A-tým: Dobratice přestřílely Dobrou... (Aktualizováno)

sobota 21.6.2014 od 16:00 hřiště Dobratice - 1.B třída sk.C

TJ DOBRATICE

Branky Dobré:  2x Rajnoch, Palarčík
Sestava Dobré:  Lamoš – Šebestík, Imričko(72.Babiš), Figura, Šmahaj – Šebesta(46.Malchárek), Fojtík(72.Gryžboň), Pietroszek(67. Knödl), Palarčík, Filipčík – Rajnoch

K poslednímu utkání letošní sezóny jsme zajížděli na hřiště již jasného vítěze soutěže. Mohlo se zdát, že v utkání už celkem o nic nešlo, ale opak byl pravdou. V případě našeho vítězství bychom si pojistili třetí příčku v tabulce před vítězem z Dobratic a druhýma Fryčovicema.

První střela v utkání přišla už v páté minutě, kdy Lamoše prověřil domácí Lysek. O čtyři minuty později střílel po narážečce s Palarčíkem dorostenec Šebesta, ale vedle. Ve 20. minutě jsme měli velkou šanci. Po špatné rozehrávce domácího brankáře Tesarčíka se dostal k míči Filipčík. Hlavičkou z jedné zakončoval, ale bohužel jen do domácího beka. 24. minuta už přinesla první branku zápasu. Fojtík udělal na půlce hřiště velkou hrubku, kdy se nechal obrat o míč Causidisem, který se řítil až k vápnu, kde našel volného Dobiáše. Ten prostřelil Lamoše a Dobratice vedly – 1:0. V 31. minutě vytáhnul Lamoš hlavičku Lyska nad bránu. 35. minuta a další velká šance domácích. Kolář ale naštěstí nezakončil. O další dvě minuty střílel tentýž hráč mimo tři tyče. Minutu před koncem poločasu se presentoval solidní střelou Filipčík. Tesarčík v bráně ale neměl větší problém.

V druhém poločase se děly velké věci. Kdy během poslední půl hodinky padlo 8 branek! Ale popořádku. 52. minuta a další šance Dobratic. Po nejistém vyběhnutí Lamoše se do šance dostal Dobiáš, střelu z úhlu do prázdné brány mu ale zablokoval Fojtík. Po půl hodiny hry předvedl krásnou individuální akci Šmahaj. Po lajně se několika kličkama dostala až na malé vápno domácích. Jeho přihrávku ale do prázdné brány neusměrnil nikdo z doberských hráčů! To byla obrovská šance na srovnání. Bohužel hned z brejku udeřily Dobratice. K míči se dostal Causidis, který našel volného Koláře a ten už neměl problém zavěsit do odkryté brány – 2:0 . Běžela 67. minuta a už to bylo o tři branky. Po nedůrazu našich hráčů se na 16m dostal k míči Causidis. Měl dost času a prostoru ke střele a v takových situacích se nemýlí – 3:0. 5 minut na to se do šance dostal domácí Světlík, ale ve velké šanci trefil jen Lamoše. V minutě 75. jsme se konečně radovali i my a od této chvíle se na hřišti děly velké věci. Šmahaj našel krásou přihrávkou Palarčíka, který šel sám na bránu – 3:1. Minutu na to už to bylo jen o gól. Babiš utekl na lajně a ve vápně našel ostrým míčem Rajnocha, který prostřelil Tesarčíka – 3:2. Uběhla jen minuta a padl další gól. Bohužel do naší sítě. Hlaváč si ve vápně udělal tři hráče a krásně vystřelil na zadní tyč – 4:2. 81. minuta a další gól. Střílel Lysek, Lamošovi vypadl míč z rukavic a Causidis už neměl problém – 5:2. 83. minuta - Figura našel rozběhnutého Rajnocha. Ten tváří v tvář proti Tesarčíkovi uspěl – 5:3. Minutu před koncem utkání centroval z lajny Farný. Zakončující Causidis zvyšoval už na – 6:3. V 90. minutě ještě krásně z voleje střílel Rajnoch, ale Tesarčík předvedl výborný zákrok.

Utkání tedy dopadlo trošku hokejovým výsledkem 6:3! Kdy 8 branek padlo až ve druhé půli z toho 6 padlo během posledních 15 minut. Divákům se zápas musel určitě líbit. I přesto že jsme prohráli, tak jsme místy sehrávali více než vyrovnanou partii s už jasným mistrem. Zbytečnými chybami jsme se ale připravili o lepší výsledek. Je třeba říct, že jednoznačně nejlepším a rozdílovým hráčem byl domácí Causidis, když v utkání zaznamenal 3 branky a dvě asistence! Třetí příčku jsme i přes porážku uhájili, protože Lučina i Staré Město, které nás mohly v tabulce přeskočit prohrály.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI