Tabulka
1. TJ Bystřice 29
2. FC Vratimov 25
3. SK Stonava 24
4.   . FK Spartak Jablunkov 22
5. TJ Dobratice 22
6. TJ Sokol Dobrá 20
7. FK Slavia Orlová-Lutyně 20
8. Finstal Lučina 19
9. První SC Staré Město 18
10. FC Libhošť 15
11. SC Smilovice 13
12. TJ Jistebník 12
13. FK Baník Albrechtice 11
14. TJ Sokol Hrabová 8
ODKAZY
ODKAZY
NÁVŠTĚVNOST
 
Kamil Zícha: K 20.2.2015 jsme zrušili B-tým...

Fotka malá
Rozhovor s předsedou fotbalového oddílu v Dobré. Který se vyjadřuje k průběhu zimní přípravy mužů a ke zrušení B-týmu...


Kamile, zimní příprava naších fotbalistů je již v plném proudu. Vraťme se, ale na začátek ledna, kdy fotbalový oddíl pořádal tradiční Tříkrálový turnaj v sálové kopané a také Fotbalový ples. Jak hodnotíš tyto akce z pohledu předsedy fotbalu?

Tříkrálový turnaj, byl jako každý rok velmi dramatický a velmi vydařený. Představili se domácí hráči, kteří si vytvořili své týmy, ale i cizí kteří to tady mají vždycky těžké, protože neví, do čeho jdou. Proto děkuji klukům, kteří se postarali o organizaci tohoto tradičního turnaje a jeho hladký průběh. Ples-Jako každý rok, jsme připravili pro hráče a fanoušky ples, který již nebyl tak vydařený jako minulý rok. Proto chystáme nějaké změny, které doufám pomůžou k tomu, aby sokolský ples byl zase hojně navštěvován nejenom hráči, ale i fanoušky a rodiči naších malých nadějí.

Po těchto akcích se muži sešli k prvnímu tréninku. Jaká je prozatím tréninková účast? Náplň přípravy?

Trénovat se začalo v půlce ledna a tréninková účast nebyla ani není nijak valná. Nato že trénuje A a B-TÝM dohromady, tak 18 hráčů je málo. Někteří jsou dlouhodobě zranění jako Pietroszek operace zad, Šebestík zranění kolene, Kisza zranění třísel a Figura šel na hostování do Dobratic. Některé hráče odrazuje počasí a vůbec zimní příprava celkově! Přijdou, jak opadne první sníh a chtějí hned hrát zápasy, ale tak to nefunguje!

Muži odehráli také čtyři utkání. Mohl bys naším fanouškům přiblížit, jak jsme si výsledkově a herně vedli?

Jestli chceme dostat více fanoušků na fotbal, tak přípravné zápasy bych radši nekomentoval! Není to žádna sláva a doufám, že se to bude jenom zlepšovat!

Můžeš nám prozradit, jaké jsou novinky pro jarní části sezóny? Po Dobré se něco šušká o „B“ – týmu?

Novinky jsou a doufám, že k lepšímu. Po dohodě s hráči, jak z A-týmu tak Bečka došlo k zrušení B-týmu. Důvod je jednoduchý! Na konci minulého roku jsem jako hráč B-týmu a Předseda fotbalového oddílu svolal schůzi, kde jsme si domluvili podmínky, za jakých bude fungovat B-tým. Z 38 hráčů dorazilo jen 18 hráčů a z nich byli 4 z béčka. Proto jsme se domluvili, že nebudeme zatím nic rušit a kluci si rozhodnou sami, svým přístupem k trénování, jestli B tým zůstane nebo ne. Protože se do zimní přípravy, na jarní část soutěže zapojilo jen 5 hráčů a zbytek nereagoval na prosby a výzvy začít trénovat, tak se B-tým k 20.2 zrušil!

B-tým je tedy minulostí. Co tedy bude s hráči, kteří za „Benfiku“ nastupovali? Dostanou šanci v Doberském áčku? Popř. je zde nějaký jiný klub, který projevil zájem o naše hráče?

Samozřejmě kluci, kteří budou chtít odejít, tak jim nebudeme bránit. Všichni mají možnost bojovat o prosazení se v Dobré, protože jen konkurence v týmu pomůže zkvalitnit naší hru a zlepšit přístup hráčů! Ale zatím vím jen o Dužíkovi a Pastorovi, kteří jsou v Nošovicích. Další čtyři hráči, kteří začali trénovat, bojují o základ v Dobré. Víc jich z B-týmu ani nezačalo trénovat!!

Vraťme se k A-týmu, jsou zde nějaké hráčské změny oproti sestavě, která nastupovala na podzim? Trápí nějaké naše hráče zranění?

Kvůli zraněným hráčům, u kterých není jisté, kdy budou zdraví (Pietroszek, Šebestik, Kisza a Figury který odešel na hostování do Dobratic). Tak zůstávají kluci z bývalého B-týmu aby je nahradili, jako je Knodl,Babiš a Rečka který je zatím nejlépe hodnoceným hráčem, celé zimní přípravy. Základ pro jaro, bude vytvořit jeden kompaktní tým, na který budeme sázet a budeme snad stoupat tabulkou výš.

Na závěr nám řekni, jaké jsou cíle předsedy fotbalu do jarní části? S jakými umístěními, bys byl spokojen (u všech kategorií)?

Já osobně mám rád fotbal, na který se dá koukat, proto moje největší přáni je přilákat lidi na atraktivní a pohledný fotbal. Co se týče mládeže, tak ti si vedou dobře, ale mohli by mít víc vlastních fanoušků! Ti chybí celkově v Dobré.


 
Informace
Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI
ODKAZY Dorost ODKAZY Mladší žáci ODKAZY
Nábor školních dětí ODKAZY
PARTNEŘI