Muži: Začátek druhého poločasu rozhodl o naší prohře... (Aktualizováno)

sobota 9.4.2017 od 15:30 - hřiště Albrechtice - mistrovské utkání 1.A třídy sk.B

FK BANÍK ALBRECHTICE

Branky Dobré:  Šmahaj Lukáš
Sestava Dobré:  Lužný - Šmahaj D., Maléř, Šebestík, Filipčík - Gryžboň O.,Malchárek(65.Laštovička), Rajnoch, Papřok.(81.Gryžboň J.), Figura (62.Platoš) -Šmahaj L. TRENÉR - Dalibor Damek

Další zápas fotbalisty z Dobré čekal v pěkném areálu Baníku Albrechtic. Před tímto zápasem oba týmy měly shodně 22 bodů, čekal se tedy vyrovnaný zápas. Jestli doopravdy byl nebo ne se mi těžko hodnotí, protože po prvním poločase jsme klidně mohli vést i vyšším rozdílem, jenže vyšším rozdílem se nakonec prohrálo. Ale popořadě.

Do zápasu jsme vstoupili opět velmi slušně, jak koneckonců zatím pokaždé v jarní části. Již v 5. minutě po centru Dušana Šmahaje měl na hlavě gól Rajnoch, bohužel minul. Ve 14. minutě po rohovém kopu opět zakončoval Rajnoch, tentokrát do brankáře a v dorážce Papřok ve 100% šanci přestřeluje. V 18. minutě konečně udeříme. Ve středu hřiště Figura vybojoval míč, prostrčil na Rajnocha, ten uličkou našel L. Šmahaje a ten se, jak už jsme si zvykli, nemýlil a my se dostali do vedení – 1:0.

Poté se na hřišti nic moc zásadního nedělo. Až do 32. minuty. Ztrátu ve středu hřiště si tentokrát připisujeme my, z levé strany následně do rozhozené obrany přilétl centr, domácí Chumchal si míč ještě zasekl a bodlem propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

Chvíli na to se domácí útočník po dlouhém výkopu gólmana objevil v šanci podruhé, naštěstí trefil Lužného. My se ještě pokusili o závěrečný tlak před koncem poločasu, ale žádný z náznaků šancí, ať už Rajnochův nájezd, či Papřokův centr, jsme využít nedokázali.

Nástup do druhého poločasu rozhodl o osudu celého zápasu. My do něj totiž vstoupili absolutně nesoustředěně a bez bojovnosti. A jak se říká, že štěstí přeje připraveným, tak to bohužel pro nás platilo pro domácí. 47. minuta, domácí záložník centruje po zemi před bránu, Korzeniovski střílí a Jenda Filipčík ve snaze zabránit gólu střelu mířící na Lužného tečuje mimo jeho dosah a domácí tak vedou 2:1.

56. minuta a hosté vedou 3:1. Po chybně odpískaném přímém kopu náš brankář vyráží, balon se po chvilce dostává do středu hřiště, průniková přihrávka mířící do ofsajdu, který pomezní rozhodčí zřejmě přehlédl, se dostává k domácímu záložníkovi, který centruje před bránu, hlavičkuje Dorozlo do P. Malchárka, míč se k naší smůle opět dostává k Dorozlovi a ten z dorážky nemá problém zvýšit skóre pro domácí.

Aby toho nebylo málo, v 64. minutě postupuju sám na Lužného Korzeniovski a střelou, která se od tyče bohužel pro nás odráží za brankovou čáru, zvyšuje svým druhým gólem v utkání na 4:1.

Těchto námi prospaných 20 minut rozhodlo celý zápas. My do konce utkání už neměli sílu s průběhem utkání něco udělat, do dvou příležitostí se dostali L. Šmahaj a Laštovička, jenže neproměnili a tak odjíždíme z Albrechtic s nulovým bodovým ziskem.

Nemůžu říct, že bychom v utkání byli horším či lepším týmem, domácí během těch rozhodujících 20 minut v druhém poločase byli 100% produktivní, my své šance v prvním poločase neproměnili a to rozhodlo. Pro nás je to poučení, že musíme hrát koncentrovaně celých 90 minut, protože soupeři naše výpadky budou trestat daleko víc, než tomu bylo v 1.B třídě. Všichni věříme, že toto zaváhání napravíme v následujícím domácím zápase se Stonavou.

PS: Fotky ze zápasu můžete najít na facebookové stránce TJ SOKOL Dobrá

Rozpisy - Jaro 2018