A-tým: Vezeme tři body ze Žukova...(Aktualizováno)

dobota 11.10.2014 od 15:00 - hřiště Horní Žukov - BUS ze Sparty 13:45
mistrovské utkání 1.B třídy sk.C

SLOVAN HORNÍ ŽUKOV

Branky Dobré:  Rajnoch, Kisza
Sestava Dobré:  Lamoš - Pietroszek, Figura, Šebestík, Malchárek (46.Lužný) - Damek, Javorek, Gryžboň J. (70.Imričko), Palarčík (46.Filipčík) - Rajnoch (40.Gryžboň O.) - Kisza

Další venkovní utkání nás čekalo v nedalekém Žukově. Tento tým zatím v dosavadní sezóně posbíral pouhé tři body a to když v minulém kolem kole porazil Jablunkov. Určitě jsme si ale nemohli dovolit tento zápas jakkoliv podcenit.

Hned v první minutě jsme se dostali do obrovské šance. Po přesném nákopu Figury se dostal do samostatného úniku kapitán Javorek. Bohužel tváří v tvář gólmanovi selhal. V 9. minutě už jsme se ale radovali. Javorek našel milimetrovou přihrávkou Rajnocha, který skvěle zpracoval míč a s přehledem nás poslal do vedení – 0:1. Po vstřelené brance jsme ale opět přestali hrát a častěji u míče byli domácí. Nejprve zakončoval nad bránu po hezké kombinaci Rada. Poté střílel doprostřed brány Skoupil a v 35. minutě střílel opět nad bránu jeden z domácích hráčů. Ve 40. minutě jsme se konečně dostali ke slovu také my. Malchárek si skvěle na lajně pohrál s domácí obráncem, centroval na Rajnocha, který hlavou vracel před bránu, kde ale nikdo z našich hráčů míč neusměrnil do sítě.

Druhá půle začala naši územní převahou. V 51. minutě poslal Javorek hezkou kolmici na O. Gryžboňě. Ten ve slibné pozici přestřelil bránu. V 55. minutě se nám ale podařilo vstřelit důležitou druhou branku. Po rohu na zadní tyč, kde Figura vracel do malého vápna se hlavou prosadil Kisza – 0:2. V 60. minutě spálil Javorek velkou příležitost. Opět se řítil sám na bránu. Tentokrát volil místo střely kličku, kterou mu ale gólman Kovačík vystihnul. Dvě minuty na to pálí Javorek další tutovku. Damek se na lajně skvěle uvolnil a poslal míč na našeho kapitána. Ten osamocený na hranici pěti metrů bohužel velmi slabě zakončil. V 70. minutě se presentoval povedenou střelou z rohu vápna Figura, ale jeho pokus brankář vytěsnil nad bránu. 75. minuta a další velká šance. Centr Filipčíka vracel před bránu hlavou Kisza, kde našel Lužného. Ten v těžké pozici střílel bočníma nůžkama a jen velmi těsně minul. Deset minut před koncem zápasu se ozvali i domácí. Po povedené kombinaci mohli snížil, ale propásli vhodný okamžik k zakončení a s následnou střelou si Lamoš poradil. O poslední rozruch v zápase se postaral Filipčík. V 85. minutě nastřelil krásnou střelou z otočky tyč.

Utkání jsme celkem s přehledem zvládli a zvítězili 2:0. Je pravda, že gólů jsme mohli vstřelit daleko více. Na druhou stranu jsme především v první půli byli v defenzívě hodně slabí. Pozdě jsme dostupovali domácí hráče a nabízeli jim tak možnost ke kombinaci a následným náznakům šancí. Silnější soupeř by nás za toto určitě daleko více potrestal. Další zápas hrajeme proti druhému celku soutěže z Petrovic. Utkání hrajeme 18.10.2014 od 15:00!

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI