Muži: První domácí jarní prohra... (Aktualizováno)

sobota 9.května 2015 od 16:30 - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C - areál Na Spartě

SLOVAN HORNÍ ŽUKOV

Branky Dobré:  Šmahaj, 2x Kisza
Sestava Dobré:  Lamoš – Šmahaj, Šebestík, Knödl (65. Malchárek), Kisza – Filipčík, Lužný, Imričko, Rečka (30. Platoš), Palarčík – Gryžboň O. (54. Damek)

V tomto utkání jsme doma přivítali na jaře dosud neporažený a značně posílený celek z Žukova. Sestava Žukova byla oproti podzimnímu utkání hodně pozměněna. Jeho kádr nabídl hráče, kteří mají hrát minimálně o dvě soutěže výše. Jejich individuální výkon nakonec rozhodl.

Už ve 4. minutě si hostující Zábelka pohrál s Knödlem, následně obehrál i gólmana Lamoše a naservíroval míč před prázdnou bránu zakončujícímu Misiarzovi – 0:1. Naštěstí jsme se rychle oklepali a už v 9. minutě srovnali. Po centru Kiszy využil nedorozumění mezi stoperem a brankářem Šmahaj – 1:1. V 17. minutě měly šanci oba celky. Nejprve Filipčík skvěle zatáhnul míč do šestnáctky, kde bohužel špatně zakončoval Gryžboň. Z následného protiútoku šel sám na bránu Zábelka, ale přestřelil. V 19. minutě vytasil skvělý zákrok brankář Kafka proti umístěné hlavičce Gryžboně. Ve 26. minutě se opět předvedl skvělý Zábelka. Ve vápně se individuálně lehce prosadil přes naše hráče a vyzval Sostřonka k zakončení, ten se nemýlil – 1:2. Ve 33. minutě už jsme prohrávali o dvě branky. Naši chybu v rozehrávce postřestal Misiar – 1:3. Minutu na to mohlo být o něco veselejší, bohužel Gryžboň hlavičkoval po centru Kiszy pouze do tyče!

Úvod druhé půle nám nevyšel. Sostřonek se výborně prosadil mezi čtyřmi našimi hráči, přihrál Misiarzovi, který mířil pouze do tyče, ale dobíhajcí Šmahaj si srazil míč do vlastní brány – 1:4. V 60. minutě předvedl famózní zákrok Lamoš. Tečovanou střelu vyrazil na roh. V 63. minutě jsme se přece jen dočkali. Lužný výborným pasem vysunul Kiszu, který se řítil z půlky sám na brankáře a s ledovým klidem proměnil – 2:4. V 69. minutě centroval do vápna Šmahaj, po závaru před hostující bránou se přes hradbu těl neprosadili Kisza ani Damek. 77. minuta přinesla opět změnu ve skóre. Po skvěle sehraném autu se do vápna dostal Šmahaj, kde byl také faulován. K penaltě se postavil Kisza a bez problému překonal Kafku – 3:4. Po zbytek zápasu jsme byli aktivnější a soupeře k ničemu nepouštěli. Bohužel vyrovnávací branku se nám nepodařilo vstřelit.

Čekala nás tedy druhá prohra po sobě. O výsledku rozhodl jednak vynikající individuální výkon některých hráčů Žukova, ale také naše zbytečné chyby, kdy jsme třetí a čtvrtou branku soupeři prakticky darovali. Nicméně po zlepšeném výkonu ve druhém poločase jsme si asi bod zasloužili.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI