Muži: Rajnoch rozhodl derby... (Aktualizováno)

neděle 17.4.2016 od 16:00 - hřiště Raškovice - 1.B třída sk.C

PRAŽMO - RAŠKOVICE

Branky Dobré:  Rajnoch
Sestava Dobré:  Lamoš – Filipčík, Šebestík, Zícha (62. Figura), Javorek – Kisza, Lužný (75. Gryžboň J.), Šponiar, Gryžboň O. (46. Malchárek) – Papřok (90. Otipka) – Rajnoch (89. Imričko)

Týden po domácím derby s Tošanovicemi, nás čekalo derby další. Tentokrát jsme zajížděli do nedalekých Raškovic. Odvěký rival se v jarní části sezóny zatím velmi trápí. V předchozích třech utkáních totiž nebodoval. Ovšem, jak praví staré moudro, v derby není předem jasný vítěz.

Zápas jsme začali lépe než domácí. Už v osmé minutě se do šance prodral Kisza. Propálil Vláčila v brance Raškovic (který je na hostování z Dobré), ale na brankové čáře odkopnul míč na poslední chvíli jeden z obránců. Ve třinácté minutě zahrával Lužný rohový kop, kterým našel přesně hlavu Rajocha, ten ale ze dvou metrů míjí prázdnou svatyni. V patnácté minutě zahrávaly Raškovice slibnou standartní situaci na úrovni šestnáctky. Musálkovu prskavku ovšem Lamoš bez problému chytá. Po půl hodině hry jsme měli opět velkou šanci po rohovém kopu. Ale Rajnoch opět nezakončil dobře. Pět minut před koncem první půle pálil nebezpečně Kisza. V samém závěru poločasu mohl otevřít skóre Papřok, ale v jasné tutovce ho Vláčil vychytal.

Druhou půli jsme začali opět náporem. Pět minut po jejím začátku postupoval z úhlu sám na bránu Kisza, ale v poslední chvíli mu odskočil balón. V šestapadesáté minutě vybojoval skvěle míč Malchárek. Po jeho následném centru měl další tutovku Kisza, ale netrefil bránu. Za další dvě minuty centroval do vápna Zícha. Osamocený Malchárek však bránu přestřelil. Pětašedesátá minuta přinesla standartku v podání Papřoka. Po odraženém míči zakončoval sám před bránou Šebestík, ale i on ze tří metrů přestřeluje bránu. Dvacet minut před koncem o sobě dali vědět po delší době i domácí. Po centru z lajny zakončoval jeden z raškovických hráčů mimo. Čtvrt hodiny před koncem dostal na šestnáctku míč Šponiar. Jeho umístěná střela trefuje tyč. V osmaosmdesáté, když už to vypadalo na dělbu bodů, jsme se konečně zaslouženě ujali vedení. Šponiar našel výborným pasem Rajnocha a tomu se se štěstím podařilo procedit míč za Vláčila – 0:1! Tímto výsledkem i zápas skončil.

Podařilo se nám tedy i na počtvrté na jaře zvítězit. Ovšem měli jsme na mále. Po tolika zahozených šancích už to vypadlo na remízu, ale zaslouženě jsme zvítězili. Byly to ale nervy. A díky prohře druhých Petrovic jsme zase o krůček blíže vytouženému postupu. Náskok už je pěkných 10 bodů. Ovšem, neusnout na vavřínech. :-)

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI