Muži: V oslabení jsme otočili derby... (Aktualizováno)

sobota 9.4.2016 od 15:30 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C

TOŠANOVICE

Branky Dobré:  Kisza, Figura
Sestava Dobré:  Lamoš - Lužný (82.Imričko), Zícha, Šebestík, Pietroszek - Šmahaj (57.Figura, 85.Gyžboň J.), Šponiar, Javorek, Malchárek (46.Filipčík) - Kisza, Rajnoch

V třetím utkání jarní části sezóny jsme doma přivítali nevyzpytatelné Tošanovice, kterým se úvod jara zatím vydařil. V předchozích dvou zápasech si připsali 6 bodů. Díky tomuto, se dalo předpokládat, že nás nečeká nic jednoduchého. Ovšem jak se v průběhu utkání ukázalo, největším soupeřem jsme si byli sami.

Úvod byl jednoznačně v naší režii. Už ve třetí minutě se ocitnul ve velké šanci Kisza, ale nedal. V sedmé minutě centroval do vápna Šmahaj. Rajnoch, ale mířil hlavou nad bránu. Běžela devátá minuta a z ničeho nic jsme prohrávali. Tošanovice se prakticky poprvé dostali na naši polovinu a rovnou z toho dali branku. Dlouhý míč přeletěl naše obránce a vyběhnuvšího Lamoše prostřelil Kovacs – 0:1. Ve dvanácté minutě po centru Rajnocha opět spálil tutovku Kisza. Šestnáctá minuta a Rajnoch po chybě obránce napálil břevno. V čtyřiadvacáté minutě jsme se konečně dočkali zaslouženého srovnání. Lužný našel na zadní tyči Rajnocha, který sklepnul míč Kiszovi a tomu se do třetice povedlo šanci proměnit – 1:1. V dvaatřicáté minutě pálil nebezpečně agilní Kisza. Za další čtyři minutky našel Lužný famózním pasem Rajnocha, ten v další naší tutovce selhal, stejně tak z dorážky Malchárek. Jen minutu na to jsme spálili asi šestou gólovou šanci. Šmahaj našel skvěle Rajnocha, ale ten opět selhal. V devětatřicáté minutě se dostali hosté podruhé v zápase na naši polovinu a opět z toho vytěžili maximum. Dlouhý pas za obranu převzal Kovacs, kterého následně nekompromisně sundal k zemi před vápnem Pietroszek. Po zásluze dostal červenou kartu. Z přímého kopu nastřelily Tošanovice naštěstí jen tyč! Dvě minuty před konce spálil Kisza další vyloženou šanci.

Do druhé půle jsme již nastoupili pouze se třemi obránci s jednoznačným cílem vyhrát. Tošanovice byly v první půli absolutně neškodné. V třiapadesáté minutě střílel střídající Filipčík nad bránu. V té samé minutě centroval Javorek na Kiszu, ale v dnešním utkání mu prostě nebylo přáno, nedal. V třiašedesáté minutě centroval do vápna Figura a hosté si dali málem vlastní branku. Z následného rohu hlavičkoval Figura pouze doprostřed brány. V sedmašedesáté minutě střílel opět Figura, tentokrát mimo bránu. Po tolika neproměněných situacích už jsme začali být mírně nervózní, ale i přesto jsme byli stále trpěliví a věřili ve vítězství. Jednaosmdesátá minuta dokázala, že fotbalový bůh existuje. Naprosto zaslouženě jsme ujali vedení. Rajnoch našel ve vápně Figuru a ten neměl problém zavěsit – 2:1! Dvě minutky před koncem zápasu se ještě do šance dostával Gryžboň J., ale obránce na poslední chvíli odvrátil do zámezí.

Velmi emotivní zápas, který byl plný šancí ( pouze z naší strany ), jsme nakonec zvládli a zaslouženě vyhráli. I přesto, že jsme hráli téměř hodinu v deseti hráčích, byly Tošanovice absolutně neškodné. Jedinou akci nebo střelu na bránu ( krom gólu a standartní situace ) soupeř neměl. My jsme naopak prokázali pevné nervy, vůli a trpělivost. A díky dalšímu zaváhání Petrovic mám v čele tabulky náskok už příjemných sedm bodů. V dalším utkání zajíždíme do nedalekých Raškovic. Zápas odehrajeme v neděli 17.4. 2016 od 16:00.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI