A-tým: V derby jsme podlehli Starému Městu... (Aktualizováno)

sobota 4.října 2014 od 15:30 - hřiště Sparta
mistrovské utkání 1.B třídy sk.C

TJ DURMAN STARÉ MĚSTO
Sestava Dobré:  Lamoš – Damek(45. Fojítk(70. Imričko)), Figura, Šebestík, Pietroszek – Pastor(30. Kisza), Malrchárek, Javorek, Gryžboň O.(70. Gryžboň J.), Palarčík – Rajnoch

Tentokrát jsme v domácím prostředí přivítali silný celek ze Starého Města. Tento soupeř, měl ve svých řadách převážně mladé hráče z Frýdku a jejich kvalita byla už od úvodních minut utkání znát.

K první střele zápasu se dostal Rajnoch. Už v páté minutě ho centrem našel Palarčík, ale zakončení bylo velmi slabé. V 9. minutě měli velmi blízko ke vstřelení branky hosté. Krásnou kolmici dostal do vápna Kozel, ale Lamoš ho skvěle vychytal. Bohužel náš gólman si vybral slabší chvilku o pár minut později. Běžela 15. minuta, Lamoš nesmyslně odkopával míč, místo toho, abych jej chytnul do rukou. Trefil dobíhajícího hráče, od kterého se balón odrazil ke Kozlovi a ten se střelou do prázdné brány problémy neměl – 0:1. Ve 23. minutě už to bylo rozdílem dvou branek. Po lajně utekl Damkovi Slíva, poslal ostrý centr do vápna, kde nikým neatakovaný zakončoval s přehledem Štěrba – 0:2. Tento drtivý úvod nás ale nepoložil a dokázali jsme kontrovat hned za tři minuty. Palarčík našel přesným centrem z přímého kopu Rajnocha, který hlavičkou vymetl šibenici – 1:2. 32. minuta přinesla krásnou dělovku Pietroszka. Rána z 25 metrů pořádně vylekala hostující gólmana Střalku. Pět minut před koncem prvního poločasu se ještě do šance dostal Rajnoch, ale jeho střela šla hodně nad bránu.

V 50. minutě předvedl nádhernou individuální akci hostující Štěrba. Jeho sólo přes tři čtvrtiny hřiště nadchlo nejednoho diváka, ale se zakončením už si naštěstí neporadil a z pěti metrů přestřelil. V 65. minutě už to ale bylo opět o dvě branky. Po rohu, odraženém míči a následném závaru před naší brankou se dostal na malém vápně ke střele Novák a zvýšil na – 1:3. Minutu po obdržené brance napřáhl ke střele Javorek. Jeho pokus brankář vyrazil jen před sebe a dobíhající Kisza ze tří metrů přestřelil prázdnou bránu. V 80. minutě přišla velká šance Starého Města. V té době už jsme hráli jen na tři obránce a soupeři se tím naskytla možnost těžit z rychlých protiútoků. Hostující hráč šel sám na bránu, udělal kličku i Lamošovi, ale naštěstí vše zachránil vracející se Pietroszek. V 84. minutě zkoušel štěstí střelou z dálky Figura, ale jeho zablokovaný pokus neudělal Střalkovi větší problém. To samé se ale nedá říct o minutě 87. Figura opět napřáhl z dálky a tentokrát se nemýlil. Vymetl šibenici hostující brány – 2:3. V té chvíli jsme neměli co ztratit a vrhli vše do útoku. Bohužel to byli hosté, kdo se radoval z další branky. Po naší chybě ve vápně, kdy jsme neodkopli míč a zbytečně ho ztratili, se po centru dostal do zakončení z jedné Blažek a upravil tak na konečných – 2:4.

Utkání jsme tedy nezvládli a zaslouženě prohráli. I přes to, že nám chyběli tři stabilní hráči základní sestavy (Šmahaj, Filipčík, Lužný), byl soupeř ze Starého Města nad naše síly. Za bod bychom mohli být rádi, avšak vysoká kvalita soupeře byla tentokrát rozhodující.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI