Muži: Ze Sedlišť jsme odjeli s prázdnou... (Aktualizováno)

sobota 13.srpna 2016 od 17:00 - mistrovské utkání 1.A tídy - hřiště Sedliště

TJ BDSTAV SEDLIŠTĚ

Branky Dobré:  Filipčík
Sestava Dobré:  Lamoš(50.Malchárek) - Šmahaj, Šebestík, Zícha, Pietroszek - Damek D., Otipka (46.Lužný), Chlebek, Filipčík, Papřok - Maceček

V prvním utkání sezóny jsme zajížděli na půdu neoblíbeného soupeře ze Sedlišť. Už v dobách, kdy hrály oba celky 1.B třídu, se nám proti Sedlištím výsledkově nikdy moc nedařilo. K tomu všemu nám z různých důvodů chybělo celkem 7 hráčů! Naproti tomu jsme ve svých řadách mohli přivítat dva ostřílené borce. Jednoho z nejlepších kanonýrů v kraji Karla Macečka a hráče s ligovými zkušenostmi Michala Chlebka.

První vážnější situace se odehrála ve čtrnácté minutě. Damek poslal načechraný centr do vápna, kde se k hlavičce dostal Papřok. Po odraženém míči se dostal ke slovu kapitán Šmahaj, ale ve vápně byl jasně faulován. K penaltě se postavil tradiční exekutor Pietroszek, ale nestřelil jen tyčku! V třiadvacáté minutě se diváci dočkali první branky. Bohužel, radovali se ti domácí. K přímému kopu se z dobrých pětadvaceti metrů postavil Sekanina a vypálil skvěle k tyči. Lamoš se natahoval marně – 1:0. Netrvalo to dlouho a dočkali jsme se vyrovnání. Šmahaj prošel středem hřiště a vyslal do úniku Filipčíka. Ten z úhlu překvapil nestárnoucího Majera a srovnal na 1:1. Ve dvaačtyřicáté minutě jsme se mohli dostat do vedení. Damek našel ve vápně skvěle Chlebka, který bohužel tváří v tvář Majerovi selhal. A tak se potvrdilo staré známé pravidlo, nedáš – dostaneš. Těsně před odchodem do kabin se do šance dostal domácí kanonýr Krejčok a nadvakrát překonal našeho gólmana – 2:1.

Druhá půle pro nás nezačala zcela ideálně. V padesáté minutě se nám zranil gólman Lamoš a vzhledem k tomu, že náhradního gólmana jsme neměli, musel své gólmanské dovednosti oprášit bývalý třetiligový gólman, který nyní hraje v poli, Martin Lužný. Nutno podotknout, že se toho zhostil na výbornou. V šestapadesáté minutě jsme zahrávali přímý kop, ke kterému se postavil Chlebek. Jeho ránu s vypětím všech sil vytěsnil Majer na roh. V pětašedesáté minutě našel Pietroszek výborným pasem ve vápně osamoceného Damka, který ale trestuhodně přestřelil. Deset minut před koncem utkání hlavičkoval Papřok po Chlebkově rohu jen do tyče. V té době už jsme hráli pouze na tři obránce a snažili jsme se o vyrovnání za každou cenu. Ovšem pět minut před koncem to byly právě Sedliště, kdo zápas rozhodl. Krejčok atakoval bez povšimnutí sudího Šmahaje a dostal se k centru, na který si naskočil Vlček a rozhodnul tak utkání – 3:1.

V prvním utkání jsme tedy bohužel prohráli. Absence několika hráčů byla znát. Sedm lidí je opravdu hodně. Ale i přesto jsme si vytvořili dostatek šancí, abychom minimálně bod uhráli. V dalším utkání nás čekají sousední Dobratice. Zápas odehrajeme v domácím prostředí 20.8.2016 od 17:00.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI