Muži: Důležité body zůstaly doma... (Aktualizováno)

sobota 1.4.2017 od 15:30 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání 1.A třídy sk.B

TJ BYSTŘICE

Branky Dobré:  Šmahaj L., Figura, vlastní
Sestava Dobré:  Lužný - Šmahaj D, Maléř, Šebestík, Filipčík - Damek (88. Svoboda), Gryžboň J. (70. Laštovička), Malchárek, Gryžboň O. (86. Alexa) - Figura - Šmahaj L.

V nádherném slunečném počasí čekalo naše chlapce druhé kolo jarní části 1. A třídy. Zavítalo k nám družstvo z Bystřice, které se nachází na samém chvostu tabulky. My ale v žádném případě nečekali jednoduché utkání, což se potvrdilo. Navíc, když trenér Damek byl nucen udělat oproti utkání v Dobraticích tři změny. Rajnoch s Platošem vypadli pro zranění, Papřok kvůli pracovním povinnostem. Zastoupili je Honza Gryžboň, Dan Damek a Vojta Figura.

Do zápasu jsme opět vstoupili celkem aktivně se snahou kombinovat. Což nám ale vydrželo tak 10 minut. Jednak jsme si nedokázali poradit s terénem, ale hlavně proto, že soupeř začal na hřišti dominovat. S rozestavením 3-5-2, jak Bystřice nastoupila, jsme až do konce poločasu měli obrovské problémy, ve středu hřiště jsme nestíhali a naše hra byla, když to řeknu mírně, velmi podprůměrná. Naštěstí opět nám pomohla standartka. Těch se v utkání zhostil P. Malcharek a ve 21. minutě našel na zadní tyči L. Šmahaje a ten se nemýlil – 1:0. Co bylo pozitivní, a to po celý zápas, tak to hra obrany, protože soupeř si šance vypracovával velmi obtížně. Do konce poločase se už tak kromě neproměněné šance Dana Damka nic nestalo.

Druhý poločas Bystřice pokračovala v nastoupeném trendu, nám už se ale dařilo o trochu více nepouštět jejich kvalitní středové hráče ke kombinaci. Rozebíhala se 59. minuta, Paťa Malcharek opět centruje od rohového praporku, míč proletěl pokutovým územím a nikým neatakovaný Vojta Figura zvyšuje na 2:0 pro domácí! Tento gól byl klíčový, hostujícím hráčům pomalu docházely síly a my měli příležitosti z brejkových situací navýšit skóre. Ve 100% šanci se ocitli Ondra Gryžboň s Patrikem Malcharkem, bohužel neproměnili, v další šanci se pro změnu vyznamenal hostující golman. Definitivní pojistku znamenala třetí branka v 79. minutě, kterou si po centru O. Gryžboně nešťastně vstřelil hostující obránce branku do vlastní sítě. Hosté už si do konce zápasu až na pár ošemetnějších centrů nic nevytvořili, takže 3 body zůstávají v Dobré.

Výkon to z naší strany nebyl bůhvíjak kvalitní, vázla nám kombinace a vítězství to bylo spíš ubojované, ale i takové se počítají. Na závěr je třeba ještě vyzdvihnout výkon stopera Petra Maléře, který byl i několikrát ošetřován, ale čisté konto na naší straně bylo z velké části zásluhou jeho kvalitního výkonu.

Doberský trenér Damek viděl utkání takto: „ Po důležitém vítězství na hřišti v Dobraticích potřeboval náš celek naplno bodovat na domácím poli s Bystřicí. Věděli jsme, že hosté jsou kombinačně na vyšší úrovni, naši hru jsme museli přizpůsobit terénu a hlavně eliminaci jejich hry. Do zápasu jsme díky několika zraněním nastoupili se třemi změnami, ale zvýšenou bojovností a dvěma standartními situacemi jsme utkání zvládli a zaslouženě získali tři body. Jen je velká škoda dalších neproměněných příležitostí.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI