vlastík Kisza, a i když brankář už mu skoro padnul na zem, zvýšení skóre odmítnul a přestřelil. A tak ve 34. minutě hostující záložník krásným balonem našel na zadní tyči Jachníka a ten bohužel trefil přesně a tak stav je 2:2.
Do konce poločasu tento stav ale nevydrží. Ve 40. minutě ještě nebezpečný centr zleva brankou v Libhošťské síti nekončí, ale ve 44. minutě odcentroval zleva jiný Lukáš, a to Papřok, Rosťa Groš si balon nejprve připravil a poté zamířil přesně k tyči – 3:2. Tímto stavem končí první poločas.

Druhý poločas už začal mírnější tempem. Hosté sice chtějí vyrovnat, ale naše pozorná obrana je k ničemu nepouští. A když v 58. minutě je odpískána penalta za faul na L. Šmahaje a sám faulovaný nedbaje „pravidla“ o faulovaném hráči si míč postavil na penaltový puntík a střelou k tyči bezpečně proměnil a upravil na 4:2, míříme pomalu za vítězstvím. V 70. minutě ještě hosté naposledy zazlobili, kdy vyražený centr si našel nikým nehlídaný hráč, ale náš brankář drama nepřipustil. My ještě několik nadějně vypadajících brejků nedotáhli do konce a tak utkání končí 4:2 pro nás.

Konečně jsme zvládli vstřelit více branek než jednu! Excelentní utkání odehráli jak střelec dvou branek „Oča“, tak i vítěz kanadského bodování v tomto zápase (1+2) Lukáš Šmahaj. Ovšem je třeba říct, že celý tým v sobotu pracoval tak, jak měl a vítězství bylo z mého pohledu zasloužené a fotbal se snad i divákům musel líbit.

V příštím kole jedeme do Albrechtic. Hraje se v neděli 8. 10. už od 15:00. A jak zatím zvládáme zápasy doma skoro na výbornou, tak zvenku máme ze dvou zápasů 0 bodů, takže všichni doufáme, že tuto bilanci v neděli napravíme. Snad fanoušky, kteří za námi pocestují, nezklameme.

A JEŠTĚ KOMENTÁŘ ZE STRANY LIBHOŠTĚ:
Na trávníku v Dobré náš tým po rozpačitém výkonu prohrál. Domácí mužstvo náš celek převálcovalo svým důrazem a sílou. Pouze prvních deset minut vyznělo v náš prospěch, ale po obdrženém gólu se na hřišti předváděla přetahovaná o vedení ve které hrálo prim domácí mužstvo. Domácí náš celek dostáli pod tlak s výrazným přečíslením docílili, že naše obrana byla neustále přetížená a často chybovala. Naši hráči se dopouštěli chyb, nejen v nepřesných přihrávkách, ale také k soupeřům nepřistupovali včas a navzájem se nedokázali zajišťovat. Tento zápas herně nevyšel a výmluva na neúplný kádr není omluva prohry..

Rozpisy podzim 2017
Muži