Muži: Z Jablunkova vezeme vysokou výhru... (Aktualizováno)

neděle 1.11.2015 od 14:00 - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C - hřiště Jablunkov
bus odjíždí ze Sparty ve 12:15

1.FK SPARTAK JABLUNKOV

Branky Dobré:  2X Gryžboň O., Rajnoch, Filipčík,Šmahaj, Imričko
Sestava Dobré:  Lamoš – Šmahaj, Šebestík (55. O. Gryžboň), Zícha, Platoš – Filipčík (82. Otipka), Lužný (62. Malchárek), J. Gryžboň (84. Imričko), Kisza – Rajnoch – Figura

ČK: 47. Platoš (Dobrá)

K poslednímu venkovnímu utkání v podzimní části sezóny jsme zajížděli na horkou půdu třetího celku soutěže. Jablunkov v posledních šesti kolech nasbíral krásných patnáct bodů a nastřílel 26 branek! Nikdo by tedy nečekal až tak jednoznačnou záležitost, kdy jsme Jablunkov přejeli rozdílem třídy.

Poprvé jsme udeřili už v šesté minutě. Šmahaj zatáhnul míč po lajně. Nacentroval na zadní tyč, kde Kisza hlavou vrátil před bránu na Rajnocha a ten propálil gólmana Kostku – 0:1. Ve třinácté minutě Platoš skvěle vybojoval míč, sám přešel přes dva hráče a vypálil. Jeho střela ale brankou neskončila. V třiadvacáté minutě se ve vápně parádně uvolnil Šmahaj a následně předložil míč Figurovi. Ten bohužel prováhal vhodný okamžik k zakončení. V sedmadvacáté minutě už to bylo o dvě branky. Šmahaj přihrál elegantně patičkou Filipčíkovi, ten se zasekávačkou zbavil obránce a z dobrých pětadvaceti metrů vypálil překrásnou střelu pod břevno – 0:2! Domácí o sobě dali poprvé vědět až po půl hodině hry. Po centru z lajny hlavičkoval sám před bránou Bulawa, ale vedle. Chvíli na to centroval Lužný do vápna na Rajnocha, ale jeho hlavička mířila jen doprostřed brány. Devětatřicátá minuta přinesla třetí branku zápasu. Figura svým důrazem vybojoval míč v souboji s jablunkovským brankářem a Šmahaj uklidil míč do prázdné brány – 0:3! Těsně před koncem první půle ještě vypálil z dálky domácí Nieslaník, ale Lamoš jeho střelu sráží na roh.

Druhá půle nezačala zrovna ideálně, neboť hned po jejím začátku byl vyloučen po druhé žluté kartě Platoš. Kupodivu ale ztráta jednoho hráče nebyla vůbec znát. V pětapadesáté minutě, hned po svém příchodu na hřiště, měl slušnou šanci Gryžboň O., ovšem Kostku nepropálil. Největší šance Jablunkova přišla v pětašedesáté minutě. Lamoš ale sólový nájezd zlikvidoval. Poté přišlo neskutečné představení Gryžboně O. Nejprve v devětašedesáté minutě skvěle vybojoval míč a po špatném odkopu brankáře Kostky rozvlnil síť prázdné brány – 0:4. Hned při rozehrávce Jablunkova vypíchnul Rajnoch míč, kterého se zmocnil Gryžboň O.. Ten přihrávkou vybídnul Rajnocha k sólovému úniku. Tomu včasným vyběhnutím Kostka šanci zmařil, ale Rajnochovi se ještě podařilo nahrát na dobíhajícího Gryžboně O., který během minuty vsítil svůj druhý gól – 0:5. Pět minut před koncem zápasu se postavil ke standartní situaci Malchárek, centrem našel na zadní tyči Imrička a ten hlavičkou zavěsil míč do šibenice – 0:6!

Po výborně sehraném zápase jsme si zaslouženě odvezli z Jablunkova tři body. Až nečekaně byl Jablunkov téměř neškodný i přesto, že jsme prakticky celou druhou půli odehráli v deseti hráčích. V posledním utkání podzimu přivítáme celek z Nýdku. Zápas odehrajeme 7. 11. 2015 od 14:00.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI