Muži: Tošanovicím jsme nadělili 5 branek... (Aktualizováno)

sobota 12.9.2015 od 16:00 - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C - hřiště Tošanovice

TOŠANOVICE

Branky Dobré:  vlastní Grygar, Rajnoch, Figura, Damek, Gryžboň O.
Sestava Dobré:  Lamoš - Šmahaj (73.Malchárek), Zícha, Šebestík, Gryžboň J. (58.Filipčík) - Damek, Imričko (74.Gryžboň O.), Šponiar, Kisza (70.Javorek) - Rajnoch, Figura

Po čtyřech vítězstvích v řadě jsme tentokrát zavítali na horkou nováčka z Tošanovic, kde to má každý tým těžké.. Odolali jsem všem nepříjemným vlivům ať na hřišti tak i mimo něj a v pohodě zvítězili 5:0. Tento výsledek může být pro domácí ještě přijatelný, jelikož jsme spálili dalších x gólovek a naopak domácí do ničeho nepustili, krom jednoho úniku a 100% šanci v poslední minutě.

Začátek utkání takovému výsledku moc nenasvědčoval, jelikož hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. První náznak jsme měli my, kdy po rohu Šmahaje hlavičkoval těsně vedle Figura ( a ne naposled v tomto utkání). Největší šanci Tošanovic v prvním poločase měl na kopačce Kovács, který po dlouhém nákopu pelášil sám na branku, ale skvělým zákrokem ho vychytal Lamoš a podržel náš tým.. Tato neproměněná šance byla pro Tošanovice osudnou, jelikož za malou chvíli ve 33.minutě po pěkné kombinační akci centroval Rajnoch před branku a tam si nešťastně srazil míč do vlastní sítě nejzkušenější domácí hráč David Grygar - 0:1. Tato branka Dobrou nakopla a po dalším rohu Figura hlavičkoval těsně nad. Ve 42.minutě si pohrál Šponiar se dvěma protihráči najednou a vyslal do ulice Rajnocha, který nejprve ošálil jednoho obránce a následně i druhého a s přehledem podél brankáře Rachmana skóroval - 0:2.

Druhý poločas začal pro nás nejlépe jak mohl. V 55.minutě Gryžboň J. vybojoval uprostřed hřiště míč, následně ho posunul do úniku Damkovi, který běžel sám na Rachmana, ale místo střely zvolil přihrávku na lépe postaveného Figuru, který neměl problém skórovat - 0:3. A za dalších 8 minut v 61.minutě to bylo už o 3 branky. Dlouhý aut Filipčíka zužitkoval hlavou Damek - 0:4. V dalších minutách se odehrával pro diváka ne moc záživný fotbal. Vzruch přineslo až zranění brankáře Rachmana v 69.minutě, který po nešťastné srážce s Figurou zůstal ležet na zemi a následně musel být odnesen na nosítkách ( zranění v oblasti žeber ). Další minuty patřily Figurovi, který ale dnes neměl střeleckou mušku. Nejprve po kombinaci se Šponiarem se dostal sám před brankáře, ale zkušený náhradník Pielesz prokázal své kvality. A za malou chvíli opět Figura střílel z pokutového území, tentokrát vedle, i když se nabízela přihrávka na lépe postaveného Rajnocha. V další akci vybojoval Filipčík ve středu hřiště míč a najednou z toho byl brejk 4 na 3, kdy pak míč putoval do strany, ale následný centr zlikvidoval Pielesz. Poslední branka padla v 85.minutě, kdy po stříleném centru Figury umístil míč ve skluzu do branky Gryžboň O. - 0:5. Na konci utkání ještě bylo po jedné šanci na každé straně, nejprve po rohu Malchárka hlavičkoval kdo jiný než Figura, ale opět těsně vedle. A na druhé straně po centru ze strany Kovács místo aby jakkoliv dopravil míč do branky, chtěl ještě zpracovávat, ale bohužel špatně a míč minul pravou tyčku Lamoše jen o kousek.

Takže i po pátém zápase sezóny držíme neporazitelnost a s 15 body vedeme tabulku. V dalším utkání přívitáme v derby celek z Raškovic.

Autor článku: Jan Filipčík

Rozpisy - Podzim 2018