Muži: Výhra proti Žukovu se nerodila lehce... (Aktualizováno)

sobota 26.9.2015 od 16:00 - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C - hřiště Na Spartě

3 (1)
1 (1)

Branky Dobré:  Malchárek (pen.), Šponiar, Šmahaj
Sestava Dobré:  Lamoš - Filipčík, Imričko (24.Šponiar), Šebestík, Malchárek - Gryžboň J. - Damek, Lužný (46. Platoš), Kisza - Gryžboň O. (46. Šmahaj) - Figura

Po výborném výkonu proti Raškovicím jsme tentokrát přivítali celek z opačného konce tabulky Horní Žukov. I když tomu pozice Žukova nenasvědčovala, bylo to o mnoho těžší utkání než se čekalo.

Už v páté minutě prokázal své nesporné kvality hostující Zábelka, když se individuálně prosadil až do malého vápna, kde se po odraženém míči dostal ke střele mladíček Podaný. Lamoš ale jeho pokus zlikvidoval. V osmé minutě přišla pro domácí hráče studená sprcha. Zábelka převzal míč na hranici šestnáctky, navedl jsi jej přes naše tři bránící hráče až do zakončení a střelou na zadní tyč nedal Lamošovi šanci – 0:1. Ve třinácté minutě mohlo být srovnáno. Lužný ostře centroval do vápna, kde si dal málem vlastence hostující Glac. Minutu na to už ale srovnáno bylo. Tomeček fauloval ve vápně Malchárka, který se postavil i k následné penaltě a s přehledem proměnil – 1:1. V osmnácté minutě centroval na hranici penalty Kisza. O. Gryžboňovi, ale nezakončil dost razantně. V šestadvacáté minutě střílel po pěkné kombinaci Šponiar, ale jeho pokus nebyl také dost razantní na to, aby udělal Goryczkovi v bráně Žukova větší problém. Chvíli na to předvedl svůj dynamit v noze Filipčík. Střelu z 30 metrů, ale opět Goryczka chytá. Pět minut před koncem první půle se řítil z úhlu sám na bránu žukovský Branný, jeho pokus o lob skončil nad dobreskou svatyní.

Začátek druhé půle nám vyšel skvěle. Nejprve hned z rozehrávky našel Šponiar Kizsu, kterému v posledním možném okamžiku zblokoval střelu jeden z obránců. Hned na to se ocitl sám před bránou Figura, ale trestuhodně zahodil. Naštěstí se odražený míč dostal ke Šponiarovi, který nekompromisní dělovkou z 20 metrů zvýšil na – 2:1. Žukov, který přijel do Dobré pouze s jedenácti hráči, se i přesto presentoval velmi slušnou hrou a příležitosti na srovnání si vypracoval. První z nich zahodil v šestapadesáté minutě Zábelka. Další velkou šanci měl Žukov po hodině hry. Po nádherné kombinaci na jeden dotek zakončoval, naštěstí vedle, opět Zábelka. A do třetice Zábelkova šance ze sedmdesáté minuty. To když se ocitl na hranici penalty osamocený, ale zakončil velmi slabě. Deset minut před koncem jsme se konečně mohli uklidnit. Malchárek dostal balón za obranu, nacentroval před bránu na Šmahaje, který s přehledem proměnil a upravil na – 3:1. V poslední minutě utkání spálil ještě velkou tutovku Figura.

Nakonec jsme tedy získali opět tři body a stále si držíme 100% úspěšnost. I když výkon tentokrát nebyl ideální. Žukov bojoval do poslední minutu a především díky výbornému Zábelkovi stále držel šance na lepší výsledek. Naštěstí spoustě šancí zabránil výborně hrající stoper Šebestík. V příštím kole zajíždíme do Orlové. Utkání se hraje 3.10.2015 od 15:30.

Autor článku: Ondřej Glogar