Muži: Veledůležité tři body z Libhoště... (Aktualizováno)

sobota 28.5.2017 od 17:00 - hřiště Libhošť - mistrovské utkání 1.A třídy sk.B

FC LIBHOŠŤ

Branky Dobré:  Figura, Gryžboň O.

Obrovsky důležité utkání čekalo naše chlapce v neděli, 28. 5. v Libhošti. V případě výhry by totiž nechali v tabulce Libhošťský tým o 7 bodů za sebou, což by 3 kola před koncem a při pohledu na rozlosování znamenalo velkou šanci na záchranu v soutěži.

Zápas začal hlavně aktivitou z naší strany. Domácí jsme v úvodních minutách zatlačili, v 8. minutě se do šance krásně uvolnil Vojta Figura, ale mladý brankář Mička (r. narození 2000) předvedl skvělý zákrok. O chvilku později měl možnost do prázdné brány střílet z poloviny hřiště Ondra Gryžboň, ale šanci na skórování prozatím odmítl. V 16. minutě se do první velké šance dostali po nedorozumění v obraně domácí, naštěstí domácí útočník střílel do Lužného. Toto zaváhání otupilo náš tlak a soupeř se začal víc a víc osmělovat. O několik minut později došlo totiž k dalšímu nedorozumění v naší obraně, ze kterého naštěstí Libhošť nevytěžila víc, než tyčku.

My se ke slovu opět dostali v minutě dvaatřicáté, kdy Papřok postupoval z boku sám na bránu, místo zakončení ale přihrával pod sebe, kde se nenacházel bohužel nikdo. Za tři minuty dnes velmi aktivní Lukáš Papřok se u lajny krásně uvolnil, obloučkem našel dalšího Lukáše, a to Šmahaje, ten v pádu hlavičkoval bohužel vedle a jelikož už se do konce poločasu nic zásadního neudálo, odcházíme do kabin za stavu 0:0.

V kabině jsme si řekli, že dneska ty tři body prostě odvezeme stůj co stůj. A tak i vypadal druhý poločas. Všichni diváci se ještě ani nestihli pořádně posadit a už běžel Vojta Figura podruhé v zápase na Mičku, ten ale opět chytá. Dál se tlačíme za první brankou v utkání, ale i přes velké množství rohů se to ne a ne podařit. Ale v 59. minutě vedeme! Pietroszek krásně centruje z pravé strany, L. Šmahaj pálí z voleje, Mička vyráží, ale tam je V. Figura připraven na dorážku a do třetice překonává domácího brankáře, 1:0 pro Dobrou.

Nepolevili jsme, dál se snažili být aktivní a druhá odměna přišla za dalších 10 minut. L. Papřok se opět krásně uvolnil, tentokrát přihrávkou pod sebe našel Ondru Gryžboně a ten z první nedal mladíkovi v bráně Libhoště šanci, 2:0 pro nás!

Domácí se ještě snažili s vývojem utkání něco udělat, ale v parném dni už jim síly docházely (i vinou pouze jednoho muže na lavičce a nemožnosti vícekrát střídat), takže se na víc, než jeden nebezpečný závar v závěru utkání nezmohli a my tak zvítězili 2:0 a pokud všichni ze spodku tabulky nezačnou zázračně vše vyhrávat, tak se v Dobré bude 1. A třída hrát i příští rok.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli do Libhoště povzbudit a v sobotu, 3. 6. od 17ti hodin se uvidíme zase v Dobré, kdy přivítáme tým Hlubiny bojující o postup, takže další těžké utkání, které ale po dvou domácích nezdarech chceme zvládnout vítězně.

Zimní turnaj - Vratimov
Ples fotbalistů ODKAZY