Muži: S Žukovem se body dělily... (Aktualizováno)

sobota 23.4.2016 od 16:00 - hřiště Horní Žukov - 1.B třída sk. C
autobus ze Sparty odjíždí ve 14:45

SLOVAN HORNÍ ŽUKOV

Branky Dobré:  Rajnoch
Sestava Dobré:  Lamoš – Lužný (78. Gryžboň J.), Šebestík, Zícha, Pietroszek (46. Šmahaj) – Filipčík (46. Kisza), Imričko (50. Gryžboň O.), Šponiar, Javorek – Papřok (86. Malchárek)- Rajnoch

V tomto kole jsme zajížděli na půdu předposledního týmu tabulky Žukova. Ten v minulém kole překvapivě vyhrál na půdě Tošanovic i bez nejlepšího hráče Zabelky, který chyběl i v tomto utkání. Pohled na tabulku měl naznačovat jasnou partii. Opak byl ale pravdou.

První slibnou šanci jsme si vypracovali my. Ve čtvrté minutě našel Pietroszek křižným pasem Rajnocha, který ve vápně bohužel zakončoval velmi slabě. V desáté minutě přišla studená sprcha. Domácí Rada našel parádní přihrávkou ve vápně Popelku a ten přízemní střelu k tyči nedal Lamošovi šanci – 1:0. Otřepali jsme se poměrně rychle. Ve dvacáté minutě procedil Šponiar míč na Rajnocha a tomu se podařilo propálit domácího gólmana Goryczka – 1:1. Minutu na to vyslal Imričko do sólového úniku Papřoka, ten běžel prakticky z poloviny sám na gólmana, ale bohužel zakončil velmi špatně. Ani další tutovka z třiadvacáté minuty nebyla proměněna. Papřok postupoval opět sám na gólmana. Svůj únik z úhlu ale opět neproměnil a úspěšný nebyl ani z následné dorážky Rajnoch. Po půl hodiny hry postupoval od rohového praporku sám domácí Glac J. Jeho střelu z úhlu Lamoš vyráží, ale i přesto míč poskakoval na brankové čáře, než ho Zícha odpálil do bezpečí. Pět minut před koncem první půle ještě zkoušel štěstí Filipčík. Jeho střelu ale gólman bez problému chytá.

Žukovští začali druhou půli z ostra. Sedmačtyřicátá minuta přinesla krásný fotbalový moment. Jiří Glac, jeden z nejlepších hráčů na hřišti, dostal míč na rohu šestnáctky. S ničím se nepáral a i v takto těžké pozici vypálil po bráně. Jeho střela orazítkovala pravou tyč naší brány! Ve dvaapadesáté minutě pálil nebezpečně hostující Javorek. V šestašedesáté minutě poslal Šponiar krásným lobem za obranu do šance Kiszu. Ten ale ranou z první míjí domácí bránu. V devětašedesáté minutě přihrával Šmahaj do vápna Rajnochovi. Jeho dělovku z úhlu brankář chytá. Patnáct minut před koncem utkání zahrozili opět domácí. Glac J. centroval do vápna, kde Misiarzovi chyběl krok k zakončení. Ve dvaaosmdesáté minutě se opět dostal do gólovky agilní Misiarz, naštěstí nedal. V poslední minutě ještě pálil nebezpečně Šmahaj, ale Goryczka jeho střelu vyrazil.

Utkání tedy skončilo, podle mého názoru, zaslouženou remízou. Domácí Žukov podal velmi kvalitní a bojovný výkon a bod si určitě zasloužil. Nám nezbývá nic jiného, než se z této ztráty poučit a zůstat nohama na zemi. Do konce sezóny zbývá ještě spoustu zápasů a rozhodně není nic rozhodnuto. V dalším utkání doma přivítáme celek z Orlové, které máme po podzimním výprasku co vracet. Zápas se odehraje 30.4. od 16:30.

Rozpisy - Jaro 2018
ODKAZY Dorost ODKAZY