Muži: Po dlouhé době jsme vyhráli v Mostech... (aktualizováno)

sobota 18.dubna od 16:00 - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C - hřiště Mosty

TJ SOKOL MOSTY

Branky Dobré:  Šmahaj, Malchárek
Sestava Dobré:  Lamoš – Šmahaj, Zícha, Šebestík, Knödl (55. Platoš) – Filipčík (75. Palarčík), Gryžboň J., Imričko (70. Lužný), Malchárek, Rečka (46. Gryžboň O.) – Kisza (85. Babiš)

K prvnímu venkovnímu utkání jsme zajížděli do Mostu. S tímto soupeřem jsme na jeho hřišti měli velmi nelichotivou bilanci. Od sezóny 2008/2009, kdy jsme byli přeřazeni do skupiny „C“ jsme v Mostech neuhráli oni bod. Toto prokletí se nám po dlouhých letech konečně podařilo zlomit.

Ovšem první kdo zahrozili byli domácí. Hned v 1. minutě se do vápna řítil Nieslanik , jeho přihrávku pod sebe naštěstí včas odkopnul do bezpečí Zícha. 16. minuta a Nieslaník opět ve velké šanci. Naštěstí jeho hlavička po rohovém kopu skončila těsně vedle brány. Ve 23. minutě další šance Mostu a byl kdo jiný než domácí záložník Nieslaník. Jeho pokus přelobovat Lamoše skončil ale nad bránou. Naše první střela přišla až po půl hodině hry. Malchárek ale bránu hodně přestřelil. Obrovskou šanci jsme spálili pět minut před koncem poločasu. Kisza našel před bránou osamoceného Rečku. Ten sám před gólmanem bohužel nezamířil přesně. Gól do šatny se nám ale nakonec podařil vstřelit. Ve 45. minutě vhazoval Filipčík aut. K míči se dostal Šmahaj, který zatáhnul míč do vápna, přesnou přihrávku našel nabíhajícího Malchárka a jeho přízemní střela zapadla přesně k levé tyči – 0:1.

Ve druhé půli se první velká šance zrodila až v 66. minutě a hned skončila brankou. Střídající Gryžboň O. přihrál Malchárkovi, který střelou orazítkoval obě dvě tyčky domácí brány a dobíhající Šmahaj už neměl větší problém dorazit míč do brány – 0:2. V 75. minutě vyslal krásnou střelu z voleje Lužný a Cymorek v bráně domácích měl co dělat aby jí vytáhnul na roh. V 81. minutě to byl opět Lužný kdo se dostal do slibné šance. Na hranici velkého vápna převzal míč a lobem zkoušel přehodit gólmana. Jeho pokus skončil jen těsně nad bránou. Poslední šance v utkání přišla tři minuty před koncem. Platoš se ve vápně výborně uvolnil, našel na pětce Palarčíka, ale tomu radost z gólu zmařil výborným zákrokem Cymorek.

Ve třetím utkání se nám opět podařilo zvítězit 2:0, tudíž máme na jaře zatím plný počet devíti bodů se skórem 6:0! Trenér Zářický dal tentokrát předost i hráčům, kteří nebyli v minulých zápasech tolik vytížení a ti se mu odvděčili velmi kvalitním výkonem. Např. Imričko odehrál výborný zápas. V příštím kole doma přivítáme Smilovice.

Rozpisy - Jaro 2018
ODKAZY Dorost ODKAZY