Muži: Derby ovládli domácí ... (článek)

sobota 19.9.2015 od 16:00 - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C - hřiště Na Spartě

PRAŽMO - RAŠKOVICE

Branky Dobré:  2xRajnoch, Figura, Filipčík
Branky hosté:  Musálek

Sestava Dobré:  Lamoš – Šmahaj, Šebestík, Zícha (46. Platoš), Malchárek (67. Gryžboň O.) – Damek, Lužný (79. Imričko), Gryžboň J. (46. Filipčík), Kisza – Rajnoch – Figura

Ve třetím domácím utkání jsme přivítali sousední Raškovice. V tomto derby se utkal první s druhým a to se konečně projevilo i na návštěvnosti, kdy na Spartu přišlo okolo 170 diváků, kteří viděli jednoznačné vítězství domácí Dobré!

Už ve druhé minutě centroval do vápna Damek a k hlavičce se dostal Kisza. Bohužel mířil jen doprostřed brány. V desáté minutě střílel nebezpečně Lužný. Hned na to vyslal Lužný výbornou přihrávkou Rajnocha, který sám před bránou neproměnil. Běžela dvanáctá minuta a Dobrá udeřila! Zícha vybídnul skvěle Damka, který parádně převzal míč, nahrál Figurovi, který ne moc razantní, ale za to umístěnou střelou překonal hostujícího brankáře – 1:0. V šestnácté minutě nastřelil Figura po závaru před bránou tyč! Osmnáctá minuta a už to bylo o dvě branky. Šmahaj z autu našel Figuru, který poslal centr na osamoceného Rajnocha a ten už se před odkrytou bránou nemýlil – 2:0. První střela Raškovic přišla až v pětadvacáté minutě a to z přímého kopu. Lamoš jí nadvakrát zlikvidoval. Ve čtyřicáté druhé minutě zahrávali hosté další přímák. Tečovanou střelu mířící do šibenice vytěsnil Lamoš bravůrně na roh. Minutu před koncem první půle měl další gólovku na kopačce Rajnoch, ale neproměnil.

Druhou půli jsme začali výborně. V padesáté minutě vyslal Filipčík Rajnocha, který se štěstím procedil míč do brány a zaznamenal svůj druhý zásah v utkání – 3:0. V šedesáté sedmé minutě šel z úhlu sám na bránu Platoš. Místo přihrávky na osamoceného Rajnocha nebo Damka, kteří číhali před bránou, volil razantní střelu. Bohužel, pánubohu do oken. V sedmdesáté třetí minutě zkoušel Lužný z dobrých 40 metrů přelobovat hostujícího brankáře. Ke gólu mu chyběl necelý metr. Deset minut před koncem zápasu si prohodil míč Filipčík s Damkem a prvně jmenovaný chladnokrevně zakončil k tyči – 4:0. O čestný úspěch hostů se zasloužil v poslední minutě krásným lobem Musálek a upravil tak na konečných – 4:1.

V tomto utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem. Raškovice byly téměř neškodné a hrozily pouze po standartních situacích. Podali jsme velmi kvalitní týmový výkon a jednoznačně jsme šli pro tři body. Jediná kaňka na utkání je zranění Honzy Gryžboně a Kamila Zíchy, který laboroval se zraněním zad. I přesto do utkání nastoupil a podal, jak jsme u něj zvyklí, velmi dobrý výkon. Rád bych vyzdvihnul i výkony Patrika Malchárka a Dana Damka, kteří opět dostali důvěru od začátku zápasu a podali nadstandartní výkon. Je třeba říct, že jsme vyhráli 6 utkání v řadě (což se v novodobé historii doberského fotbalu ještě nestalo) a prozatím kralujeme tabulce bez ztráty bodu! V dalším kole se představíme opět v domácím prostředí, kdy přivítáme Horní Žukov, který je naopak na chvostu naší soutěže a bez bodu. Zápas se odehraje 26.9. od 16:00. Doufáme, že nás opět přijdete povzbudit v co největším počtu.

autor článku: Ondřej Glogar

Rozpisy - Podzim 2018