Preview: TJ SLOVAN ORLOVÁ

Fotka maláLetní pauza je za námi a po úspěšné generálce nás čeká v sobotu 16.8. nováček soutěže Slovan Orlová.
Utkání se odehraje netradičně od 10:15 na hřišti v Petřvaldě.
Uvnitř článku naleznete preview od Jendy Filipčíka k tomuto zápasu...

Letní pauza utekla jako voda a již je tady první utkání nové sezóny 1.B. třídy skupiny C.

V naší skupině došlo k pár změnám. Už se nepotkáme s Dobraticemi ( postup do 1.A. třídy), Hrádkem (sestup do Okresního přeboru), Fryčovicemi a Staříčem ( oba v rámci přerozdělení týmu budou hrát 1.B. třídu skupinu B ). Naopak novými týmy jsou ČSAD Havířov ( sestup z 1.A. třídy), Horní Žukov ( vítěz Okresního přeboru Karviná), TJ Slovan Orlová ( 2.místo okresní přebor Karviná ) a TJ Smilovice ( vítěz Okresního přeboru FM ).

Hned v prvním kole narazíme právě na jednoho z nováčků a to TJ Slovan Orlová. V loňské sezóně hrála Orlová Okresní přebor a i když skončila na druhém místě, postoupila díky tomu, že tým Karviná B ( loni divize ) se úplně zrušil..

Za zmínku stojí i to, že TJ Slovan Orlová se vrátil do 1.B. třídy po 40 letech!! Celou tu dobu se pohyboval výhradně v okresních soutěžích..

Historie oddílu :
TJ Slovan Orlová je dobrovolným sdružením občanů provozujících tělovýchovu, sport, organizační, osvětovou a hospodářskou činnost. V TJ se dobrovolně sdružují oddíly. Sdružovat se mohou také jednotlivci bez členského vztahu k oddílu.

TJ Slovan Orlová založen 20. června 1908 pod názvem Sportovní kroužek Orlovan

od roku 1914 nesl název SK Beskyd Orlová
od roku 1922 nesl název SK Orlová
od roku 1952 nesl název Skol Orlová
od roku 1956 nesl název TJ Baník Fučík Orlová - spojení dvou jednot
od roku 1957 nese název TJ Slovan Orlová dodnes.

V minulosti byly oddíly - šachy, volejbal, sport pro všechny.
Dnes oddíly – kopaná, tenis, šipky.

Představení soupeře :
Jelikož je to soupeř nový, tak lze těžko očekávat co od něho čekat. Určitě ale budou spoléhat na svého nejlepšího střelce Michala Ristovského, který loni zamířil do černého hned 17x.
V přípravných utkání má Slovan dobrou bilanci. Ze 6 utkání 5 vyhrál ( SK Stonava 5:3, Lokomotiva Louky 6:1, Dolní Lutyně 3:0, B.F.Orlová 3:0 a FK Slavia Orlová-Lutyně B 3:0 ) a jen 1 prohrál ( FK Baník Albrechtice 4:6 ).

Nejlepší střelci v přípravě byli :
6 gólu – Lipovský
5 gólu – Ristovský

Zápas se hraje 16.8. 2014 od 10:15 na hřišti TJ Slavoj Petřvald.

Rozhodčími zápasu budou pánové Tatarka J. - Svoboda M., Szkuta st. P.

Autobus odjíždí ze Sparty v 9:00.