Tabulka
1. TJ Petřvald na Moravě 34
2. FK Slavia Orlová-Lutyně 28
3. SK Stonava 27
4. TJ Dobratice 25
5. FK Baník Albrechtice 24
6. FC Vratimov 21
7. Finstal Lučina 20
8.   . FK Spartak Jablunkov 19
9. TJ Sokol Dobrá 14
10. TJ Jistebník 14
11. První SC Staré Město 12
12. SC Smilovice 10
13. FC Libhošť 9
14. TJ Sokol Dolní Lutyně 1
ODKAZY
ODKAZY
NÁVŠTĚVNOST
 
Kamil Zícha: K 20.2.2015 jsme zrušili B-tým...

Fotka malá
Rozhovor s předsedou fotbalového oddílu v Dobré. Který se vyjadřuje k průběhu zimní přípravy mužů a ke zrušení B-týmu...


Kamile, zimní příprava naších fotbalistů je již v plném proudu. Vraťme se, ale na začátek ledna, kdy fotbalový oddíl pořádal tradiční Tříkrálový turnaj v sálové kopané a také Fotbalový ples. Jak hodnotíš tyto akce z pohledu předsedy fotbalu?

Tříkrálový turnaj, byl jako každý rok velmi dramatický a velmi vydařený. Představili se domácí hráči, kteří si vytvořili své týmy, ale i cizí kteří to tady mají vždycky těžké, protože neví, do čeho jdou. Proto děkuji klukům, kteří se postarali o organizaci tohoto tradičního turnaje a jeho hladký průběh. Ples-Jako každý rok, jsme připravili pro hráče a fanoušky ples, který již nebyl tak vydařený jako minulý rok. Proto chystáme nějaké změny, které doufám pomůžou k tomu, aby sokolský ples byl zase hojně navštěvován nejenom hráči, ale i fanoušky a rodiči naších malých nadějí.

Po těchto akcích se muži sešli k prvnímu tréninku. Jaká je prozatím tréninková účast? Náplň přípravy?

Trénovat se začalo v půlce ledna a tréninková účast nebyla ani není nijak valná. Nato že trénuje A a B-TÝM dohromady, tak 18 hráčů je málo. Někteří jsou dlouhodobě zranění jako Pietroszek operace zad, Šebestík zranění kolene, Kisza zranění třísel a Figura šel na hostování do Dobratic. Některé hráče odrazuje počasí a vůbec zimní příprava celkově! Přijdou, jak opadne první sníh a chtějí hned hrát zápasy, ale tak to nefunguje!

Muži odehráli také čtyři utkání. Mohl bys naším fanouškům přiblížit, jak jsme si výsledkově a herně vedli?

Jestli chceme dostat více fanoušků na fotbal, tak přípravné zápasy bych radši nekomentoval! Není to žádna sláva a doufám, že se to bude jenom zlepšovat!

Můžeš nám prozradit, jaké jsou novinky pro jarní části sezóny? Po Dobré se něco šušká o „B“ – týmu?

Novinky jsou a doufám, že k lepšímu. Po dohodě s hráči, jak z A-týmu tak Bečka došlo k zrušení B-týmu. Důvod je jednoduchý! Na konci minulého roku jsem jako hráč B-týmu a Předseda fotbalového oddílu svolal schůzi, kde jsme si domluvili podmínky, za jakých bude fungovat B-tým. Z 38 hráčů dorazilo jen 18 hráčů a z nich byli 4 z béčka. Proto jsme se domluvili, že nebudeme zatím nic rušit a kluci si rozhodnou sami, svým přístupem k trénování, jestli B tým zůstane nebo ne. Protože se do zimní přípravy, na jarní část soutěže zapojilo jen 5 hráčů a zbytek nereagoval na prosby a výzvy začít trénovat, tak se B-tým k 20.2 zrušil!

B-tým je tedy minulostí. Co tedy bude s hráči, kteří za „Benfiku“ nastupovali? Dostanou šanci v Doberském áčku? Popř. je zde nějaký jiný klub, který projevil zájem o naše hráče?

Samozřejmě kluci, kteří budou chtít odejít, tak jim nebudeme bránit. Všichni mají možnost bojovat o prosazení se v Dobré, protože jen konkurence v týmu pomůže zkvalitnit naší hru a zlepšit přístup hráčů! Ale zatím vím jen o Dužíkovi a Pastorovi, kteří jsou v Nošovicích. Další čtyři hráči, kteří začali trénovat, bojují o základ v Dobré. Víc jich z B-týmu ani nezačalo trénovat!!

Vraťme se k A-týmu, jsou zde nějaké hráčské změny oproti sestavě, která nastupovala na podzim? Trápí nějaké naše hráče zranění?

Kvůli zraněným hráčům, u kterých není jisté, kdy budou zdraví (Pietroszek, Šebestik, Kisza a Figury který odešel na hostování do Dobratic). Tak zůstávají kluci z bývalého B-týmu aby je nahradili, jako je Knodl,Babiš a Rečka který je zatím nejlépe hodnoceným hráčem, celé zimní přípravy. Základ pro jaro, bude vytvořit jeden kompaktní tým, na který budeme sázet a budeme snad stoupat tabulkou výš.

Na závěr nám řekni, jaké jsou cíle předsedy fotbalu do jarní části? S jakými umístěními, bys byl spokojen (u všech kategorií)?

Já osobně mám rád fotbal, na který se dá koukat, proto moje největší přáni je přilákat lidi na atraktivní a pohledný fotbal. Co se týče mládeže, tak ti si vedou dobře, ale mohli by mít víc vlastních fanoušků! Ti chybí celkově v Dobré.


 
Informace
Muži příprava
podzim 2020
ODKAZY
PARTNEŘI