A-tým: V dohrávce se body dělily... (Aktualizováno)

středa 4.6.2014 - 18:00 - hřiště Inter.Petrovice - 1.B třída sk.C
Rozhodčí: Ostřanský P. - Novák M., Krokosz Z.

INTERNACIONÁL PETROVICE

Branky Dobré:  Figura, Rajnoch
Sestava Dobré:  Lamoš - Malchárek (Palarčík), Pietroszek, Figura, Šmahaj - Damek, Javorek (Knodl), Fojtík (Imričko), Lužný (Kisza), Filipčík - Rajnoch

Ve středeční dohrávce jsme zajížděli na půdu Petrovic. Třetí nejhorší tým jara se po podzimní části propadl z třetího místa až na hranici sestupu. Z 9 zápasů vybojovali pouze 5 bodů. Určitě jsme byli favoritem, bohužel tuto roli jsme nezvládli.

Přitom jsme utkání začali výborně. Už v první minutě hned po rozehrávce se uvolnil přes tři hráče Javorek, nahrál Filipčíkovi, který poslal centr do vápna kde se do šance dostával Rajnoch, bohužel to chtělo při zakončení větší důraz. 4. minuta a další šance Rajnocha, jeho hlavička po centru Damka mířila doprostřed. První šanci domácích si vypracoval Žáček, jeho střelu Lamoš vyrazil nad bránu. V 15. minutě to mohli skórovat opět domácí, ale jejich velkou šanci zachraňoval Figura. 20. minuta už přinesla konečně branku a to do sítě domácích. Po výborném rohovém kopu Šmahaje se prosadil hlavou Figura – 0:1. Vedení nám ale vydrželo pouze 10 minut. V 30. a 34. minutě jsme obdrželi dvě branky! Nejprve se po chybě v rozehrávce Dobré radoval Kačinský, když s notnou dávkou štěstí propasíroval míč za Lamoše a hned chvíli na to se dostal po dlouhém autu a odraženému míči Žáček, který zvyšoval už na – 2:1. Poločas jsme tedy prohráli a navíc došlo k obnovenému zranění jak u Malchárka, tak u Javorka, který už pravděpodobně na jaře do zápasu nezasáhne.

Druhý poločas jsme ovšem začali výborně. Hned dvě minuty po hvizdu rozhodčího Ostřanského jsme srovnali. Pietroszek dával míč do prostoru před vápno domácích. Chybou domácího stopera se řítil Petr Rajnoch sám na gólmana, kterého s přehledem obstřelil – 2:2. V 55. Minutě Knödl přenesl hru z levé strany na pravou nádherným centrem ke kterému se dostal Rajnoch a vyprášil rukavice petrovickému brankáři. O dalších 5 minut předvedli u lajny slušnou kombinaci Palarčík s Filipčíkem, druhý jmenovaný odcentroval a byl to opět agilní Rajnoch který se tlačil do koncovky. Jeho hlavička šla ale těsně mimo tři tyče. Až pět minut před koncem zápasu se poprvé ve druhém poločase dostali do vážnější šance domácí. Figura ale na poslední chvíli od míče odstavil domácího kapitána Czyže.

Utkání tedy skočilo smírně 2:2. Pro nás určitě ztráta. Po celý zápas jsme byli lepší. Po půl hodině hry jsme měli vést 3:0 a mohlo být po zápase. Místo toho jsme soupeři darovali dvě branky a horkotěžko pak ztrátu doháněli. Domácí, ohroženi sestupem, jsou s bodem nadmíru spokojeni. Rvali se o něj až do poslední minutu a objektivně musím říct, že jsi ho za svou bojovnost i zasloužili.