Muži: Ze Suché si odvážíme tři důležité body... (Aktualizováno)

sobota 21.5.2016 od 17:00 - hřiště Horní Suchá - 1.B třída sk. C
autobus ze Sparty odjíždí ve 15:15

HORNÍ SUCHÁ

Branky Dobré:  2x Malchárek, Javorek D.
Sestava Dobré:  Lamoš – Šmahaj, Šebestík, Zícha, Javorek – Filipčík (75. Figura), Lužný (79. Gryžboň J.), Šponiar, Malchárek (71. Damek) – Papřok – Gryžboň O. (59. Rajnoch, 88. Imričko)

V tomto kole jsme zajížděli na horkou půdu do Horní Suché. Suchá rozhodně patří mezi fotbalovější týmy naší soutěže. Je to velmi dobře technicky i rychlostně vybavený tým, proti kterému jsme ovšem museli po domácí ztrátě s Interem Petrovice uspět.

První dějství jsme začali velmi aktivně. Už ve druhé minutě centroval do vápna Šmahaj. Do zakončení se mohli dostat Gryžboň s Papřokem, ale nebyli dostatečně důrazní. V osmé minutě zahrával náš kapitán Šmahaj rohový kop. Na ten se snažil prodrat Lužný, ale ve vápně byl jasně faulován. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Malchárek a s ledovým klidem proměnil - 0:1. Ovšem neradovali jsme se dlouho. Ve čtrnácté minutě bohužel ve středu hřiště chyboval Malchárek, Mikulec si naběhnul na míč za obranu a s přehledem přehodil Lamoš – 1:1. V Pětadvacáté minutě měl velkou šanci Papřok, ale gólman Tvardík předvedl výborný zákrok. Na následný roh si nejlépe naskočil Lužný, ale jeho hlavičku mířící do odkryté brány vykopnul jeden z obránců. Po půl hodině hry střílel nebezpečně výborně hrající Papřok. Minutu před koncem poločasu jsme se dostali opět do vedení. Ondra Gryžboň se probíjel do šance, ale okamžik vhodný k zakončení prováhal. Nahrál proto Papřkovi, který ve vápně oslovil Malchárka. Ten se lišácky zasekávačkou zbavil dvou obránců a slabší levou nohou prostřelil Tvardíka – 1:2.

V třiapadesáté minutě se ve středu hřiště skvěle prosadil přes dva hráče Gryžboň a následně vyslal do lajny Papřoka. Ten centrem hledal Šmahaje, kterému chyběl ke gólu kousek. V sedmašedesáté minutě zahrával standartní situaci Lužný. Na jeho centr si naskočil Rajnoch, ale hlavičkoval nad bránu. V osmasedmdesáté minutě postupoval sám z půlky Figura. S jeho zakončením si ovšem brankář snadno poradil. Osm minut před koncem jsme mohli pečetit svou výhru. Gólman Tvardik, špatně rozehrál. K míči se dostal Papřok, který předložil míč před prázdnou bránu Figurovi. Tvardik se ovšem stihnul vrátit do brány a bravůrním zákrokem Figuru vychytal. Uklidňující gól tak přišel až čtyři minuty před koncem. Javorek se famózně prodral přes tři hráče, kdy ho každý z nich jasně fauloval. Všechny souboje ovšem ustál, narazil si s Papřokem a s přehledem si své sólo zakončil – 1:3.

Ve velmi těžkém a důležitém utkání se nám nakonec podařilo zvítězit 3:1. Výsledek se ovšem nerodil snadno. Suchá byla rozhodně kvalitní soupeř. Nás tato výhra opět přiblížila k postupu do 1.A třídy, který můžeme takřka s jistotou pojistit v dalším domácím utkání s druhým Jablunkovem. Zápas sezóny se odehraje 28.5.2016 od 17:00 v Dobré! Proto prosíme všechny fanoušky, aby přišli povzbudit naše borce v co největším počtu. Jde totiž o hodně!

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI