Muži: Platoš vystřelil tři body... (Aktualizováno)

sobota 12.8.2017 od 17:00 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání 1.A třídy sk.B

TJ DOLNÍ DATYNĚ

Branky Dobré:  24. Platoš
Sestava Dobré:  Lužný - Šmahaj D., Šebestík, Maléř, Filipčík (87. Bařina) - Groš ( Damek D.), Platoš (88.Laštovička), Javorek D., Rajnoch, Papřok ( 83. Alexa) - Šmahaj L.

V sobotu 12. 8. se pro naše fotbalisty rozběhla nová sezona 1. A třídy. Přivítali jsme celek Dolní Datyně, která se v loňské sezoně umístila na 5. místě a my věděli, že nás čeká kvalitní a fotbalové mužstvo.

Úvod utkání nám vyšel poměrně dobře, byli jsme častěji s míčem na kopačkách, do žádných větších šancí jsme se ale nedostali. S přibývajícími minutami to však byli hosté, kteří přebrali iniciativu a hlavně ve středu hřiště nám dělali velké problémy. Ve 20. minutě utkání prudký centr z pravé strany zblokoval náš stoper Maléř nešťastně na vlastní bránu, Lužný ale naštěstí stačil zakročit. O 5 minut později fanoušci viděli fotbalovou parádu. Z levé strany se míč dostal k Petrovi Platošovi a ten z pětadvaceti metrů pomocí tyče nádherně vstřelil první branku utkání a my tak vedeme 1:0!!

Tlak hostí tato branka otupila a do konce poločasu už kromě jednoho závaru nebezpeční nebyli. To my mohli těsně před poločasem zvýšit vedení, perfektně zahraný přímý kop Lukáše Šmahaje ale vyhlavičkoval obránce stojící na brankové čáře. Do kabin tedy odcházíme s náskokem jednoho gólu.

V druhém poločase se dlouhé minuty nic zásadního nedělo. Hosté drželi balon, snažili se najít skulinky v naší obraně, ale nebezpeční nebyli. S postupem času se otevírala okénka pro naše brejkové situace. Několik takových nadějně vypadajících brejků jsme nedotáhli do konce. A jelikož hosté naši branku opravdu nebyli schopni ohrozit, rozhodli jsme si jim pomoci. „Skvěle“ rozehraný roh na krátko totiž skončil brejkem dva na jednoho, naštěstí hostující útočník nesmyslně místo zakončení volil ještě zpětnou přihrávku a míč tak skončil v autu. O minutu později se do šance dostal náš L. Šmahaj, bohužel brankář ho vychytal. A když v poslední minutě akci dokonce tří hostujících hráčů na jednoho našeho bránícího zastavil rozhodčí odpískáním předchozího faulu, vyhráváme utkání Platyho nádhernou střelou 1:0.

Zápas odpovídal tomu, že se jednalo o první kolo soutěže. Utkání bez větších šancí hlavně z naší strany nepostrádalo bojovnost, což je oproti některým loňským domácím zápasům pozitivní změna, výborně zahrálo mužstvo v defenzivě. Dopředu to úplně ono ještě nebylo, ale věříme, že každým dalším zápasem to bude lepší a lepší. A pokud to pokaždé trefíme z dálky tak, jak Péťa Platoš v sobotu, zlobit se nikdo nebude.

Další kolo hrajeme v neděli, 20. 8. od 17:00 ve Vendryni. Uvidíme, v jaké formě se soupeř bude nacházet, ale jelikož ještě loni hráli Krajský přebor, nic lehkého nás asi nečeká. Všechny fanoušky samozřejmě zveme, aby neváhali a jeli nás podpořit, tak, jak tomu bylo v loňské sezoně.

Zimní turnaj - Vratimov
Ples fotbalistů ODKAZY