Muži: Maceček vystřelil výhru v nastavení... (Aktualizováno)

neděle 28.srpna 2016 od 17:00 - mistrovské utkání 1.A tídy - hřiště Bystřice
autobus odjíždí ze Sparty v 15:30

TJ BYSTŘICE

Branky Dobré:  2X Maceček
Sestava Dobré:  Lužný – Šmahaj, Šebestík, Figura, Pietroszek – Damek (56. Rajnoch), Filipčík, Platoš (87. Gryžboň J.), Gryžboň O. (82. Malchárek) – Papřok – Maceček

V dalším venkovním utkání jsme zajížděli na půdu Bystřice, která v prvním kole nastřílela Petřvaldu úctyhodných devět branek a v kole druhém smolně prohrála v Brušperku po vlastním gólu v nastaveném čase.

Do první vážnější šance jsme se dostali už v páté minutě. Papřok vybojoval míč, centrem vybídnul k zakončení Macečka, ten minul a k odraženému míči se dostal Gryžboň, bohužel slabě zakončil. V jedenácté minutě přenesl těžiště hry výborným pasem na Damka Pietroszek. K míči se dostal Maceček, který zklepnul Platošovi. Jeho střela mířící do šibenice, ale neměla potřebnou razanci a gólman domácích ji vyrazil na roh. V sedmadvacáté minutě jsme se dočkali první branky zápasu. Po autovém vhazování Damka centroval do vápna Šmahaj. V něm se skvěle prosadil hlavou Maceček – 0:1. V čtyřicáté minutě se vyznamenal v naší bráně Lužný. Střelu skrytou v chumlu hráčů reflexně vyrazil mimo tři tyče.

Druhou půl jsme začali výborně. V sedmačtyřicáté minutě, po krásné kombinaci Damka s Papřokem, zakončoval ranou z dvaceti metrů do břevna Maceček. Ve dvaapadesáté minutě vyslal Platoš do samostatného úniku Gryžboně. Na brankáře Bystřice ale nevyzrál. Poté začali otěže utkání přebírat domácí, kteří drželi míč častěji na svých kopačkách a dostávali nás pod tlak. A v sedmašedesáté minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. Kantor napřáhnul z pětadvaceti metrů a svou ranou pod víko nedal Lužnému šanci – 1:1. I po vstřelené brance drželi míč častěji domácí a my hrozili především z brejků. Žádná vyložená šance už ovšem nepřišla. Až v devadesáté minutě. Po dlouhém nákopu Pietroszka do vápna se po závaru nejlépe zorientoval Maceček a rozhodnul o našem vítězství – 1:2.

Utkání jsme po velkém dramatu zvládli a odvážíme si tři body. Především díky dvěma brankám Karla Macečka. Domácí byli ve druhé půli lepším týmem, který se sice snažil hodně kombinovat a držet míč na svých kopačkách, ale paradoxně jsme to byli my, kdo měl v celém zápase více gólových šancí. Netvrdím, že si tři body odvážíme po zásluze, ale takticky jsme zápas zvládli výborně. V dalším utkání přivítáme doma Albrechtice. Pravděpodobně ale dojde ke změně termínu a to na 4.9.2016!!!

Zimní turnaj - Vratimov
Ples fotbalistů ODKAZY