A-tým: První vítězství v tomto ročníku... (Aktualizováno)

sobota 23.srpna od 17:00 hřiště Na Spartě
1.B třída sk.C

ČSAD HAVÍŘOV

Branky Dobré:  Rajnoch, Gryžboň O.
Sestava Dobré:  Lamoš - Malchárek ( Zícha ), Pietroszek, Figura, Šmahaj - Damek D. ( Rečka ), Fojtík, Javorek, Gryžboň O., Filipčík - Rajnoch

V prvním domácím utkání jsme přivítali celek z Havířova, který sestoupil z 1.A třídy. Nečekalo nás jednoduché utkání, protože Havířov má určitě ambice vrátit se zpět do vyšší soutěže. I přes to jsme chtěli doma na plno bodovat a odčinit tak alespoň částečně ztrátu z minulého týdne.

První větší šance se urodila v 17. minutě . K přímáku se postavil Pietroszek. Jeho centr našel osamoceného Figuru, ale bohužel jeho hlavička nemoha gólmana hostí ohrozit. 22. Minuta už přinesla první změnu skóre. Ondřej Gryžboň nádhernou přihrávkou vyslal Damka do samostatného úniku. Jeho špatnou střelou naštěstí dorazil do brány Rajnoch a my jsme se tak ujali vedení – 1:0. Za dalších pět minut našel Filipčík na lajně Šmahaje. Jeho ostrý centr do vápna však bohužel nikdo do brány neusměrnil. Minutu na to měl velkou šanci O. Gryžboň. Gólman Burgert ho ale vychytal. V 37. Minutě se do vápna probil Damek, kde byl evidentně faulován. Rozhodčí však tuto situaci penaltou nepotrestal.

V 54. Minutě se do šance řítili Javorek společně s O. Gryžboněm. Zakončení však chyběla potřebná razance. V 55. Minutě jsme se už ale radovali podruhé. Javorek vybojoval ve středu hřiště míč, nahrál Šmahajovi. Jeho centr na zadní tyč vracel do závaru hlavičkou Rajnoch. Odražený míč se dostal k nejmladšímu a jednomu z nejlepších hráčů na hřišti Gryžboňovi, který krásnýma nůžkama vemetl šibeci – 2:0. Za další dvě minuty už to mohlo být o tři branky, ale bohužel Filipčík, Rajnoch a Damek v obrovských šancích zklamali. V 65. minutě nastřelil po Rajnochově přiklepnutí břevno Damek! Tyto obrovské šance, které jsme neproměnili nás mohly přijít draho. V 77. minutě poslal jeden z havířovských obránců dlouhý míč až do našeho vápna. K odraženu míči se dostal Hánl a nechytatelnou šibenicí snížil na – 2:1. V 79. Minutě nastřelil po další závaru před naší bránou břevno Rozsíval. Za další minutu se sám na bránu řítil hostující Ftáček, ale naštěstí nezakončil dobře. Tentýž hráč nastřelil ještě dvě minut před koncem zápasu z otočky další břevno.

Zápas jsme tedy nakonec vyhráli 2:1. Do 65. minuty jsme byli jasně lepší, ovšem stav 2:0 nás jaksi ukolébal. Kdybychom proměnili další tři stoprocentní šance mohl být klid. Situaci jsme si ovšem zkomplikovali sami, kdy jsme nechali soupeře snížit a následně mu chybami darovali další šance. Naštěstí tentokrát stálo štěstí při nás a důležité 3 body zůstaly doma.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI