A-tým: Tři body zůstaly doma... (aktualizováno)

sobota 14.června od 17:00 - mistrovské utkání 1.B třída sk.C - areál Na Spartě

SOKOL HRÁDEK

Branky Dobré:  2xRajnoch, Filipčík
Sestava Dobré:  Lamoš – Pietroszek, Imričko(Černý), Šebestík, Šmahaj – Damek(Pikna), Rajnoch, Fojtík(Lužný), Knodl(Gryžboň ), Filipčík – Figura

V posledním domácím utkání jsme přivítali předposlední tým tabulky Hrádek. Hrádku šlo i jako našemu minulému soupeři Staříči o holé bytí v soutěži a tak se dal očekávat hodně bojovný zápas. Podzimní duel jsme v Hrádku prohráli 2:1!

Začátek utkání byl docela opatrný. Hrádku šlo o hodně, takže bylo vidět, že se chce vyvarovat zbytečných chyb a hrál velmi jednoduše a především nakopával balóny. K první střele došlo až v 17. minutě. Figura sklepl hlavou na Šmahaje, který se uvolnil přes hostujícího beka vykláněčkou a pohotově vystřelil. Minutu na to se dostal ke slovu i Hrádek. Střílel Klus. Po půl hodině hry došlo ke tvrdé srážce Figury s jedním z obránců a odesl to tržnou ránou na temeni. Ve 35. minutě zahrával Šmahaj strandartní situaci ze slibné pozice. Bohužel nedůraznou střelou nevylekal gólmana. O dvě minuty později zmařil Lamoš šanci Hrádku včasným vyběhnutím. 40. minuta a pěkná akce Dobré. Filipčík utekl po lajně, nahrál na Rajnocha stojícího na 16m, který sklepl na Fojtíka, který vystřelil jen těsně vedle brány. Před odchodem do kabin se ještě presentoval krásnou utaženou střelou Knodl, který tak těžil z přihrávky Šmahaje.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se dvěma změnami. Lužný a Pikna nastoupili místo Fojtíka a Damka. Do první větší šance se ale dostávali hráči Hrádku. Kisza se řítil na bránu, ale na poslední chvílí ho zastavil Peitroszek a odehrál míč na roh. 61. minuta přinesla konečně první branku zápasu a radovali jsme se my! Šmahaj se postavil ke strandartce z levé strany a přesným balónem našel Rajnocha, který elegantně tečoval míč do brány – 1:0. O dalších pět minut už to bylo o dvě branky. Martin Imričko našel krásnou přihrávkou opět Rajnocha, který se znova nemýlil a z blízka prostřelil brankáře Mrozka – 2:0 Hostům nezbylo nic jiného než otevřít hru a vrhnout vše do útoku. Z čehož jsme ale více těžili my. V 78. centroval z lajny Pietroszek, který našel ve vápně stojícího Gryžboně. Jeho pokus, ale gólman kryl. O minutu později další obrovská šance Dobré. Rajnoch přihrál Šmahajovi, který se řítil sám na brankáře, ale samostatný nájezd neproměnil. V 83. minutě nahrál střídající Černý na Pietroszka, který ve velké šanci zklamal. 84. minuta a další neproměněný nájezd doberského hráče. Rajnoch vystihl přihrávku Hrádku, ale šanci na hatrick neproměnil! Pět minut před konce Hrádek ještě vykřesal naději na zvrat. Kapitán Duda nahrál Klusovi, který snížil na rozdíl jedné branky – 2:1. V 87. minutě ale všechny uklidnil třetím gólem Dobré Filipčík, který zakončil povedený brejk Pietroszka – 3:1.

V utkání jsme tedy zvítězili 3:1. První poločas žádné vyložené příležitosti nenabídnul. Oproti tomu poločas druhý byl bohatý jak na góly, tak na gólové šance. Hlavně tedy na straně Dobré. Je třeba kluky pochválit za to, jak byli trpěliví, protože první branku jsme vstřelili až po hodině hry. Naprosto zasloužené vítězství. Poslední utkání této sezóny odehrajeme na půdě již jistého vítěze soutěže v Dobraticích. POZOR! Utkání začíná už od 16:00!

Rozpisy - Jaro 2018
ODKAZY Dorost ODKAZY