Muži: Z Havířova vezeme tři body... (Aktualizováno)

neděle 3.4.2016 - 15:30 - hřiště Havířov (ČSAD) - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C
BUS odjezd ve 14:00 ze Sparty

FK GASCONTROL HAVÍŘOV

Branky Dobré:  3x Kisza, Malchárek (pen.)
Sestava Dobré:  Lamoš (75. Řízek) - Lužný (83.Zícha), Pietroszek, Šebestík, Javorek D. - Šmahaj, Gryžboň J. (63. Filipčík), Šponiar, Malchárek (59. Gryžboň O.) - Rajnoch - Kisza (71. Damek)

K prvnímu venkovnímu jarnímu utkání jsme zajížděli na půdu posledního týmu soutěže. Havířov v zimní přestávce opustilo několik hráčů a dává předost mladým klukům. V žádném případně jsme toto utkání nechtěli podcenit, i když už první minuty ukázaly, že bude jen otázkou času, kdy se naši hráči gólově prosadí.

V sedmé minutě jsme se dostali do první vážnější situace. Šmahaj sklepnul míč Rajnochovi, ale ten bohužel minul. V desáté minutě se skvěle individuálně prosadil Lužný. Ve vápně našel Rajnocha, který z první pálil pouze do břevna. Za další minutku jsme měli ve vápně Havířova obrovský tlak, bohužel nikdo pořádně nezakončil. V devatenácté minutě už jsme se ale radovali. Rajnoch dostal dlouhý pas, který připravil k zakončení Malchárkovi, ten jen trefil gólmana, ale z dorážky se prosadil Kisza – 0:1. Po půl hodince hry už to bylo o dvě branky. Rajnoch se prodral až do vápna, kde byl jasně faulován. K penaltě se postavil Malchárek a s přehledem poslal gólmana Kuču na druhou stranu – 0:2. Domácí o sobě dali poprvé vědět v třiatřicáté minutě. To střílel z 30 metrů Hánl a celkem slušně prověřil Lamoše v naší bráně. V šestatřicáté minutě měl obrovskou šanci Kisza, ale nedal.

Druhá půle ani nemohla začít lépe. Rajnoch přihrál Kiszovi, který si ve vápně počínal jako zkušený mazák. Po vykláněčce a následné přesné ráně k tyči zvýšil už na – 0:3. V pětapadesáté minutě pálil z dálky Javorek, ale jeho pokus šel nad bránu. Domácí poté měli dvě slibné šance v rozmezí pětašedesáté a osmašedesáté minuty. Ale kapitán Hovůrka ani jednu naštěstí neproměnil. A tak jsme se opět radovali my. Běžela sedmdesátá minuta a Rajnoch zahrával rohový kop. Na zadní tyči našel osamoceného Kiszu, který hlavičkou završil svůj hattrick – 0:4! Poslední gólová šance přišla čtvrt hodinky před koncem utkání. Nejprve Šmahaj pálil do tyče. Následnou dorážku zlikvidoval Šponiarovi Kuča a z další dorážky mířil Damek jen těsně vedle pravé tyče. Rozhodnuté utkání se poté už spíše jen dohrávalo.

Velmi důležité tři body si tedy odváží Dobrá. Havířov neměl sebemenší šanci. Utkání jsme měli od první až do poslední minuty jasně pod kontrolou. Rád bych ovšem vyzdvihnul počet diváků, kterých bylo na utkání neuvěřitelných 300! To se na 1. B třídu opravdu nevidí často. Rád bych také poděkoval našim fanouškům, kteří v hojném počtu vážili cestu do Havířova a velmi nás tímto podpořili. Příští utkání odehrajeme v domácí prostředí v sobotu 9.4. od 15:30. V derby přivítáme Tošanovice.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI