Muži: Lužný rozhodl v nastaveném čase... (Aktualizováno)

neděle 30.8.2015 od 17:00 - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C - hřiště Smilovice
Autobus odjíždí ze Sparty v 15:30

TJ SMILOVICE

Branky Dobré:  81. Rajnoch, 94. Lužný
Sestava Dobré:  Lamoš – Platoš, Zícha, Šebestík, Šmahaj (46. Rajnoch) – Palarčík (77. Gryžboň J.), Imričko (66. Damek), Šponiar, Filipčík (46. Lužný) – Kisza –Figrua (66. Malchárek)

V tomto kole jsme zajížděli na hřiště do Smilovic. S tímto soupeřem jsme zatím ani jednou neprohráli, ale zápasy to byly vždy vyrovnané a to se potvrdilo i tentokrát.

Aktivněji do zápasu vstoupili domácí. Už v 6. minutě hlavičkoval v slibné šanci Máj. V 15. minutě měli po rohu Smilovice gólovku, naštěstí jsme ale pokus jednoho z hráčů zblokovali. Naše první střela přišla až po půl hodině hry. Po pěkné kombinaci po ose Palarčích, Šponiar a Kisza zakončoval posledně jmenovaný, ale jen vedle brány. Další Kiszova střela přišla opět po přihrávce od Šponiara, gólman Bašanda si ale s jeho pokusem poradil. Skóre se poprvé měnilo ve 41. minutě. Po odraženém míči se velmi nečekanou střelou pod břevno, zády k bráně, prosadil domácí mladíček Kotas. Lamoš v doberské bráně v tomto případě asi neměl úplně čisté svědomí – 1:0.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji. Ve 48. minutě zahrál ve vápně rukou domácí hráč, ale penalta se nepískala. 49. minuta přinesla roh Smilovic. Na úrovni penalty byl ve slibné šanci Dytko, ale jeho střela mířila pouze doprostřed brány. V 55. minutě střílel z jedné Imričko. Obránci ale střelu zblokovali. V 60. minutě měl velkou šanci Kisza. Po centru Rajnocha ale hlavičkoval jen do břevna! Náš tlak se postupně stupňoval. V 66. minutě přišel další centr z lajny, tentokrát v podání Damka. Rajnoch ani Lužný se ve vápně bohužel k zakončení nedostali. Deset minut před koncem utkání jsme stáhli hru na tři obránce a do útoku šel zkušený stoper Zícha. To se nakonec stalo jako klíčové rozhodnutí. V 81. minutě vyslal Šponiar krásnou přihrávku Kiszu, který ještě posunul míč na Rajnocha a ten propálil domácího brankáře – 1:1. Další tutovku měl Rajnoch v 86. minutě. Po rohu se ocitnul sám na úrovni penalty, ale z první netrefil míč ideálně. 87. minuta a další tutovka. Po centru Malchárka hlavičkoval Kisza jen nad bránu. V 90. minutě jsme mohli rozhodnout. Šponiar našel skvěle Rajnocha, který si ve vápně pohrál s obránce i gólmanem. Jeho střelu do prázdné brány ale na poslední chvíli skluzem zastavil domácí stoper. Nakonec jsme se ale dočkali vítězné branky. V čtvrté minutě nastavení vybojoval Zícha míč a poslal centr na Rajnocha, který číhal na zadní tyči. V hlavičkovém souboji uspěl, poslal míč Lužnému, který z metru neměl problém trefit odkrytou domácí svatyni – 1:2.

I přes nevydařenou první půli jsme se nakonec dočkali zaslouženého vítězství. Střídající hráči velmi výrazně oživili hru. Vydřené tři body. Ale naší bojovností a houževnatostí jsme nakonec Smilovice porazili. Klíčové bylo rozhodnutí trenéra Zářického, který nechal hru se třemi obránci a vysunutým Zíchou i po našem vyrovnání na 1:1. Šli jsme si pro tři body s velkým rizikem a nakonec se to vyplatilo.

Rozpisy - Jaro 2018
ODKAZY Dorost ODKAZY