Tabulka
1. TJ Bystřice 29
2. FC Vratimov 25
3. SK Stonava 24
4.   . FK Spartak Jablunkov 22
5. TJ Dobratice 22
6. TJ Sokol Dobrá 20
7. FK Slavia Orlová-Lutyně 20
8. Finstal Lučina 19
9. První SC Staré Město 18
10. FC Libhošť 15
11. SC Smilovice 13
12. TJ Jistebník 12
13. FK Baník Albrechtice 11
14. TJ Sokol Hrabová 8
ODKAZY
ODKAZY
NÁVŠTĚVNOST
 
Muži: Důležité body zůstaly doma... (Aktualizováno)


sobota 1.4.2017 od 15:30 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání 1.A třídy sk.BTJ SOKOL DOBRÁ

TJ BYSTŘICE
3 (1)
0 (0)

Branky Dobré:  Šmahaj L., Figura, vlastní
Sestava Dobré:  Lužný - Šmahaj D, Maléř, Šebestík, Filipčík - Damek (88. Svoboda), Gryžboň J. (70. Laštovička), Malchárek, Gryžboň O. (86. Alexa) - Figura - Šmahaj L.

V nádherném slunečném počasí čekalo naše chlapce druhé kolo jarní části 1. A třídy. Zavítalo k nám družstvo z Bystřice, které se nachází na samém chvostu tabulky. My ale v žádném případě nečekali jednoduché utkání, což se potvrdilo. Navíc, když trenér Damek byl nucen udělat oproti utkání v Dobraticích tři změny. Rajnoch s Platošem vypadli pro zranění, Papřok kvůli pracovním povinnostem. Zastoupili je Honza Gryžboň, Dan Damek a Vojta Figura.

Do zápasu jsme opět vstoupili celkem aktivně se snahou kombinovat. Což nám ale vydrželo tak 10 minut. Jednak jsme si nedokázali poradit s terénem, ale hlavně proto, že soupeř začal na hřišti dominovat. S rozestavením 3-5-2, jak Bystřice nastoupila, jsme až do konce poločasu měli obrovské problémy, ve středu hřiště jsme nestíhali a naše hra byla, když to řeknu mírně, velmi podprůměrná. Naštěstí opět nám pomohla standartka. Těch se v utkání zhostil P. Malcharek a ve 21. minutě našel na zadní tyči L. Šmahaje a ten se nemýlil – 1:0. Co bylo pozitivní, a to po celý zápas, tak to hra obrany, protože soupeř si šance vypracovával velmi obtížně. Do konce poločase se už tak kromě neproměněné šance Dana Damka nic nestalo.

Druhý poločas Bystřice pokračovala v nastoupeném trendu, nám už se ale dařilo o trochu více nepouštět jejich kvalitní středové hráče ke kombinaci. Rozebíhala se 59. minuta, Paťa Malcharek opět centruje od rohového praporku, míč proletěl pokutovým územím a nikým neatakovaný Vojta Figura zvyšuje na 2:0 pro domácí! Tento gól byl klíčový, hostujícím hráčům pomalu docházely síly a my měli příležitosti z brejkových situací navýšit skóre. Ve 100% šanci se ocitli Ondra Gryžboň s Patrikem Malcharkem, bohužel neproměnili, v další šanci se pro změnu vyznamenal hostující golman. Definitivní pojistku znamenala třetí branka v 79. minutě, kterou si po centru O. Gryžboně nešťastně vstřelil hostující obránce branku do vlastní sítě. Hosté už si do konce zápasu až na pár ošemetnějších centrů nic nevytvořili, takže 3 body zůstávají v Dobré.

Výkon to z naší strany nebyl bůhvíjak kvalitní, vázla nám kombinace a vítězství to bylo spíš ubojované, ale i takové se počítají. Na závěr je třeba ještě vyzdvihnout výkon stopera Petra Maléře, který byl i několikrát ošetřován, ale čisté konto na naší straně bylo z velké části zásluhou jeho kvalitního výkonu.

Doberský trenér Damek viděl utkání takto: „ Po důležitém vítězství na hřišti v Dobraticích potřeboval náš celek naplno bodovat na domácím poli s Bystřicí. Věděli jsme, že hosté jsou kombinačně na vyšší úrovni, naši hru jsme museli přizpůsobit terénu a hlavně eliminaci jejich hry. Do zápasu jsme díky několika zraněním nastoupili se třemi změnami, ale zvýšenou bojovností a dvěma standartními situacemi jsme utkání zvládli a zaslouženě získali tři body. Jen je velká škoda dalších neproměněných příležitostí.
 
Informace
Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI
ODKAZY Dorost ODKAZY Mladší žáci ODKAZY
Nábor školních dětí ODKAZY
PARTNEŘI