Muži: Z Dobratic si vezeme 3 body... (Aktualizováno)

sobota 25.3.2017 od 15:00 - hřiště Dobratice - mistrovské utkání 1.A třídy sk.B

TJ DOBRATICE

Branky Dobré:  2x Šmahaj Lukáš, Petr Maléř
Sestava Dobré:  Lužný - Šmahaj D., Maléř, Šebestík, Filipčík - Gryžboň O. (90. Gryžboň J.), Platoš (50. Alexa), Malchárek, Papřok - Rajnoch - Šmahaj L.

První jarní kolo doberské fotbalisty zavedlo k soupeři nedalekému, k rivalovi z Dobratic. Velmi slušná návštěva, které jistě pomohlo i slunečné počasí, viděla zajímavý fotbal, 5 branek a po závěrečném hvizdu i radost hostujících, čili našich fotbalistů.

Utkání jsme začali celkem svižně, oproti očekávání jsme ze začátku zápasu byli živější a důraznější. My útočili hlavně po stranách, žádný z náznaků se nám ale v nějakou větší šanci přetavit nepodařilo. Domací si vypracovali pouze dvě střely z přímých kopů, se kterými si golman Lužný bez problému poradil. To platilo do 15. minuty. Po našem!! vhazování na levé straně se balon dostal na střed hřiště k Šigutovi, ten nabral rychlost, obešel dva naše hráče a servíroval balon do šance Zábelkovi, který se s přehledem sobě samým nemýlil – 1:0 pro Dobratice.

Nás to naštěstí nezlomilo. Po rohovém kopu L. Papřoka se ve vzduchu ke hlavičce dostal P. Rajnoch, bohužel mu střela z hlavy sjela přes rameno a skončila nad bránou. O další chvíli později už bylo vyrovnáno. Od P. Malchárka se míč dostal k Rajnochovi, ten krásným balonem vybídl L. Šmahaje do samostatného úniku. A naše staronová akvizice se nemýlila a bezpečně nájezd proměnila – 1:1. To vše se stalo ve 22. minutě.

Zbytek poločasu se odehrával spíš ve středu hřiště, bez nějakých velkých šancí, za zmínku stojí maximálně tři žlutě karty pro domací, kdy minimálně ještě jeden další zákrok zaváněl žlutým trestem.

Jak jsme vstoupili do prvního poločasu dobře, tak nástup do druhé půle byl z naší strany velmi nepovedený. Již ve 47. minutě totiž domácí opět vedli. To se v našem vápně dostal k balonu M. Causidis, místo střely ještě zvolil přihrávku na zcela volného Zábelku a ten neměl sebemenší problém vstřelit svůj druhý gól v zápase. Nutno říct, že přihrávka na Zábelku byla opravdu hraniční co se ofsajdového postavení týče, leč praporek pomezního zůstal dole, takže 2:1 pro Dobratice.

Po našem vlažném vstupu nás tedy probrala až inkasovaná branka. Postupem času jsme přebrali iniciativu, tlačili se na soupeřovu půlku, bohužel šance nepřicházeli. A tak jsme si pomohli standartkou. Šmahaj D. centruje a nový hráč v našem týmu, stoper Maléř, prudkou hlavičkou vyrovnává na 2:2.

Dobratické vyrovnání evidentně vyvedlo z míry a aby toho nebylo málo, za 5 minut přišla další rána. D. Šmahaj napřáhl z 25 metrů, domácí brankář naneštěstí pro něj balón neudržel a L. Šmahaj byl ve správný moment na správném místě – 3:2 pro Dobrou!!! Psala se 72. minuta.

Kdo čekal tlak domácích, tak se nemýlil, skutečně přišel. Jenže bohužel pro domácí, absolutně neefektivní. Dlouhé balony nevycházely, když už se domácí prokombinovali k naší šestnáctce, tak zase nezakončili. My hrozili z brejků, v obrovské šanci odmítl navýšení skóre Kuba Alexa, který přestřelil prázdnou bránu. Až v samotném závěru přišli dvě ošemetné situace. V 87. minutě na dvakrát zasahoval Lužný a už v nastavení Dobratice vstřelili branku, jenže tentokrát praporek pomezního nahoru vystřelil a branka pro jasný ofsajd nemohla být uznána. Následně přišel závěrečný hvizd rozhodčího a my si tak vezeme nesmírně důležité tři body z horké dobratické půdy.

Na závěr je třeba poděkovat všem klukům na hřišti i trenérům za to, že i když se dvakrát prohrávalo, tak jsme se nevzdali a dokázali zápas otočit. A samozřejmě díky také všem fanouškům, kterých z Dobré dorazilo velkém množství a během zápasu byli slyšet.

Příští sobotu od 15:30 hostíme doma Bystřici. Opět půjde o důležité body, jelikož soupeř je až na samém chvostu tabulky a nám tato skutečnost velí zvítězit. Proto všichni fotbalisté i funkcionáři zvou všechny fanoušky a přijďte nás prosím podpořit v co největším počtu, budeme to potřebovat.

Rozpisy - Jaro 2018
ODKAZY Dorost ODKAZY