Muži: Druhá domácí jarní výhra...

sobota 11.dubna 2015 od 15:30 - mistrovské utkání 1.B třídy sk.C - areál Na Spartě

TJ PÍSEK

Branky Dobré:  Rajnoch, Šmahaj (pen.)
Sestava Dobré:  Vláčil – Šmahaj, Zícha, Šebestík, Kisza – Filipčík, Gryžboň J.,Javorek (28. Platoš), Gryžboň O. (80. Imričko), Malchárek (70. Hernik) – Rajnoch (60. Knödl)

V druhém domácím utkání v jarní části sezóny jsme přivítali mužstvo z Písku. V posledním vzájemném duelu jsme prohráli 2:1, to když jsme dostali druhý gól až samém závěru utkání. Doma jsme ale neměli s Pískem nikdy větší problémy, což se nakonec potvrdilo i v tomto utkání.

V 8. minutě jsme zahrávali rohový kop. Na zadní tyči vracel hlavou před bránu Zícha, k odraženému balónu se dostal Javorek a jeho střelu mířící do šibenice vyhlavičkoval na hranici malého vápna hostující stoper. V 22. minutě to byl opět Javorek, kdo ohrozil píseckou bránu. Po rohu Malchárka ale ve slibné pozici přestřelil. Bohužel za dalších pět minut musel být náš střední záložník pro zranění střídán. První střela píseckých přišla až po necelé půl hodině hry. Ovšem kapitán Kajzar mířil vysoko nad bránu. Po chvilce se pěknou střelou presentoval Malchárek. Náš první úder přišel ve 35. minutě. Zícha našel nádherným pasem z poloviny hřiště naběhnuvšího Rajnocha, který lobem hlavou nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0. Hned při rozehrávce Písku nám pořádně zatrnulo. To když z půlky hřiště nastřelil písecký hráč břevno!

Úvod druhého poločasu nám vyšel znamenitě. Nejprve našel Šmahaj přesným míčem za obranu Rajnocha, který bohužel tváří v tvář brankáři selhal. Ale v 50. minutě už jsme se radovali po druhé. Filipčík zahrával z velkého úhlu přímý kop, ze kterého nastřelil spojnici, k odraženému míči se dostal Kisza, který byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu proměnil bez potíží Šmahaj – 2:0. Za další minutku napřáhnul z 20 m Gryžboň J., ale jeho střelu vytlačil brankář nad. V 60. minutě musel být střídat opět pro zranění střelec první branky Rajnoch. Největší příležitost hostů měl v 61. minutě Kajzar. Jeho prudkou střelou ale vytlačil Vláčil na roh. Poslední větší šanci v utkání přinesla až minuta 90. Hernik ve vápně skvěle patičkou připravil míč Imričkovi, ale s jeho střelou na první tyč si gólman poradil.

Mohli jsme tedy slavit další domácí vítězství a opět bez obdržené branky. Písek jsme prakticky po celý zápas nepustili do vyloženější šance. Především díky výbornému výkonu našich stoperů Šebestíka a Zíchy. Jedinou kaňkou na utkání tedy zůstala zranění našich borců Javorka a Rajnocha.