Tabulka
1. TJ Bystřice 29
2. FC Vratimov 25
3. SK Stonava 24
4.   . FK Spartak Jablunkov 22
5. TJ Dobratice 22
6. TJ Sokol Dobrá 20
7. FK Slavia Orlová-Lutyně 20
8. Finstal Lučina 19
9. První SC Staré Město 18
10. FC Libhošť 15
11. SC Smilovice 13
12. TJ Jistebník 12
13. FK Baník Albrechtice 11
14. TJ Sokol Hrabová 8
ODKAZY
ODKAZY
NÁVŠTĚVNOST
 
Muži: V oslabení jsme otočili derby... (Aktualizováno)


sobota 9.4.2016 od 15:30 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání 1.B třídy sk.CTJ SOKOL DOBRÁ

TOŠANOVICE
2 (1)
1 (1)

Branky Dobré:  Kisza, Figura
Sestava Dobré:  Lamoš - Lužný (82.Imričko), Zícha, Šebestík, Pietroszek - Šmahaj (57.Figura, 85.Gyžboň J.), Šponiar, Javorek, Malchárek (46.Filipčík) - Kisza, Rajnoch

V třetím utkání jarní části sezóny jsme doma přivítali nevyzpytatelné Tošanovice, kterým se úvod jara zatím vydařil. V předchozích dvou zápasech si připsali 6 bodů. Díky tomuto, se dalo předpokládat, že nás nečeká nic jednoduchého. Ovšem jak se v průběhu utkání ukázalo, největším soupeřem jsme si byli sami.

Úvod byl jednoznačně v naší režii. Už ve třetí minutě se ocitnul ve velké šanci Kisza, ale nedal. V sedmé minutě centroval do vápna Šmahaj. Rajnoch, ale mířil hlavou nad bránu. Běžela devátá minuta a z ničeho nic jsme prohrávali. Tošanovice se prakticky poprvé dostali na naši polovinu a rovnou z toho dali branku. Dlouhý míč přeletěl naše obránce a vyběhnuvšího Lamoše prostřelil Kovacs – 0:1. Ve dvanácté minutě po centru Rajnocha opět spálil tutovku Kisza. Šestnáctá minuta a Rajnoch po chybě obránce napálil břevno. V čtyřiadvacáté minutě jsme se konečně dočkali zaslouženého srovnání. Lužný našel na zadní tyči Rajnocha, který sklepnul míč Kiszovi a tomu se do třetice povedlo šanci proměnit – 1:1. V dvaatřicáté minutě pálil nebezpečně agilní Kisza. Za další čtyři minutky našel Lužný famózním pasem Rajnocha, ten v další naší tutovce selhal, stejně tak z dorážky Malchárek. Jen minutu na to jsme spálili asi šestou gólovou šanci. Šmahaj našel skvěle Rajnocha, ale ten opět selhal. V devětatřicáté minutě se dostali hosté podruhé v zápase na naši polovinu a opět z toho vytěžili maximum. Dlouhý pas za obranu převzal Kovacs, kterého následně nekompromisně sundal k zemi před vápnem Pietroszek. Po zásluze dostal červenou kartu. Z přímého kopu nastřelily Tošanovice naštěstí jen tyč! Dvě minuty před konce spálil Kisza další vyloženou šanci.

Do druhé půle jsme již nastoupili pouze se třemi obránci s jednoznačným cílem vyhrát. Tošanovice byly v první půli absolutně neškodné. V třiapadesáté minutě střílel střídající Filipčík nad bránu. V té samé minutě centroval Javorek na Kiszu, ale v dnešním utkání mu prostě nebylo přáno, nedal. V třiašedesáté minutě centroval do vápna Figura a hosté si dali málem vlastní branku. Z následného rohu hlavičkoval Figura pouze doprostřed brány. V sedmašedesáté minutě střílel opět Figura, tentokrát mimo bránu. Po tolika neproměněných situacích už jsme začali být mírně nervózní, ale i přesto jsme byli stále trpěliví a věřili ve vítězství. Jednaosmdesátá minuta dokázala, že fotbalový bůh existuje. Naprosto zaslouženě jsme ujali vedení. Rajnoch našel ve vápně Figuru a ten neměl problém zavěsit – 2:1! Dvě minutky před koncem zápasu se ještě do šance dostával Gryžboň J., ale obránce na poslední chvíli odvrátil do zámezí.

Velmi emotivní zápas, který byl plný šancí ( pouze z naší strany ), jsme nakonec zvládli a zaslouženě vyhráli. I přesto, že jsme hráli téměř hodinu v deseti hráčích, byly Tošanovice absolutně neškodné. Jedinou akci nebo střelu na bránu ( krom gólu a standartní situace ) soupeř neměl. My jsme naopak prokázali pevné nervy, vůli a trpělivost. A díky dalšímu zaváhání Petrovic mám v čele tabulky náskok už příjemných sedm bodů. V dalším utkání zajíždíme do nedalekých Raškovic. Zápas odehrajeme v neděli 17.4. 2016 od 16:00.

Autor článku: Ondřej Glogar
 
Informace
Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI
ODKAZY Dorost ODKAZY Mladší žáci ODKAZY
Nábor školních dětí ODKAZY
PARTNEŘI