Muži: V nastavení jsme přišli o výhru... (Aktualizováno)

sobota 15.4.2017 od 16:00 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání 1.A třídy sk.B

SK STONAVA

Branky Dobré:  Figura Vojtěch
Sestava Dobré:  Lužný - Šmahaj D., Maléř, Šebestík, Filipčík - Gryžboň O.(84.Alexa), Platoš(89.Malchárek), Rajnoch, Papřok, Damek D. - Figura TRENÉR - Dalibor Damek

Dne 15. 4. nás čekal další domácí zápas, tentokrát přijel soupeř ze Stonavy. Hosté nastřádali do tohoto utkání 27 bodů a k nám přijeli s ambicí získat v tomto utkání další tři body a přiblížit se ke špici tabulky. Nutno říct, že na hřišti to vypadalo jinak a nechybělo mnoho a domů by jeli s prázdnou.

První poločas byl poměrně opatrný z obou stran. Hosté se snažili prosadit hlavně dlouhými balony na vysokého Malúše, který sice zvládl většinu z nich uhrát, ale buď jím prodloužený míč mířil na spoluhráče stojícího v ofsajdu, nebo akce skončila v následné mezihře. Díky bezpečné obraně jsme se postupem času osmělovali víc a víc, naše akce jsme táhli většinou po stranách a z jedné takové vznikla největší šance prvního poločasu, kdy ve 26. minutě centroval Papřok a Figura z první vypálil, jenže brankář hostí Gaszczyk vytáhl jeho střelu na roh.

Ve 41. minutě přišel první klíčový okamžik zápasu. Přihrávku za naší obranu směřující na Malúše nikdo z našich nezachytil, ten byl o něco dříve v souboji se Šmahajem a náš kapitán kousek před hranicí šestnáctky jej stáhl na zem. Rozhodčí píská trestný kop a bohužel v ruce svírá i červenou kartu. Šli jsme tedy do deseti. Následný nadějný přímý kop hosté zakončili jen do rukavic Lužného. Do konce poločasu se již nic nestalo a tak do kabin odcházíme za stavu 0:0, leč o jednoho hráče méně.

V poločasové přestávce jsme si řekli, že nic nevzdáváme a budeme bojovat jeden za druhého. A tak to i na hřišti vypadalo. Hosté, ač s převahou jednoho hráče, se do šancí nedostávali. Přehrávali balon z jedné strany do druhé, snažili se centrovat ze stran, ale produktivita žádná. My se dostávali do brejkových situací. A jedna z nich dokonce znamenala naši vedoucí branku. V 63. minutě Papřok z pravé strany našel ve středu Rajnocha, ten se uvolnil a vybídl ke skórování Figuru, který střelou pod brankářem rozvlnil síť a my tak vedeme 1:0!

Pro hosty to byl šok. Hra se jim moc nedařila a do šancí se stále nedostávali. My naopak ještě několik náznaků šancí neproměnili. Poslední 10 minut se snažíme ustát tlak, držíme balon do konce i na polovině hostů. A v době, kdy už všichni věřili, že tři body zůstanou v Dobré, středem hřiště se balon dostal k Zollerovi, ten se pěkně uvolnil a šel sám na našeho brankáře. Střelou či přihrávkou kolem něj nachází Malúše a ten vyrovnává na 1:1… Po naší rozehrávce od středového kruhu rozhodčí píská konec.

Pro nás to byl rozhodně trpký závěr utkání. Všichni naši kluci si hrábli až na dno sil a zápas opravdu odmakali a hosty kromě pár náznaků nepustili do žádné pořádné šance. O to víc to vyrovnání bolí. Na druhou stranu je třeba říct, že v poločase bychom po remíze asi všichni sáhli. Klukům je třeba za předvedený výkon poděkovat a zatleskat.

Pokud příroda dovolí, další utkání sehrajeme v neděli, 23. 4. v 16:00 v Petřvaldě na Moravě. A jestliže předvedeme stejně bojovný a srdnatý výkon i tam, pevně věřím, že ztracené body ze závěru domácího utkání si od nich přivezeme zpět. Samozřejmě budeme moc rádi za každého fanouška, který s námi pojede a povzbudí nás, jak už to bývá na venkovních utkáních zvykem.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI