A-tým: Třetí domácí výhra... (Aktualizováno)

sobota 20.září 2014 od 16:00 - hřiště Sparta
mistrovské utkání 1.B třídy sk.C

TJ SOKOL MOSTY
Sestava Dobré:  Lamoš – Šmahaj, Figura, Šebestík, Pietroszek (80.Fojtik) – Damek (65. Kisza), Javorek (70. Pastor), Lužný, Gryžboň O.,(45.Filipčík), Palarčík (82. Imričko) – Rajnoch

Po nevydařeném utkání v Písku, jsme tentokrát přivítali v domácím prostředí nepříjemné Mosty. V loňské sezóně jsme doma zvítězili 3:0 a tento výsledek se opět po pár měsících opakoval. I když výsledek první půle tomu moc nenasvědčoval.

První závar před hostující bránou se konal v 7. minutě. Palarčík centroval prudce před bránu, kde bohužel Gryžboň pořádně nezakončil. 11. minuta a hezká kombinace Pietroszka s Palarčíkem. Prvně jmenovaný, ale levou nohou ale vystřelil špatně. O minutu později se do velké příležitosti dostal po chybě stopera Rajnoch. Postupoval sám na bránu ale místo zakončení volil ještě přihrávku na Gryžboně. Jeho pokus, ale zablokoval jeden z vracejících se beků. Hned na to jsme zahrávali přímý kop. Výborný signál zakončoval Palarčík. Jeho střela ale bohužel skončila těsně vedle.Ve 20. minutě utekl po lajně Damek. Na šestnáctce našel osamoceného Rajnocha, ale tomu střela vůbec nesedla. První vážnější šanci měly Mosty až ve 24. minutě. Po chybě Pietroszka, se ke střele dostal T. Nieslaník, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel. Náš tlak se postupně zvyšoval. Velkou příležitost spálil ve 33. minutě Rajnoch. O dvě minuty později našel Palarčík centrem Gryžboně, ale bohužel jeho hlavička skončila na břevně. V 39. minutě jsme už radovali, když skóroval Rajnoch, bohužel podle pomezního z offsidu. Takže poločasový výsledek byl prozatím 0:0.

Druhý poločas začal opět v naší režii. V 54. minutě vysunul Javorek krásnou kolmicí Damka. Ten tváří v tvář gólmanovi Kuřokovi zklamal. V 56. minutě už jsme se ale konečně dočkali zasloužené branky. Rajnoch se Šmahajem předvedli ve vápně krásnou kombinaci, při které číhal na šestáctce osamocený Lužný. Jeho volání o přihrávku muselo jít slyšel snad až na vlakové nádraží. Nakonec ji dostal a s přehledem propálil umístěnou střelou brankáře – 1:0. Tři minuty na to jsme zahrávali ze slibné pozice přímý kop. K němu se postavil Lužný a jen velmi těsně minul šibenici hostujíci brány. V 66. minutě se dostal do obrovské šance Filipčík. Lamošův výkop prodloužil výborně Kisza právě na Filipčíka, ale ten sám před gólmanem zklamal. V 69. minutě jsme, ale konečně přidali druhou a velmi důležitou branku. Výborně hrající Šmahaj si z pozice levého obránce ve vápně povodil dva hráče, našel na velkém vápně Rajnocha a ten z jedné a levačkou trefil od břevna do brány – 2:0. O dvě minutky později se do první šance ve druhé půli dostali i Mosty. Velkou šanci ale hostujcí Kolář promarnil. Hned z protiútoku se probil do vápna přes dva hráč krásně Kisza kde byl faulován. K pokutovému kopu se postavil tradiční exekutor Pietroszek a opět se nemýlil – 3:0. Poslední velkou příležitost ke vstřelení branky měl v 75. minutě Kisza, po centru Palarčíka, ale nedal. Poté už se utkání spíše dohrávalo a my jsme si tak připsali třetí domácí vítězství v řadě.

Zapás jsme tedy výsledkově zvládli a s přehledem zvítězili 3:0. I když místy, podle trenéra Zářického, to herně ještě nebylo úplně optimální. Jedna z důležitých věcí je, že se na zápasy scházíme už takřka kompletní a nemusíme hrát s jedním či dvěma hráči na střídání. Další utkání hrajeme v neděli ve Smilovicích, kde bychom už konečně chtěli prolomit letošní čekání na plusové body z venku.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI