Muži: S Vratimovem jsme doma prohráli...(Aktualizováno)

sobota 19.5.2017 od 17:00 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání 1.A třídy sk.B

FC BIOCEL VRATIMOV

Branky Dobré:  Malchárek
Sestava Dobré:  Lužný - Šmahaj D., Šebestík, Figura, Pietroszek - Damek, Platoš, Malchárek, Filipčík (67. Laštovička) - Gryžboň O. (75 Gryžboň J.) - Šmahaj L.

V sobotu 20.5. jsme doma hostili Vratimov. Hosté se nacházejí na špici tabulky, proto jsme čekali těžký zápas.

Úvod byl opatrný z obou stran. Do první velké šance se dostal v 15. minutě Vratimov, hostující útočník postupující sám na našeho brankáře zakončil slabě a tak se skóre neměnilo. Ve 20. minutě jsme se do obrovské šance dostali my. Po krásné kombinační akci na levé straně centroval Damek a L. Šmahaj krásnou střelou z voleje rozezvučil břevno. Psala se 30. minuta a přišla první branka utkání. Na levé straně D. Šmahaj se prodíral do šance, bohužel o balon přišel, následovala kolmá přihrávka za naší obranu a postup dvou samotných hráčů Vratimova na naší branku! Ti si s nájezdem poradili dobře a my prohrávali 0:1.

Ve 43. minutě přišel první okamžik, který vzbudil velké emoce. Hosté zahrávají roh, s hlavičkou jednou z Vratimovských si Lužný ještě zvládl poradit, ale na dorážku už byl krátký. Jelikož střelec branky Pešek stál v našem malém vápně úplně osamocen, domáhali se naši hráči ofsajdu. Po shlédnutém záznamu je třeba říct, že pokud to ofsajd doopravdy byl, tak milimetrový a těžko okem pomezního postřehnutelný. My tak prohráváme 0:2. Co však postřehnutelné bylo, to byl o minutu později faul na P. Malchárka postupujícího skoro samotného na Vratimovského brankáře. Faul odpískán byl, žlutá karta ale nepochopitelně nepřišla, což byla o to větší škoda, protože by byla již druhá pro stopera Škorika a měl být vyloučen. Z následného přímého kopu branku D. Šmahaj přestřelil a tak poločasový výsledek je 0:2.

Druhý poločas už byl prakticky jen v naší režii. Vlétli jsme na soupeře a odměnou byla v 61. minutě snižující branka z dorážky P. Malchárka, kdy Dušan Šmahaj vypálil z hranice šestnáctky, hostující brankář míč neudržel a stav utkání tak byl 1:2. O pět minut později jsme vstřelili branku na 2:2, konkrétně to byl L. Šmahaj, jenže tentokrát praporek z ruky stejného pomezního, jako v prvním poločase, vystřelil a gól tedy uznán nebyl. No, opět to byla situace velmi těsná, bohužel tentokrát se rozhodčí rozhodli jinak… Do konce utkání máme tlak, ale prakticky bez šancí, hosté se dostávali do brejků, ale také mnoho nebezpečí z jejich strany nehrozilo. V 90. minutě jsme měli k dispozici roh, do vápna se vydal už i brankář Lužný, se do obrovské šance na srovnání dostal L. Šmahaj, bohužel míč se mu odrazil od holeně a skončil nad brankou a my tak prohráváme 1:2.

Utkání jsme zvládli solidně, prohrát jsme si nezasloužili a ani neměli, ale takový fotbal někdy je. Je třeba začít sbírat body, spodek tabulky se přibližuje a my stále záchranu jistou nemáme.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI