Muži: V Petřvaldu se zrodila remíza... (Aktualizováno)

neděle 23.4.2017 od 16:00 - hřiště Petřvald na Moravě - mistrovské utkání 1.A třídy sk.B

TJ PETŘVALD N.M.

Branky Dobré:  Malchárek
Sestava Dobré:  Lužný - Damek, Šebestík, Maléř, Filipčík - Gryžboň O, Platoš, Malchárek, Papřok (77. Zícha) - Rajnoch (14. Alexa 69. Laštovička) - Gryžboň J.

V neděli 23. 4. fotbalisté Dobré sehráli další venkovní utkání, zamířili jsme do Petřvaldu na Moravě. Náš soupeř do tohoto zápasu získal 15 bodů, proto nás nečekalo nic lehkého, jelikož soupeř hraje o bytí a nebytí v 1. A třídě. Utkání ale proběhlo velmi korektně a hrál se otevřený fotbal i přes velkou nepřízeň počasí.

Úvod utkání se nesl v naší režii, byli jsme aktivní a snažili se hrát kombinační fotbal. To po chvíli přestalo být možné, jelikož se na hrací plochu sneslo krupobití a zápas po této spršce začal být hlavně bojovný. Nám ale počasí částečně pomohlo ke skórování první branky. Ve 14. minutě po zákroku na Rajnocha, který nepochopitelně nebyl potrestán aspoň žlutou kartou a náš hráč musel být střídán, se k přímému kopu postavil Papřok, vypálil přes zeď, domácí brankář mokrý balon neudržel, P. Malchárek včas míč doběhl a dorazil ho do brány – vedeme 1:0.

Hřiště se s přibývajícími minutami změnilo v mokré a rozbahněné pole, na kterém se kombinovat moc nedalo, což my bohužel chvílemi nechápali, a proto přicházely ztráty míčů a šance domácích. Ve 20. minutě měli domácí obrovskou příležitost k vyrovnání, kdy po Maléřově faulu ve vápně zahrávali pokutový kop. S ním ale naložil domácí hráč mizerně a Lužný penaltu nadvakrát chytil. Poté se domácí dostali k sérii rohů, a bohužel čtvrtý z nich zužitkoval ve 30. minutě ve vyrovnávací branku domácí Valík – 1:1.

Do konce poločasu se již nic závažného nestalo, promáčení odcházíme do kabin v polovině utkání za nerozhodného stavu. V kabině dostáváme od trenéra určité pokyny, jak zvládnout zbytek utkání a dosáhnout kýžených třech bodů. Plnit se nám je dařilo jen částečně a chvílemi.

Druhý poločas začal opatrněji než ten první, na opravdu těžkém terénu nikdo nechtěl udělat chybu. Závěrečnou půlhodinu odstartovala naše velká šance. L. Papřok našel na zadní tyči Damka, ten vystřelil do gólmana a odražený balon se dostal k mladému Alexovi. Někteří již zvedali ruce, bohužel náš mladík nezakončil přesně tak, jak chtěl a brankář domácích stačil míč zachytit. Poté se začal hrát otevřený fotbal, kdy se oba týmy hnali za vstřelením branky. Domácí se dostali do několika opravdu nebezpečných akcí, ve kterých ale místo zakončení zbytečně nahrávali či si chtěli balon připravit do ještě lepší pozice a jejich šance tak přišli vniveč.

V 83. minutě běží od půlky sám na domácího brankáře O. Gryžboň, zkouší střelu šajtlí kolem něj, ale na poslední chvílí stačí ještě domácí obránce Ondru doběhnout a střelu zblokovat, tak je z toho pouze roh. V 88. minutě se k zakončení uvnitř vápna dostávají i domácí, ale střela to tak nebezpečná nebyla, aby s ní měl náš brankář potíže. Po posledním rohu domácích rozhodčí píská konec a my tak vezeme z Petřvaldu bod.

Utkání to bylo obrovský náročné. Jednak kvůli marodce a absencím, které ještě po zápase bohužel rozšířili zranění Rajnoch s Papřokem, ale také kvůli počasí a terénu. Bod je to zasloužený jak pro nás, tak i pro domácí, troufnu si ale říct, že předvést lepší výkon, odvezeme si body tři. Místy naše hra opravdu nebyla dobrá, ale v těchto podmínkách to bylo opravdu těžké. Ještě bych chtěl dodat, že na nezvyklé pozici útočníka nastoupil Honza Gryžboň a popral se s tím opravdu skvěle a za pouze jednu obdrženou branku je třeba poděkovat Mirkovi Šebestíkovi, který spoustě šancí na poslední chvíli zabránil.

Trenér Damek utkání hodnotí takto: Jak vyjádřit tento týden? Týden blbec. Smolná domácí remíza v poslední minutě utkání, následně počasí, které pěkně zamávalo s tréninkovou docházkou a zranění či pracovní povinnosti několika hráčů. Na horké půdě domácího Petřvaldu jsme si přesto věřili na vítězství, ale nakonec je asi remíza spravedlivá. Těžký terén nedovolil hrát pohledný fotbal, je jen velká škoda námi neproměněných příležitostí a hlavně zranění dvou našich borců. Ztratili jsme dva hráče i body.

Příští sobotu, 29. 4. v 16:30 hrajeme doma s Brušperkem. Je to o víkendu, který je orámovaný Doberskou poutí, tak doufáme v co největší podporu fanoušků a hlavně, konečně v zisk tří bodů.

Fotky ze zápasu na Facebooku: TJ Sokol Dobrá

Rozpisy - Podzim 2018