Muži: Slavíme postup do 1.A třídy... (Aktualizováno)

neděle 5.6.2016 od 17:00 - hřiště Nýdek - 1.B třída sk. C
autobus ze Sparty odjíždí ve 15:30

TJ SOKOL NÝDEK

Branky Dobré:  2x Rajnoch, Lužný, Šmahaj
Sestava Dobré:  Lamoš – Šmahaj, Šebestík, Zícha (77. Malchárek), Javorek (67. Gryžboň O.) – Filipčík (81. Gryžboň J.), Šponiar, Lužný (61. Otipka), Kisza (33. Pietroszek) – Papřok – Rajnoch

V tomto utkání jsme se představili na půdě Nýdku, který měl v jarní části sezóny poměrně slušnou formu. My jsme naopak mohli už stoprocentně stvrdit postup do 1.A třídy. Zápas měl patřičné tempo a místy ze strany nýdeckých až zbytečně přehnaný důraz. Fotbalovost byla ovšem na naší straně a s přehledem jsme zvítězili.

První střela v zápase přišla v šesté minutě. Jeden z nýdeckých prověřil z dálky Lamoše, ale ten neměl problémy. O minutu později se postavil k naší standartní situaci Papřok. Jeho výborný pas tečoval Lužný těsně vedle brány. V 17. minutě jsme udeřili poprvé. K přímému kopu se na hranici velkého vápna postavil Lužný a lišácky obstřelil zeď – 0:1. V jednadvacáté minutě vybojoval ve středu hřiště míč Šponiar pro Filipčíka. Ten vyslal Rajnocha, který v tutovce selhal. Minutu na to rozehrál míč pohotově Zícha a vyslal tak do samostatného úniku Rajnocha. Ten zkušeně přehodil gólmana a bylo to o dvě branky – 0:2. V pětadvacáté minutě se na půlce výborně uvolnil Rajnoch a postupoval úplně sám na bránu. V poslední chvíli si ovšem zbytečně ukopnul míč. V pětatřicáté minutě poprvé nebezpečně vystřelili i nýdečtí. Střela Brzeziny šla ovšem mimo bránu.

Druhou půli jsme začali výborně. V jednapadesáté minutě dorážel do prázdné brány Rajnochovu nepovedenou střelu Šmahaj – 0:3. V sedmašedesáté minutě už bylo prakticky rozhodnuto. Rajnoch se prodral až do zakončení a zvýšil už na – 0:4. Ve dvaasedmdesáté minutě se podařilo Nýdku snížit. Střela z úhlu vypadla Lamošovi z náruče a pohotovou dorážkou skóroval střídající Kantor – 1:4. Minutu po tom postupoval mladíček Otipka sám na bránkáře, ale nevyzrál na něj. V dvaaosmdesáté minutě se do dalšího samostatného úniku dostal Papřok, po výborné přihrávce Malchárka, ale ani z této šance gól nepadnul. Poslední slovo měli nýdečtí. Minutu před koncem nejprve napálili tyč a následně nás dvakrát za sebou fantastickými zákroky podržel Lamoš.

Co dodat. Postup je tááááááááám!!!!!!!!!!!!!!!!
Mimo jiné bych chtěl všechny příznivce doberské kopané pozvat na poslední domácí utkání, po kterém zároveň oslavíme postup (živá hudba, ohňostroj a další). Veškeré info naleznete už brzy na našem FB profilu. Díky všem. Glogi.