Muži: Z Vendryně bez bodů...(Aktualizováno)

neděle 20.8.2017 od 17:00 - hřiště Vendryně - mistrovské utkání 1.A třídy sk.B

TJ VENDRYNĚ

Sestava Dobré:  Lužný - Šmahaj D., Šebestík, Maléř, Filipčík - Groš(15.Gryžboň O.), Platoš(67.Malchárek), Javorek, Laštovička(78.Alexa), Papřok - Šmahaj L.

První venkovní utkání jsme odehráli 20. 8. od 17. hodin ve Vendryni. Je to tým s několika zkušenými hráči, který ještě loni hrál v Krajském přeboru. V prvním kole porazil Jablunkov a my věděli, že nás nečeká nic lehkého, zvlášť přihlédneme-li ke kvalitě místního hřiště.

Do zápasu jsme ovšem vletěli jak velká voda. Přímo z rozehrávky jsme se probíjeli do šance, leč marně. V sedmé minutě se v obrovské příležitosti se po krásné kombinační akci Papřoka s Javorkem objevil L. Šmahaj, po jeho střele levačkou ale zazněla bohužel jen tyč. Po chvílí se do další šance dostal Honza Laštovička, pálil jen do brankáře. Domácí jsme v této fázi do ničeho nepouštěli a gól visel ve vzduchu. Jenže my i v dalších příležitostech selhali a tak po 27. minutách hry, kdy jsme ve středu hřiště ztratili balon, byl z toho brejk 2 na jednoho a domácí Vlachovič nám ukázal, jak se proměňují šance – 1:0 pro Vendryni.

Tato branka naše fotbalisty opařila. Ve 30. minutě se v další šanci objevil Racko, Lužný ale chytá. Za tři minuty se oba znovu střetli tváří v tvář, ale tentokrát bohužel vyšel vítězně domácí utočník, kdy po dlouhém autu a propadlém balonu nikým neatakovaný zamířil přesně k tyči a my tak prohráváme 2:0…

Ke konci poločasu ještě naši kluci nabrali dech a snažili se vstřelit kontaktní branku, bohužel marně.

Druhý poločas začal opatrněji, fotbal se odehrával mezi šestnáctkami. My se postupem času snažíme s utkáním něco udělat, máme tam dost náznaků šancí nebo nebezpečných centrů, ale ke skórování branky nedochází. Domácí si své vedení zkušeně hlídají, hrozí z protiútoků, které většinou ale končí střelou vedle tyčí Lužného branky. Náš závěrečný tlak nepřichází a tak odjíždíme z Vendryně s prázdnou.

Je to škoda. Soupeř byl asi trochu zkušenější než my, ale kdybychom to byli my, kdo ve 20. minutě vedl 2:0, nikdo by se nemohl divit. Snad se z toho poučíme do dalších utkání. A nejbližší šanci na nápravu máme teď v sobotu, 26. 8., kdy od 17:00 hostíme dalšího nového člena naší 1. A třídy, tým Hrabové. Zveme všechny naše příznivce snad na dobrý fotbal a všichni doufáme, že i na tříbodový zisk, který v domácím prostředí musí být pravidlem.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI