Muži: Do jarní části jsme vstoupili vítězně... (Aktualizováno)

sobota 26.3.2016 - 15:00 - hřiště Na Spartě - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C

TJ SMILOVICE

Branky Dobré:  Lužný, Papřok
Sestava Dobré:  Lamoš – Pietroszek, Šebestík, Zícha, Šmahaj – Gryžboň O. (46. Filipčík), Javorek D., Lužný (Šponiar), Kisza (89. Gryžboň J.) – Papřok – Rajnoch (87. Malchárek)

Po dlouhých čtyřech měsících jsme se konečně dočkali prvního jarního mistrovského utkání. Na kvalitně připraveném hřišti v Dobré jsme přivítali Smilovice, které přes zimu udělaly změnu na trenérském postu, kde se na místo činu vrátil zkušený trenér Smatana. Další posila, Ondra Junga, přišel na post stopera. Kádr Dobré posílil o dva ostřílené borce. Lukáš Papřok ( přestup z MFK F-M ) a Dalibor Javorek ( host. ze Sedlišť ).

Dobrá začala nekompromisně a první slibnou šanci si vypracovala už v šesté minutě. Papřok skvěle zatáhnul míč po lajně a ostrým centrem hledal ve vápně naběhnuvšího Šmahaje, který bohužel na míč nedosáhnul. V jedenácté minutě vyslal Rajnoch hezkou kolmici Papřokovi. Gólman Smilovic Bašanda byl ale u míče rychleji. Ta samé dvojice o sobě dala vědět i v devatenácté minutě. Ostrý centr z lajny, ale těsně před Papřokem odvrací opět Bašanda. V jednadvacáté minutě měl velmi slibnou příležitost Lužný. Po rohu a následném odraženém míči ale zakončil velmi slabě. Hosté o sobě dali poprvé vědět až po půl hodině hry. Ovšem Topiarzova střela mířící 10 metrů na bránu byla slabým varováním. Poslední šance prvního poločasu přišla až v jeho závěrečné minutě. Opět jsme zahrozili po rohu. Gryžboně ale ve vyložené šanci vychytal skvělý Bašanda.

Začátek druhé půle jsme začali parádně. Běžela třiapadesátá minuta a náš kapitán Šmahaj předvedl neskutečné věci. Ve vápně hostí si z pozice obránce, pohrál se čtyřmi smilovickými hráči a naservíroval míč pře bránu Lužnému, který nekompromisně propálil, svou slabší pravou nohou, vše co mu stálo v cestě – 1:0! Poté se hra trošku zklidnila a další šance přišla až v třiasedmdesáté minutě. Bašanda malou domu trefil jen do dobíhající Filipčíka, od kterého se míč odrazil k volnému Papřokovi, který neměl problém trefit prázdnou branku – 2:0! Kdo si myslel, že druhá branka přinese klid, mýlil se. Hosté zvýšili obrátky a dvě minutky po našem druhém zásahu se dočkali snížení. Po velmi povedené kombinaci obstřelil Lamoše Barteczek – 2:1! Pojistku v podobě třetího gólu mohl dát Kisza, ale skvělou průnikovou přihrávku od Rajnocha mu včasným výběhem zneškodnil Bašanda. Hned z protiútoku, ale zahrozili i hosté. Naštěstí střídající Svoboda netrefil ve slibné šanci bránu. Drama to bylo až do úplného konce, kdy jsme si po sérii nepřesnosti nakonec málem vstřelili v devadesáté minutě vlastní gól.

Utkání jsme tedy nakonec výsledkově a částečně i herně zvládli. Během první půle jsme Smilovice pustili na naši polovinu maximálně třikrát. V druhé půli, hlavně po své vstřelené brance, hosté ožili a byli nám rovnocenným soupeřem. Naštěstí se nám hubené vítězství podařilo uhájit a připsali jsme si v bojích o postup důležité tři body. Příští zápas odehrajeme v neděli 3. dubna 15:30 v Havířově.

Rozpisy - Jaro 2018
ODKAZY Dorost ODKAZY