Muži: Filipčíkova branka rozhodla derby... (Aktualizováno)

sobota 22.8.2015 od 17:00 - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C - hřiště Na Spartě

FINSTAL LUČINA

Branky Dobré:  Filipčík
Sestava Dobré:  Lamoš – Šmahaj, Šebestík, Zícha, Platoš (75. Lužný) – Filipčík (63.Damek), Imričko, Šponiar (83. Gryžboň J.), Malchárek (46. Palarčík) – Kisza – Figura (90. Gryžboň O.)

Po výsledkově vydařeném prvním utkání v Hnojníku jsme ve druhém zápase přivítali ambiciózní tým z Lučiny. V posledních třech utkáních jsme s Lučinou neprohráli a tuto sérii se nám podařilo udržet i tentokrát.

V první stoprocentní šanci jsme se ocitli už v 8. minutě zápasu. Po odraženém míči byl Kisza sám před hostující bránou, bohužel přestřelil. V 16. minutě se ke střele dostal kapitán a novopečený otec Šmahaj, ale i jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Ve 32. minutě zahrozila dvakrát po sobě Lučina. Nejprve vyslal Myšinský nádhernou přihrávkou do úniku Tomíčka, jeho pokus Lamoš vyrazil. Z následného rohu měl na hlavě gól Petroš, ale minul bránu. Nakonec se diváci, kterých přišlo na zápas cca 150, dočkali branky. Po špatné malé domu a chybě gólmana Balka, se prosadil svým důrazem Filipčík a upravil poločasový výsledek na – 1:0.

Druhou půli začala lépe Lučina. Ve 48. minutě měl gólovku Petroš, sám před bránou ale přestřelil. Další šance přišly až v 75. minutě. Střídající Mikulec zakončoval po centru z lajny jen těsně vedle. Vzápětí se tentýž hráč ocitl sám před Lamošem, ten ho ale skvěle vychytal. V 80. minutě se k přímému kopu postavil Lužný a ve vápně našel Figuru. Při jeho umístěné hlavičce k tyči se tentokrát vyznamenal i Balko. V 81. minutě vyslal agilní Lužný výborným pasem do gólové šance Damka. Ten bohužel ve slibné příležitosti netrefil bránu. O poslední rozruch v zápase se postaral opět Lužný. Po dlouhém míči se pustil u lajny do sprinterského souboje s brankářem Balkem. Lužný byl rychlejší a z velkého úhlu zkoušel trefit prázdnou bránu. O půl metru minul.

Utkání tedy skončilo tím nejtěsnější možným vítězstvím. Podařilo se nám zvítězit i ve druhém utkání v sezóně i přesto, že tentokrát nebyl výkon ideální. Zápas to byl asi remízový. Šance byly na obou stranách. Rozhodla individuální chyba. V dalším kole zajíždíme do Smilovic. Utkání se odehraje v neděli 30.8.2015 v 17:00.